Havale/EFT Bildirimi Formu 1.5.x

onurtan

OpenCart-TR
Havale/EFT Bildirimi Formu

Opencart-tr.com kullanıcıları için hazırladığım Havale/EFT bildirimi formudur.

Ekteki resimlerde görüntüleri görebilirsiniz. Form opencart a entegredir. Fakat admin paneli ile bağlantısı yoktur. Yapmanız gerekenler dil dosyasındaki havalebildirim.php içindeki email gelecek adresi kendinize göre değiştirmeniz, view/theme/default/template/information/havalebildirimi.tpl dosyasındaki banka adreslerini kendinize göre çoğaltmanız.

1.5.X versiyona göre hazırladım. Eski versiyonlara göre editleyebilirsiniz.

Eğer opencart temanız default dışında bir tema ise controller/information/havalebildirimi.php dosyasındaki tpl uzantılı linkleri kendi temanızın bulunduğu klasörlere göre editlemenizdir.

Yedek almanıza gerek yok. Tamamen farklı dosyalardır.

Link olarak uygun gördüğünüz yerlere

<a href="index.php?route=information/havalebildirimi" class="button"><span>Havale Bildirimi</span></a>

kodunu koymalısınız. Temanızdaki butonlar gibi olacaktır. Umarım faydalı olur.

Ekli dosyalar

• havale-eft-bildirimi.zip
    6 KB · Görüntüleme: 861
  • havale-eft-form.JPG
    havale-eft-form.JPG
    31.8 KB · Görüntüleme: 1,865
  • havale-email.JPG
    havale-email.JPG
    19.4 KB · Görüntüleme: 1,082

onlinesaticim

OpenCart-TR
Bilgilere FArklı sayfa olarak cıkartıp dırek olarak yayınlamak ıcın ne kod yazmamız gerek acaba ?

onurtan

OpenCart-TR
yazdığı bilgileri kontrol edip onaylaması için mi anlayamadım kusura bakma

onlinesaticim

OpenCart-TR
Diyorum kı bu formu bılgı sayfalarında alt baslık acarım havele bıldırım formu gıbı acsak ama sayfa acıldıgında buton degılde formun kendısı gozukse guzel olmaz mı nasıl yapabılırım onu soruyorum bırde maıl adresı felan yazmadan kımın ne yaptıgını nasıl anlıyoruz.

onurtan

OpenCart-TR
Arkadaşım yönlendirme yapmak için hangi linki vermen gerektiğini açıklamada yazdım zaten index.php?route=information/havalebildirimi adresinde form olarak açılacak zaten istediğin yere linkini at. Buton değilde metin üzerine link at. Sayfa altındaki linklerin arasına da koyabilirsin. İstersen order_list.tpl yada order_info.tpl (sipariş geçmişi) dosyalarına da koyabilirsin. Hatta ufak bir php kodu ile sipariş geçmişinde havale ile ödeme seçeneği seçilen bir sipariş varsa havale bildirimi linkini çıkarttırabilirsin. Değiştirmen gereken email adresi language klasorune attığın dosyanın içinde mevcut.

unsound

OpenCart-TR
Opencart.com üzerinden satışa senmi koydun yoksa birisi isminimi kullanıyor?

onurtan

OpenCart-TR
evet ben koydum alıp orada satılmaması içindir.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba; bu formun biraz daha gelişmişi ve dosya resim vs eklenebilen özellikli ve maili elle girmenize gerek kalmadan sitenin admindeki genel ayarlar bölümüne girilen maile gönderen bir modül paylaşılmıştı isteyen bunuda tercih edebilir.....
http://forum.opencart-tr.com/thread-5114.html

onurtan

OpenCart-TR
osdem66 merhaba,

havale bildirimi olarak araştırdım sonuç alamadım ve hazırlama gereği duydum. Keşke ödeme sipariş bildirimi olarak arasaydım şimdi pişmanım.

Evet Bu form basit gelişmiş değil ve ihtiyaç duyulan şeyleri amaçlıyor. Artık bizde birşeyler katmalıyız. Onların yaptıklarını paylaşarak nereye kadar...

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
onurtan' Alıntı:
osdem66 merhaba,

havale bildirimi olarak araştırdım sonuç alamadım ve hazırlama gereği duydum. Keşke ödeme sipariş bildirimi olarak arasaydım şimdi pişmanım.

Evet Bu form basit gelişmiş değil ve ihtiyaç duyulan şeyleri amaçlıyor. Artık bizde birşeyler katmalıyız. Onların yaptıklarını paylaşarak nereye kadar...
:) amaç burada paylaşımsa bunun linkini vermemin ne sakıncası var insalar her ikisinide kullansınlar..neden böyle bir tavır takındınız sorabilirmiyim evet bu modülde herhangi bir yere mail girilmiyor ve müşteri ödeme dekontunuda karşı tarafa gönderebiliyorr ben sizin modülünüze yada size yönelik kötü bir şey yazmışmıyım ki neden böyle bir tavır takındıgınıza anlam veremedimhiç bir şekilde şahşınıza ve eklentinizi kötülemedim yapmam da bunu...siz arama yapmışsınız bulamamışsınız bende var oldugunu biliyordum her iki modülden de yararlanılsın diye ekledim amaç paylaşımsa alınganlık olmamalı...benimde paylaşımlarım atına benzer paylaşımlar yapılıyor ama ben sizin verdiğiniz tepkiyi vermiyorum çünki o yada bu amaç "PAYLAŞIM"...

not: onların yaptıkları ile nereye kadar bu yorumunuza cevab:..şunu unutmayın değerli kardeşim;Onların yaptıgı yazılımı kullanıyorsun nereye kadar giderse gitsin bu bir gerçek.. onlar yada bunlar var olan bir modül için dünyayı yeniden keşfetmein mantığı varmı merak etme onlardan bunlardan kastın nedir bilmiyorum ama bu forumda senin kastına göre bunlarında(Bizlerin) yaptıgı o kadar cok geliştirme ve paylaşım varki forumdaki modül ve eklentleri incelemeni öneririm kimeler yapıp paylaşmış.. merak etme bu forumda onlardan cok BUNLARIN geliştirlemeleri var..

onurtan

OpenCart-TR
unsound;

Arkadaşım insanı yaptığı işe pişman etme. Gidiyorsun opencart.com da bu kişi o kişi değil falan. Zorlamı inandıracam seni.

Tufan

OpenCart-TR
Merhaba bu modulu kurarak link sayfanın en altındaki "Müşteri Servisi" baslıgının altına veya hesabım baslıgı koymak istiyorum hangi dosyalara linki koymam düzenleme yapmam gerekiyor linki hangi dosyaya eklemeliyim

santor

OpenCart-TR
Tufan' Alıntı:
Merhaba bu modulu kurarak link sayfanın en altındaki "Müşteri Servisi" baslıgının altına veya hesabım baslıgı koymak istiyorum hangi dosyalara linki koymam düzenleme yapmam gerekiyor linki hangi dosyaya eklemeliyim

Arkadaslar bu konu hakkinda bilgisi olan var mi ? cok onemli !!
Müşteri Servisi" baslıgının altına veya hesabım baslıgı koymak nasil yapilir bu forum malesef cok sahipsiz kaldi...

oxgurunal

OpenCart-TR
Öncelikle bu modulde karakter hatası var.Utf8 e göre yeniden derlenmesi lazım.Bunuda dreamwiever ile açıp pageproparities den kodlamasını utf8'e çekerek yapabilirsiniz.

Tüm dosyalar yüklendikten sonra link eklmeniz gereken yerler ise

Müşteri Servisi Altına Almak İçin ==>

Aç:
catalog\view\theme\default\template\common\footer.tpl

Bul:
<li><a href="<?php echo $sitemap; ?>"><?php echo $text_sitemap; ?></a></li>

Altına Ekle:
<li><a href="index.php?route=information/havalebildirimi"><span></span>Havale Bildirimi</a></li>

Müşteri Hesabım Sayfa Altında ki Menüler İçin:

Aç:
catalog\view\theme\default\template\common\footer.tpl

Bul:
<li><a href="<?php echo $newsletter; ?>"><?php echo $text_newsletter; ?></a></li>

Altına Ekle:
<li><a href="index.php?route=information/havalebildirimi"><span></span>Havale Bildirimi</a></li>

Müşteri Hesabı Üst Menü İçin ( Üye Girişi veya Kayıt Ol Menüsünün Altında ki Menü)

Aç:catalog\view\theme\default\template\common\header.tpl

Bul:
<div class="links"><a href="<?php echo $home; ?>"><?php echo $text_home; ?></a><a href="<?php echo $wishlist; ?>" id="wishlist-total"><?php echo $text_wishlist; ?></a><a href="<?php echo $account; ?>"><?php echo $text_account; ?></a><a href="<?php echo $shopping_cart; ?>"><?php echo $text_shopping_cart; ?></a><a href="<?php echo $checkout; ?>"><?php echo $text_checkout; ?></a></div>
</div>

Değiştir:

<div class="links"><a href="<?php echo $home; ?>"><?php echo $text_home; ?></a><a href="<?php echo $wishlist; ?>" id="wishlist-total"><?php echo $text_wishlist; ?></a><a href="<?php echo $account; ?>"><?php echo $text_account; ?></a><a href="index.php?route=information/havalebildirimi">Havale Bildirimi</a><a href="<?php echo $shopping_cart; ?>"><?php echo $text_shopping_cart; ?></a><a href="<?php echo $checkout; ?>"><?php echo $text_checkout; ?></a></div>
</div>

Voiicez

OpenCart-TR
Pardon konu eskide kalmış fakat Notice: Error: Could not load language information/havalebildirimi! in /data/multiserv/users/743932/projects/2385537/www/system/library/language.php on line 39 hatasını alıyorum ne yapabilirim?

ayvandur

OpenCart-TR
1.5.5.1 kullanıyorum.modülü kurdum ama mail falan gelmiyor ??

ayvandur

OpenCart-TR
mail geliyor ama spama düşüyor devamlı.sebebide bilinmeyen gönderi olarak geliyor çünkü.buna nasıl çözüm bulabiliriz.acil yardımlarınızı bekliyorum.
ayrıca uzman arkadaşlar dosya ekleme olayının nasıl yapıldığın anlatırlarsa çok makbule geçer

cetus

OpenCart-TR
türkçe karakter hatasını düzeltebilen varmı?[/align]