Hırsızlık Almış Başını Gidiyor

attilla

OpenCart-TR
Aşağıda vereceğim linkte satış yapan arkadaşın yaptığına bakın yorumu sizlere bırakıyorum.
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/e-ticaret-urun-tanitim-alisveris-sitesi-full-59269922#product-information

lermis

OpenCart-TR
bunun örnekleri çok var piyasada diyecek bişey yok Allaha havale...

attilla

OpenCart-TR
konu ile ilgili resmi opencart.com sitesi yönetimine yazdım adamların hakkını öyle uyanıklık yapıp yemek ayıp ve günahtır diye düşünüyorum.

lermis

OpenCart-TR
zaten ücretsiz olan bir şeyi insanlara para ile satıyorlar. işte anasını boyayıp babasına satar mantalitesi alanda birşey aldım zannediyor yazık.

zaferbas

OpenCart-TR
kesinlikle ilk bakışta doğru değil gibi gözüküyor ama alınan bedelin; kurulum, teknik destek ve tema tasarımı için alındığını düşünürsek. Çok ta kötü bir şey gibi gözükmüyor. Sonuçta ortada az veya çok bir emek var. Ve emeğin belli bir piyasası yok. :)

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
işin tek kötü tarafı yazılımı kendisi yapmış gibi göstermesidir. bu gibi örnekler çok başıma gelmişti, uyanığın biri sitemi kendisi yapmış gibi referans gösteriyordu, kendisine gizli olarak sormuştum bu sitenin aynısını istiyorum diye verdiği cevap "prensip olarak birebir aynısını yapmıyoruz" olmuştu, yani birebir aynısını zaten yapamaz.

inanın bu tür insanlar forumlarımıza gelip acil cevap şeklinde soru soran kişilerdir. hiç b... tan anlamaz site yapmaya çalışır yüzüne gözüne bulaştırır gelir burada sorular sorar ma... anlamaz. sonra müşterisinin telefonuna maillerine cevap vermez, müşteriyi mağdur eder.

en sonunda müşterisi bilen kişileri bulur mağduriyetini söyler.... bu süreç bu şekilde uzar gider.

adam utanmadan bi de forum kullanıcılarından opencart 149x için olan smrel arkadaşımızın smrel temasını kullanmış, opencart 15x için ise osdem66 nın turkish gray temasını kullanmış.

kafein88

OpenCart-TR
ürün satan firmaların artık olmassa olmazı e-ticaret. açıkçası ben işten anlamasam ve bir e-ticaret mağazam olmasını istesem, böyle üç beş kuruş değilde gidip adam gibi bilindik bir yazılımı satın alırım. emin olun ki bu tarz sahtekarların başı her zaman ağırır :) dışarıdan görüldüğü gibi değildir.

hipokondriyak

OpenCart-TR
kafein88' Alıntı:
ürün satan firmaların artık olmassa olmazı e-ticaret. açıkçası ben işten anlamasam ve bir e-ticaret mağazam olmasını istesem, böyle üç beş kuruş değilde gidip adam gibi bilindik bir yazılımı satın alırım. emin olun ki bu tarz sahtekarların başı her zaman ağırır :) dışarıdan görüldüğü gibi değildir.

30 bin liralık bir sistem satın alacaksanız tabıkıde eywallah fakat piyasadaki on bin liralık sistemlerden pek farkı yok opencartın.
biraz modifikasyonla çok güzel hale getiriliyor açıkcası.
boş konuşmayalım araştırın bilmiyorsanız susun lütfen

patrqw

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cdkeyburada.com
Özgün tema tasarımları satılabilir, sistemin açık kaynak kod olduğunu herkes biliyor sanıyorum.

attilla

OpenCart-TR
patrqw' Alıntı:
Özgün tema tasarımları satılabilir, sistemin açık kaynak kod olduğunu herkes biliyor sanıyorum.

Sattığı temada kendisine ait değil ve açık kaynak kod olan bir scripti kendim yaptım diye satmakta büyük bir ağlaksızlıktır. zaten ağlaklı bir insan olsa biz burda bunları yazmazdık

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
attilla arkadaşa katılıyorum istediği para satsın. benim kızdığımız nokta kendi yazılımı gibi göstermesi, temaları kendisi yapmış gibi göstermesidir.

ne yazık ki bu tür insanlar aramızda ve bu yazdıklarımızı okurken yeni konu açıyorlar bu nasıl yapılır şu nasıl edilir diye.

aktivasyon

OpenCart-TR
Yapana helal olsun. Bende biraz uğraşamaya başladım. Baktım para kazanmaya başladım o zaman anlayan birine vercem parasını tema vs hepsini özelleştircem ama şimdilik denemedeyim. Kolay da değil bişeyleri yapmak. Bilmiyorsan bilene verceksin 3-5 kuruş yaptırcan. Hazır yada değil adamın işini görüyorsan sorun yoktur. Bir arkadaşım 7.000 TL den fiyat açıyor ve çok güzel de müşterisi var. Adam 7.000 TL veriyo ama arkadaşa işini emanet ediyor. Kod her ne kadar beleş olsada kullanmak için hazır hale getirmek bile başlıbaşına iş bence.

mehmet80

OpenCart-TR
Bırakın allah aşkına ne emeği yaaa!! yazılımı, modülleri, şablonları ücretsiz paylaşan insanların emeği ve harcadığı zaman ne olacak. Bu tür çapulcuların yüzünden modül, şablon paylaşan insanlar bir daha paylaşımda bulunmuyor. Sonra gelir o çapulcular kimse paylaşımda bulunmuyor derler, yüzsüz insanlar zaten orası bozuldu burası bozuldu nasıl düzeltiriz diyede sorarlar, cevap veren olmazsa da nasıl bir forum derler.

Adam gibi iş yapsınlar istedikleri parayı istesinler. Kimse de bir şey demez.

Bu tür çapulcular, çakma yazılımcılar/tasarımcılar hep oldu, bu şekilde bilinçsiz halkımız olduğu sürece de olacaktır. Nasıl dükkan açarken bonkör davranılıyorsa, sanal dükkan içinde aynı özeni ve gerekli durumlarda para harcamaktan çekinmemek gerektiğini kavraması gerekmektedir.

Yok bizim yeğen var o yapar, şurada 3 lira satılıyor alırım açarım ne olacak derseniz 2 ay sonra sitesine girdiğinizde bakmışsın forum sitesi olmuş, bir bakmışsın blog, en sonunda parking domain ayarlanmış olarak karşınıza çıkar.