Header Açılan Kategori Nasıl Yapabilirim?

alisim

OpenCart-TR
Burası sohbet bölümü olduğundan buraya yazmanın en doğrusu olcağına inandım.
İk hata bende konu başlığı AÇILIR MENÜ desek daha doğru olur galiba
Evet yaklaşık 1 aydır HEADER daüzerine gelince açılan kategori - özel ürün vs. yapmaya çalışıyorum deneme yanıla yöntemi ile denemediğim yol kalmadı burda iyi niyetle yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar da oldu asla inkar edemem ama olmadı biyere kadar gelip tıkanıyorum
Ricam şu arkadaş allah için biri şu aşşağıdaki soruya net cevap verebilirmi
Kullandığım tema Default2free çünkü onda klonlanmış modül var ..
SORU:Catalog/controller/common/header.php içine yapıştıracağım Özel ürünler - en yeni ürünler yani (bestseller2 - special2 ) modülünün işlev kodu nedir.
Kızan arkadaşlar evet çıkcaktır ama bilmmemek değildir ayıp olan.Azimle hevesle kendimce biyere varmıya çalışıyorum ne yapıyım

Her kese saygılar
iyi çalışmalar

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Kullandıgınız versiyon hangisi...

Söz konusu temayı kullandıgınıza göre büyük olasıkla 1.4.9.x kullanıyorsunuz..default2free kullandıgınıza göre zaten dediginiz modller featured2 bestseller2 gibi catalog-controller-module kalsörü içinde vardır yoksa da o temayla gelen bu php dosyalarını bu klsr içine atın..
Daha sonra catalog-controller-common-header.php acın.
bul:
PHP:
protected function index() {
Altına ekle
PHP:
$this->children = array(
			'module/special2',
			'module/featured2',
			'module/bestseller2',

);

Daha sonra
temanızın header.tpl dosyasını acın

ve aşağıdaki kodları. menünüdeki div tagleri arasında görünmesini istediginiz yere yerleştirin. css le sekilendirmek güzelleştirme size kalmış.. kolay gelsin
PHP:
<?php echo $featured2; ?>// bu özel ürünler modülünü menunuze cagırır cssle sekillendirebilirsiniz.
<?php echo $bestseller2; ?>// bu encok modül satanalr ünü menunuze cagırır cssle sekillendirebilirsiniz.
<?php echo $special2; ?>// bu kampanyalı ürünler modülünü menunuze cagırır cssle sekillendirebilirsiniz.
Bu mantıkla bir çok modülü temanızda istediginiz yerde göstrebilirsinz 1.4.9 versiyon için gecerlidir 1.5 te olabilirmi diyecek arkaşalara peşinen cevabım 1.5 modüll mantıgı degiştigi için bu işlem gecerli olmaybilir..1.5. te denemedim ama bu şekilde olmayacagını düşünüyorum.....

alisim

OpenCart-TR
Abi çok teşekkür ederim yaptım oldu.gösterdiğin ilgiden dolayı özellikle çok teşekkürler.(özellikle hakkın ödenmez bu konudan dolayı seni çok rahatsız ettim biliyorum özel msj felan nolur kusura bakma tekrar çok teşekkür ederim )
iyi çalışmalar
Saygılar
Ali simsek

MAXHBMAX

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Eyvallah. güle güle kullan..

Headerda logonun yanına sağa yaslı olarak arama, dil seçeneği ve döviz kısımlarını nasıl ekleyebilirim acaba 1.4.9.6 yı kullanıyorum yardım edebilirmisiniz lütfen kod nasıl olmalıdır