Kayıt Formuna TC Kimlik Ekleme [vqmod]

sutestisi

OpenCart-TR
E-ticaret sitelerinin hemen hemen hepsinde artık tc kimlik istemeye başlamış bu konuda zorunluluk ne derece bilmiyorum ama eklenti mod vs vardır diye baktım aradım pek birşey bulamadım bizim sitelerde. Burda bir vqmod paylaşılmış kayıt ekranına field eklemeyle alakalı. bunu tc kimlik olarak kullanabiliriz sanırım. Bir deneme yaptım

vqmod ile yapılıyor ama kodları ayıklayıp kendimiz de ekleyebiliriz.

database e yazdırmak için aşağıdaki komutu kullanmak gerekiyor.

komutta ve xml dosyasında tema yolunuzu ve vermek istediniz isimleri kendinize göre değiştirin.

PHP:
ALTER TABLE `customer` ADD `tck` VARCHAR( 32 ) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_unicode_ci NOT NULL ;

Ekli dosyalar

• tckimlik.zip
    2.3 KB · Görüntüleme: 188

chaylac

OpenCart-TR
bence bu TCKN olayı için o kadar teferruata gerek yok. Üyelik formundaki faks yada posta kodu gibi bölümlerden birinin adını TC Kimlik No olarak değiştirin olsun bitsin...

sutestisi

OpenCart-TR
zaten soyadı kısmının altına ek olarak yapmıslar , baslangıcta dediginiz gibi kullandım. Şimdi fatura kısmında fln de yazması gerekiyordu farklı bir kodu kullanıyorum şimdide. hadi faks yerine kullandık diyelim yine hane vs ayarlaması gerekilecek yinede teferruatlı.

chaylac

OpenCart-TR
aslında "seçenekler" ve "özellikler" bölümü gibi üyelik formu alanına da yönetim paneli üzerinden "ek formlar" eklenebilse, kullanıcı üyelik formunu kendine göre özelleştirebilse bu sorun ortadan kalkar...

Yeni sürümlerde yaparlar belki. Sonra isteyen tc no alır, isteyen anket tarzı bilgiler alır vs...

sutestisi

OpenCart-TR
aynen çok kullanışlı olur. 1 alan eklemek için 30 kusur dosyada onlarca alan eklemek zorunda kalıyoruz =) ama kurcalamak hoşuma gitti , vaktim olursa php öğrenmeye çalışacağım.

independent46

OpenCart-TR
1.5.1.3.1 bu eklenti bende işe yaramadı. yani kayıt sırasında tc. kimlik çıkıyor zorunlu olarak fakat sistem üye kaydını tamamlamıyor.
google verdiğim o kadar reklam parası boşa gitti. bende diyorum niye hiç satış olmuyor. :D müşterilerden biri arayıp haber vermeseydi daha çok zarar edecektim.
tc. kimlik xml ni silince sorun ortadan kalktı.

attilla

OpenCart-TR
independent46' Alıntı:
1.5.1.3.1 bu eklenti bende işe yaramadı. yani kayıt sırasında tc. kimlik çıkıyor zorunlu olarak fakat sistem üye kaydını tamamlamıyor.
google verdiğim o kadar reklam parası boşa gitti. bende diyorum niye hiç satış olmuyor. :D müşterilerden biri arayıp haber vermeseydi daha çok zarar edecektim.
tc. kimlik xml ni silince sorun ortadan kalktı.

TC. Kimlik no için bir çok yol denendim hep sorun ile karşılaştım en son adresini vereceğim modülü satın aldım sorunsuz harika çalışıyor bir inceleyin derim http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=5828&filter_search=vergi&sort=e.date_modified&order=DESC

AlperJk

OpenCart-TR
Teşekkürler kullanmakta olduğum temaya başırıyla entegre ettim. Kendim sıfırdan yapıcaktım bunu buldum parmaklarına sağlık :)