index değiştirme

UntilsleeP

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaslar

www.siteadi.com sitesine direk giriş yapıyoruz kategorileri vs görebiliyoruz. Şu şekilde bişey yapılabilir mi.

www.siteadi.com diye kişi siteye girdigi zaman 18 yasından büyüksenız Giriş yapin Değilsenız Cıkıs yapın . Girişe bastıgı zaman Normal siteye girip kategorileri görebilicek.

Bunu nasil yapabilirim acaba ?

UntilsleeP

OpenCart-TR
index.html olarak bir dosya atip roota attıgımda sayfanın o sekilde acilmasi için herhangi bir dosyadan yönlendirme vs yapmalimiyim ?

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net
hayır sunucun otomatik .html yi görecek ve öncelikli olarak onu atayacaktır. başka bir değişiklik yada cpanel veyahut plesk panelden değişiklik yapılmadıysa

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bazı sunucular özelikle linux sunucularda olur index.html olsa dahi index.php yi görürler.. böyle bir durum olursa siteyi bir alt dizine kurarak ana dizine sadece index.html atarak yapabilirsiniz..

Ayrıca oluşturdugunuz html dosyanıza sitenin index.php sinin linkini giriş butonu seklinde vermelisiniz.. vermediginiz takdir sadece index.html görüntülenir ve öylece kalır index.html ye siteye giriş diye bir buton bu butona da index.php nin linkini vermelisiniz..

UntilsleeP

OpenCart-TR
Dediginiz gibi index.html dosyası olusturup anadizine attım fakat site gene normal aciliyor. index.html yi görmedi . www.siteadi.com/index.html yazdıgımda olusturdugum sayfaya girebiliyorum ama siteyi acarken malesef ki görmüyor. Nasil halledebilirim ?

Bazı sunucular özelikle linux sunucularda olur index.html olsa dahi index.php yi görürler.. böyle bir durum olursa siteyi bir alt dizine kurarak ana dizine sadece index.html atarak yapabilirsiniz demişsiniz . index.html dosyasini anadizine atıyorum yani htaccess dosyasının oldugu yere . Siteyi altdizine nasil kurucam nasil bir yol izlemeliyim ?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bu veri tabanı oluturmanın dışında siteyi taşımaya benzer bir durum bir klasör acacaksınız ana dizine örnegin site diye index.html haric diger tüm dosyaları bu klaösre atacasınız config.php ve admin klasörü içindeki config.php icerigini bu klasöre göre düzenleyeceksiniz. ve index html deki siteye giriş butonuna da site/ yada site/index.php seklinde link vereceksiniz,admin genel ayarlardan sit url nizide bu klasöre göre düzenleyeceksiniz.. bu konuları tam bilmiyorsanız bilen birinden destek almanızda fayda var..

Başka bir yolu: ana dizine site diye oluşturdugunuz klaösr içerisine OPC kurulum dosyalarını yüklyin ve kurulumu www.siteadi.com/site seklinde baslatın ve tamamlayın..

UntilsleeP

OpenCart-TR
Tam dediğiniz sekilde yaptım. site diye klasor acıp tüm dosyalari o klasore yolladım. config dosyalarından gerekli düzenlemeleri yaptım . Hazırladigim sayfaya da linkini verdim. Fakat sayfa su sekilde aciliyor. resım ektedir. Acilan sayfadan bir ürüne tıkladigimda actıgım klasore yonlendirmiyor eski index.php ye yonlendiriyor ve sayfa bulunamıyor. configten de dosya adımlariani dogru verdim.
6088.gif
resım

ByCiHaT

OpenCart-TR
Web sitesi
Www.Gucbilgisayar.com
Kardeş.. Cpanelde Alan Adları ::Yönlendirme Yöneticisi Diye Yer var.. Tabi Bu Benim Panelde Var.. Oraya Girdiğinde
Ana Sayfanı İstediğin herhangi bir yere yönlendirme yapabilirsin.. ben öyle yapmıstım bir zamanlar.. ama Linux' HostLarda index.html'yi veya index.php ' yi otomatik alıyor. index.php Opencart'a Ait oldugu icin (Klasöre Kurulmamışsa) , index.html yaparakda Yapman mümkün..

UntilsleeP

OpenCart-TR
Osdem site url sini de düzenlediğim halde değişiklik olmadi Bütün dil dosyalari ucmus admin panelde de malesef

DrGandalf

OpenCart-TR
Konuyu hortlatıcam ama birisine lazım olur diye yazma gereği duydum.

-index.htm diye bir sayfa hazırlayın ftp'den ana dizininize atın.
-CP panelinizden domaininizi "http://www.siteadınız.com/index.htm" diye yönlendirin.

en kolay ve garanti yöntemi budur.

ozansenkal

OpenCart-TR
.htaccess dosyanıza

Kod:
# Index.html Onceligini Ayarla
<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3
</IfModule>

eklerseniz, site adresinize girdiğinizde önceliği index.html e verir. bulamazsa index.php ye verir.