Kasaya Git Düzenleme

noxian

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar ben yeni sayılırım ancak 2 günden beri aramadığım yapmadığım şey kalmadı. Benim sorunum alışverişi tamamladıktan sonra fatura kısmını düzenlemek benim için ad soyad telefon e-mail tc no adres kısmı kalsa yeterli diğer şeyleri silmek istiyorum zorunlu alan olduğundan önce onları php kodundan sildim daha sonra tpl den ilgili alanları sildim ama hata veriyor bunun daha kolay yolu varmıdır acaba ben 1.5.6 versiyonu kullanıyorum bir modül indirdim kurdum ancak hiç bir işe yaramadı nasıl silebiliriz veya nasıl kendi isteğimize göre kaldırabiliriz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

ddosattcak

OpenCart-TR
Ücretli Destek Verebiliriz bütün sorunlarınıza..
Opencart Konusunda oldukça deneyimliyim, Ücretli Destek Veriyorum.
Bu anlamda;

1- Sıfırdan Site Kurulumu
2- Tamamen istekleriniz doğrultusunda tema hazırlama ve siteye giydirme (psd to css)
3- Hazır Tema Kurulumu
4- Modül Kurulumu, isteğe göre modül yazımı
5- Her Türlü kod kaynaklı sorun çözümü
6- İsteğe göre Bot yazımı
7- Modifiye vs..
8- Özel Tasarım yapıyorum Fırsat siteleri markafoni tarzında
9- isteyenlere Kurumsal web siteleri yapıyorum şuanda fabrikalara yapıyorum professiyonal
10- Sanal Pos Kurulumu yapılır butun bankalar
11- SEO çalışmaları yapıyorum
12- Adwords danısmanlıgı ve reklamları yönetme
13- e ticarette aklınıza ne geliyorsa hepsi var

8 kişilik ekibimizle butun sorunlarınıza son diyoruz anında cevap ve anında mudahale ve anında teslim sorununuz

web sitemiz: http://www.bostanbilisim.org
whatsaap: 05548687961
mail: bostanbilisim@outlook.com

irtibata geçebilirsiniz..

noxian

OpenCart-TR
Hayır misafir giriş de ki fatura adreslerini düzenlemek istiyordum ama uzun uğraşlar sonucu başarıya ulaştım belki ileride arkadaşların yararına olur diyeÜcretsiz yardımcı olayım.

Eğer sizde Kasaya Git işlemlerinde Misafir Girişinden Sonra Fatura Adresini düzenlemek istiyorsanız öncelikle şunları yapmanız gerekmektedir.

Kod:
catalog/view/theme/TEMANIZ/template/checkout/guest.tpl
Kod:
catalog/controller/checkout/guest.php

yukarı da ki iki dosyayı düzenlemeniz gerekmektedir.

mesala biz telefon kısmının gözükmesini istemiyoruz guest.tpl açıyoruz;
Kod:
  <span class="required">*</span> <?php echo $entry_telephone; ?><br />
  <input type="text" name="telephone" value="<?php echo $telephone; ?>" class="large-field" />
kodu buluyoruz bulduğumuz kodda
Kod:
 [b]<input type="hidden[/b]
" yapıyoruz eğer ki siz bu alanı silerseniz hata veriyor ve devam etmiyor (benim çözümüm bu yönde oldu) daha sonra guest.php koduna gidiyoruz;
Kod:
			$this->session->data['guest']['telephone'] = $this->request->post['telephone'];
Kod:
			if ((utf8_strlen($this->request->post['telephone']) < 3) || (utf8_strlen($this->request->post['telephone']) > 32)) {
				$json['error']['telephone'] = $this->language->get('error_telephone');
ilgili satırları siliyoruz.

Bunları istediğiniz alanları silebilir düzenleyebilirsiniz. Böylece fatura kısmında kalmasını istediğiniz alanlar kalır.