İletişim Formu Problemi (ÇÖZÜLDÜ)

demoloji

OpenCart-TR
Merhaba ,
Versiyon 1.4.9.3 mail.php ve contact.php' de belirtmiş olduğunuz tüm değişiklikleri yaptım problemin mail server 'dan kaynaklanabileceğini düşünerek hem gmail hemde hotmail'in smtp serverlerini kullandım fakat yine de sorunu aşamadım.Bir yerde hata yapıyor olabilir miyim ? Ya da tema da kaynaklanan bir sorun olabilir mi tema yoocart002 'den edit'lenmiştir.Şimdiden teşekkür ederim.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
demoloji' Alıntı:
Merhaba ,
Versiyon 1.4.9.3 mail.php ve contact.php' de belirtmiş olduğunuz tüm değişiklikleri yaptım problemin mail server 'dan kaynaklanabileceğini düşünerek hem gmail hemde hotmail'in smtp serverlerini kullandım fakat yine de sorunu aşamadım.Bir yerde hata yapıyor olabilir miyim ? Ya da tema da kaynaklanan bir sorun olabilir mi tema yoocart002 'den edit'lenmiştir.Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba öncelikle sorun büyük olasılıkla sunucu kaynaklı sunucunuz smtp doğrulaması gerekiyor olabilir ayrıca frumda bununla ilgili acılmış ve çözüm bulunmu bir cok başlık bulabilirsiniz.. önce siz host firmanızdan php mail fonksiyonunun acık olup olmadıgını acık ise smtp dogrulaması gerekiyormu gerekmiyormu bunu öğrenin ve sorununuza bu dogrultuda cevab arayın..hosting firmanızdan cevab geldikten sonra diğer konulara bakın çünki çözümü forumda defalarca anlatıldı diger baslıkları da incelemenizi tavsiye ederim

demoloji

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
önce siz host firmanızdan php mail fonksiyonunun acık olup olmadıgını acık ise smtp dogrulaması gerekiyormu gerekmiyormu bunu öğrenin ve sorununuza bu dogrultuda cevab arayın..hosting firmanızdan cevab geldikten sonra diğer konulara bakın çünki çözümü forumda defalarca anlatıldı diger baslıkları da incelemenizi tavsiye ederim

Hocam teşekkür ederim. Ama cevapta söylediğim gibi bu sunucu'da ki mail fonksiyonlarında hata olabiliceğini düşünerek hotmail ve gmail smtp ayarlarıyla deniyorum.Bu iki mailde hata olabileceğini pek sanmam. Forumda gördüğüm bütün başlıkları teker teker okudum farklı çözüm yöntemleri var.Bir çoğunu uyguladım fakat sonuca ulaşamadım. mail.php'de ki ayarları otomatik çekerken hata olabilir mi diye düşünerek mail bilgilerini direk dosyanın içine bile girdim.Forum okuma önerisinden ziyade çözüme yönelik önerileriniz var mı acaba ?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
demoloji' Alıntı:
osdem66' Alıntı:
önce siz host firmanızdan php mail fonksiyonunun acık olup olmadıgını acık ise smtp dogrulaması gerekiyormu gerekmiyormu bunu öğrenin ve sorununuza bu dogrultuda cevab arayın..hosting firmanızdan cevab geldikten sonra diğer konulara bakın çünki çözümü forumda defalarca anlatıldı diger baslıkları da incelemenizi tavsiye ederim

Hocam teşekkür ederim. Ama cevapta söylediğim gibi bu sunucu'da ki mail fonksiyonlarında hata olabiliceğini düşünerek hotmail ve gmail smtp ayarlarıyla deniyorum.Bu iki mailde hata olabileceğini pek sanmam. Forumda gördüğüm bütün başlıkları teker teker okudum farklı çözüm yöntemleri var.Bir çoğunu uyguladım fakat sonuca ulaşamadım. mail.php'de ki ayarları otomatik çekerken hata olabilir mi diye düşünerek mail bilgilerini direk dosyanın içine bile girdim.Forum okuma önerisinden ziyade çözüme yönelik önerileriniz var mı acaba ?
merhaba.. çözüme yönelik yukarda yazdığım öneriyi yaptınızmı hosting firmanıza yukarda dedigim konuyu sordunuzmu sanmıyorum kesinlikle hayırrrrrrrr.... neden derseniz? cünki verdiginiz cevab bunu gösteriyor sunucudaki mail fonksiyonlarında hata varsa ister gmail ister hotmail ister ne mail girerseniz girin fark etmez calışmaz sunucudaki php mail fonksiyonu kapalı ise sittin sene (sittin sene 60 sene demektir argo olarak algılamayın) uğraşsanız mail gönderemezsiniz.. o yüzden hosting firmanıza bunu sorun demişim ayrıca SMTP doğrulaması gerekiyormu sorun demişim.. ama siz kalkıp üzüm yemek yerine bagcıyı dövme hevesi içinde bana forum oku deme sorunu çöz diyorsun siz kendiniz için bir şey yapın hosting firmanızla bir görüşün durumu izah edin benim dediklerimi bir sorun sonrasında aldıgınız cevab doğrultusunda konularda cevab bulamazsanız tekrar yazın demişim.. ama siz malesef bunları yapmak yerine siz kendiniz için bir şey yapmazken bizim sizin için bir şeyler yapmamızı talep ediyorsunuz...kolay gele

zapatya

OpenCart-TR
[/quote]

[/quote]

sizin sadece 2 mesajla yaptığınız tafradan başka bi isteiğiniz varmı merak ediyorum

masteryoda

OpenCart-TR
betax kardeş, çok teşekkür ederim, özverili çalışmana.
Bu sorununda çözülmüş olması çok sevindirici.
keza diğer open source script forumları ile karşılaştırıldığında opencart türkçe forumu çok ama çok fazla yetersiz kalıyor.
bu şekilde herkes bi ucundan tutarsa çok daha harika işler çıkarabiliriz dahada.

(ücretli işlere hayır diyen biri değilim, ama bence gelişene dek ücret peşinde koşan arkadaşların foruma bi katkısı olmasa daha iyi, çünkü onların bu tavrı open cart ın ülkemiz içindeki gelişimine katkıdan çok yeni tanışanların kaçmasına yardım ediyor)
aynı eleştiriler forum yöneticileri içinde geçerli. hala genel bir hatalar ve çözümler index imiz oluşmamış durumda.
eğer yapalım diyen varsa ben elimde kendim için yazdığım tüm dökümanları paylaşmaya hazırım.

ulvifaruk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.pantolonaskisi.com
merhaba
son 2 gündür example@yourdomain.com adresinden aşşağıdaki maili alıyorum
ne olduğu konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

This auto responder is sent to info@pantolonaskisi.com after
subscription. The sending frequency can be adjusted from the previous
screen.

teşekkürler

demokanist

OpenCart-TR
Web sitesi
melekpazari.com
RE: İletişim Formu Problemi

betax' Alıntı:
Ve işte çözüm!!!

Arkadaşlar inanın beynim dönüyor şu an, bütün sürümlerin dosyalarını karşılaştırdım!
Mail.php, Contact.php bütün dosyaları tek okuyarak zor ve heyecanlı saatler yaşadım diyebilirim.

Sonunda çözdüm!!!

Buyrun deneyin hep birlikte kullanalım ve artık 'İletişim formu çalışmıyor' mesajlarına bir son verelim :)

Öncelikle :

Açalım:
/catalog/controller/information/contact.php

Bul:
Code:
$mail->setFrom($this->request->post['email']);

Değiştirelim:
Code:
$mail->setFrom($this->config->get('config_email'));

Bul
Code:
$mail->setText(strip_tags(html_entity_decode($this->request->post['enquiry'], ENT_QUOTES, 'UTF-8')));
Değiştirelim:

Code:
$mail->setText(strip_tags('Email from: ' . $this->request->post['email'] . "\r\n" .html_entity_decode($this->request->post['enquiry'], ENT_QUOTES, 'UTF-8')));

ve sorunu çözmüş oldum.

Teşekkürler,
Betax

Emeğine sağlık arkadaşım problem dediğini yapınca çözüldü

mabi16

OpenCart-TR
1.5.5.1 sürümündeki dosyalar biraz farklı sanırım bulabildiğim aynı satırlardaki değişiklikleri yaptım ama probleme çözüm olmadı. mail alabiliyorum ama gönderemiyorum

AlperJk

OpenCart-TR
RE: İletişim Formu Problemi

betax' Alıntı:
Ve işte çözüm!!!

Arkadaşlar inanın beynim dönüyor şu an, bütün sürümlerin dosyalarını karşılaştırdım!
Mail.php, Contact.php bütün dosyaları tek okuyarak zor ve heyecanlı saatler yaşadım diyebilirim.

Sonunda çözdüm!!!

Buyrun deneyin hep birlikte kullanalım ve artık 'İletişim formu çalışmıyor' mesajlarına bir son verelim :)

Öncelikle :

Açalım:
/catalog/controller/information/contact.php

Bul:
Code:
$mail->setFrom($this->request->post['email']);

Değiştirelim:
Code:
$mail->setFrom($this->config->get('config_email'));

Bul
Code:
$mail->setText(strip_tags(html_entity_decode($this->request->post['enquiry'], ENT_QUOTES, 'UTF-8')));
Değiştirelim:

Code:
$mail->setText(strip_tags('Email from: ' . $this->request->post['email'] . "\r\n" .html_entity_decode($this->request->post['enquiry'], ENT_QUOTES, 'UTF-8')));

ve sorunu çözmüş oldum.

Teşekkürler,
Betax

Çok sağolasın sorunum çözüldü mail geliyor.

Diğer bölümlerde (Üyelik osnrası, Sipariş sonrası) otomatik olarak mail gönderemeyen arkadaşlarda şuna dikkat etsinler Admin panelinde ayarlarda Genel Altındaki E-Posta ile Mail'i gönderteceğiniz SMTP Kullanıcı adı olan e-posta aynı olsun yoksa mail göndermiyor bende mail sorunu yaşıyordum bunu düzeltince mail göndermeye başladı çok ufak birşey ama gözden kaçabiliyor.