ie site dağılıyor

vahapay

OpenCart-TR
Web sitesi
cagrigumus.com
s.a Arkadaşlar opencart 1,4,9 kullanıyorum sitem mozilla ve chromede dungun calısıyor yanlız İE de sorun çıkıyor site dagılıyor hersey bı yere kayıyor yardımcı olabılecek veya fikri olan arkadas varmı ? şimdiden teşekkürler siteye burdan bakabılırsınız

yardım edebilecek kımse yokmu arkadaslar onemlı bı sorun

GraFiker

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ucretsiztemalar.com
ie için özel bir css dosyası olmalı ama eğer yoksa özel ie css dosyası oluşturup orda dağılan alanları düzenlemeniz lazım, oldukça zor bi iştir, şimdiden kolay gelsin

vahapay

OpenCart-TR
Web sitesi
cagrigumus.com
Sağal kardeş ama nasıl yapılacağını bilmiyorum önemli bi konu aslında çok araştırdım forumdada o tür sorulara cevap verilmemiş yani sorunlar çözülmemiş ben temadan kaylandığını düşünüyordum ama temadanda değilmiş bilen arkadaşlar yardım etse onlara duacı olurum

GraFiker

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ucretsiztemalar.com
İnan bu işin en pis tarafı browser uyumsuzluğu ve bu problem de sadece ie de çıkıyor genelde, burdan anlatmak uzun sürer ama yine de kısaca bahsedeyim

Öncelikle, catalog/view/theme/"KULLANDIĞIN TEMA"/common/header.tpl dosyasını aç ve aşağıdaki satırı bul
<!--[if IE 7]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/ie7.css" />
<![endif]-->

burdaki mantık şu; tarayıcı uyumsuzlukları için özel bir css dosya oluşturuluyor ve bu dosya ie ye göre düzenleniyor, eğer senin header.tpl dosyanda ie8 ya da ie9 için yukarıdaki kod gibi bi kod yoksa bunu oraya aynı şekilde eklemen lazım. sonra da dağılan bölüm kodlarını bu css dosyasında ie ye göre düzenlemen gerek, yukarıda da belirttiğim gibi işin en pis tarafıdır bu.

vahapay

OpenCart-TR
Web sitesi
cagrigumus.com
KArdeşim İlgin için ilk once teşekkur ederım denedım yıne olmadı dedıgım gıbı sıkıntı temada değil default temadada aynı sıkıntı oluyor sıte normal acılıyor sonra hersey bı kenara dagılıyor urunler smrel temadakı IE kodları asagıdakı gıbıdır anlıyan bırı varsa lutfen yardımcı olsun
IE7

#header .div4 {
margin-bottom: -5px;
}
#header .div5 .left {
margin-right: -5px;
}
#header .div5 .right {
margin-left: -5px;
}
#header .div6 .left {
}
#header .div6 .right {
}
#header .div10 {
float: left;
}
#content {
zoom: 1;
}
#content .middle {
}
#content .bottom .left {
}
#content .bottom .right {
}
.box .bottom {
line-height: 5px;
background-position: center center;
}
.buttons {
}
.tab_page {
}

GraFiker

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ucretsiztemalar.com
Öncelikle catalog/view/theme/"sizin temanız"/stylesheet/ yolunun içine ie8.css isimli bir css dosyası oluşturun sonra ;
catalog/view/theme/"sizin temanız"/common/header.tpl dosyasını açın ve şu satırı bulun ;

<!--[if lt IE 7]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/ie7.css" />

bunun hemen altına aşağıdaki kodu ekleyin ;

<!--[if lt IE 8]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="catalog/view/theme/default/stylesheet/ie8.css" />

oluşturduğunuz css dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin

#container {
margin-left: auto;
margin-right: auto;
text-align: left;
width: 960px;
}

eğer sorun ie 9 da ise aynı şeyi tekrarlayın muhtemelen sorun düzelecektir. düzelmezse oluşturduğunuz ie8.css dosyasında stiller ekleyip düzenleyin

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Türkçe Dil Klasörüne Gir ve İçindeki Tüm Dosyları Utf 8 Bomsuz Kayder. Sonra Header.tpl Product.tpl Footer.tpl Gibi Dosyalarla Oynadıysan Eğer Bunlarıda utf8 Bomsuz Kaydet.

vahapay

OpenCart-TR
Web sitesi
cagrigumus.com
bu dediklerinizide yaptım işe yaramadı malesef :( normalde cok buyuk sorun bu cunku sıte tamamen dagılıyor ayrıca her pc da lanet İE var sorunda temada değil defaulttada aynı hatayı veriyor anlamadım gitti sistemim 1.4.9 yardımlarınız için tşk ederim daha farklı fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

santor

OpenCart-TR
vahapay' Alıntı:
bu dediklerinizide yaptım işe yaramadı malesef :( normalde cok buyuk sorun bu cunku sıte tamamen dagılıyor ayrıca her pc da lanet İE var sorunda temada değil defaulttada aynı hatayı veriyor anlamadım gitti sistemim 1.4.9 yardımlarınız için tşk ederim daha farklı fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim...

SORUNU COZMUS BU ARKADAS AMA acaba nasil :huh: