INSERT INTO ve hata ekranı cıkmaması

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com
Arkadaslar opencart ta ekrana hata msjı basmıyor.

1. hata msj larını nasıl bastıra bılırım ?
2. model dosyasına verıler gelıyor prınt_r ıle baktım sıkıntı yok ancak hangı yolu denesem bır turlu db ye yazdıramadım.

kodlar asagıda benmı yanlıs yapıyorum ?

PHP:
public function getKaydet($data) {

print_r($data);

$this->db->query("public function getKaydet($data) {

print_r($data);

$this->db->query("INSERT INTO odemeBildirimi (uyePosta, uyeAdSoyad, uye_id, banka, turu, tutar, tcNo, aciklama, odemeZamani, bildirimZamani, not, webApiKodu, durumu)VALUES ('" .$data['uyePosta']. "', '" .$data['uyeAdSoyad']. "', '" .$data['uye_id']. "', '" .$data['banka']. "', '" .$data['turu']. "', '" .$data['tutar']. "', '" .$data['tcNo']. "', '" .$data['aciklama']. "', '" .$data['odemeZamani']. "', '" .$data['bildirimZamani']. "', '" .$data['not']. "', '" .$data['webApiKodu']. "', '" .$data['durumu']. "')"); 

$this->db->query("
			INSERT INTO odemeBildirimi
			SET 
				uyePosta = '" .$data['uyePosta'] . "', 
				uyeAdSoyad = '" .$data['uyeAdSoyad'] . "', 
				uye_id = '" .(int)$data['uye_id'] . "', 
				banka = '" .$data['banka'] . "', 
				turu = '" .$data['turu'] . "', 
				tutar = '" .$data['tutar'] . "', 
				tcNo = '" .(int)$data['tcNo'] . "', 
				aciklama = '" .$data['aciklama'] . "',
				odemeZamani = '" .$data['odemeZamani'] . "', 
				bildirimZamani = '" .$data['bildirimZamani'] . "', 
				not = '" .$data['not'] . "', 
				webApiKodu = '" .$data['webApiKodu'] . "', 
				durumu = '" .(int)$data['durumu'] . "'
		");

} odemeBildirimi (uyePosta, uyeAdSoyad, uye_id, banka, turu, tutar, tcNo, aciklama, odemeZamani, bildirimZamani, not, webApiKodu, durumu)VALUES ('" .$data['uyePosta']. "', '" .$data['uyeAdSoyad']. "', '" .$data['uye_id']. "', '" .$data['banka']. "', '" .$data['turu']. "', '" .$data['tutar']. "', '" .$data['tcNo']. "', '" .$data['aciklama']. "', '" .$data['odemeZamani']. "', '" .$data['bildirimZamani']. "', '" .$data['not']. "', '" .$data['webApiKodu']. "', '" .$data['durumu']. "')"); 

$this->db->query("
			INSERT INTO odemeBildirimi
			SET 
				uyePosta = '" .$data['uyePosta'] . "', 
				uyeAdSoyad = '" .$data['uyeAdSoyad'] . "', 
				uye_id = '" .(int)$data['uye_id'] . "', 
				banka = '" .$data['banka'] . "', 
				turu = '" .$data['turu'] . "', 
				tutar = '" .$data['tutar'] . "', 
				tcNo = '" .(int)$data['tcNo'] . "', 
				aciklama = '" .$data['aciklama'] . "',
				odemeZamani = '" .$data['odemeZamani'] . "', 
				bildirimZamani = '" .$data['bildirimZamani'] . "', 
				not = '" .$data['not'] . "', 
				webApiKodu = '" .$data['webApiKodu'] . "', 
				durumu = '" .(int)$data['durumu'] . "'
		");

}

tiesto

OpenCart-TR
1)Buraya dikkat etmen lazım public function fonksiyonlarının $this->db->query(veri komutları) nin içinde kullanmışsın orada iş yapmaz
2)$this->db->query("public function getKaydet($data) buranın hatalı olduğunu söyledim az önce ki öyle bir kullanım olsa bile şu şekilde kullanılırdı $this->db->query("Veri Sorgusu");
3)odemeBildirimi fonksiyonunu daha önce farklı bir dosyada tanımlatırdınız sanırım
4)Hangi text editorü kullanıyorsun bilmiyorum ama notepad++ kullanırsan daha doğru sonuç alacağına eminim renkleri ile belli ediyor nerede parantez eksikliği fazlalığı olduğunu.

onurtez

OpenCart-TR
Web sitesi
oyunparam.com
efendım cvp ıcın tesekkurler ama print_r ıle gelen data yı yazdırıyorum.. sıkıntı yok veeıler ulasıyor o zaman modul dosyasına ulasmıstır. sorun sql e yazsıramamak bunun nedenı de kesın ufak bır mysql hatası ama gel gelelım oc hataları ekrana yazmıyor.