Google SEO - Indeks Kategori Görünümü

slckflz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.evtekstilciniz.com
Arkadaşlar merhaba birşey öğrenmek istiyorum. Sitemi google da kaydettim ve şuanda yarım yamalakta olsa aramalarda çıkıyor. Ancak şöyle bir düzeni nasıl yaparız diye merak ettim . Opencart Türkiye yi google arattığımda sitenin altında açıklamalar yazıyor yani şu şekilde ;
OpenCart Türkiye OpenCart Türkiye - Açık Kaynak Ücretsiz E-Ticaret.
www.opencart-tr.com/ - Önbellek - Benzer
Forum Dosyalar Demo
Eklentiler Forum Arşiv
Wiki Döküman
Özellikler

bu özelliği ben nasıl uyglarım siteme.tşkler

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
RE: Google site düzeni

Onu siz ya da biz yapamayız. O şekilde olması için sitenizin googlenin gözünde belirli bir seviye gelmesi gerekir. Bu seviyeden sonra google kendisi o şekilde yapacaktır.

resif

OpenCart-TR

Eka7a nın dediği gibi sitenizin belli bir seviyeye geldikten sonra alanında hakim olduğu kelimelerin otomatik olarak google tarafından oluşturulmasıdır ve alt bağlantılar olarak adlandırılır , siteniz bu alt bağlantılara sahip olduktan sonra Google Web master araçlarından istemediğiniz alt bağlantıları kaldırabilirsiniz.

dijital

OpenCart-TR

Peki Open Cart sisteminin alt yapısı buna uygun mudur acaba?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org

BU konuda bir açıklama da ben yapayım.. google amca genelde siteyi her kelimede bu ekilde göstermez genelde kelime olarak aramalarda encok kullanılan ve site içeriğine en yakın bir kaç kelime ile aramalarda bu şekilde dizin oluşturuuyor. benimde php nuke ile yapılmış bir sitem vardı siteyi kurduktan bir süre sonra alt baglantıları ile site ismim ve bir kaç kelime ile daha arama yapınca sizin dediginiz gibi alt baglantılarla sıralıyordu.. gecenlerde joomla yaptım siteyi google amca kızdı herhalde simdi o sekilde dizin oluşturmuyor diger siteler gibi yapıyor.. bu durumun da indexlenen bir site google de iyi bir site anlamına gelmemektedir ve SEO ile alakası yoktur site içeirisinde armalarda gecen eklimelerle ilgili baglantıların cokluğu ile dogru orantılı olarak böyle bir dizin oluşturuyor.. bunun ne PR ile ne BACKLİNK ile ne google da aramalArda en üste cıkması ile alakası yoktur.. cünki benim o stiemin PR 1 gecmedi backlinki de cok düşüktü ve aramalarda alt sılarda yer alan bir site idi ve aynı kelime ile aramalarda benim sitemden üste cıkan siteninki öyle degildi.. kısaca bu sekilde dizin oluşturmak için hiç kimsenin yapacagi bir şey yok google amca uygun görürse yapıyor görüntüden başka bir anlamı da yok.. selametle...

Bunun opencart yada baska bir yazılımın alt yapısı ile alakası yok.. php nuke seo bakmından en berbat yazılımlardan birisidir mesela..sitede ana baslık ne kadar cok ve bu ana baslıklarında alt menuleri ne kadar cok olursa bu sekilde sıralııyor gibime geliyor menu baslıklarının cokluğu ile alakalı sanki kesinde emin edeğilim acıkcası..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com

Ben pagerank ya da backlink iyi bir seviye gelmesin demek istemedim. Google artık bu düzeni hangi kriterlere göre yapıyorsa o seviyeye geldiğiniz de demek istedimiştim ama bana göre sitenize gelen hitin arama sonuçları ile doğru orantılı olma ihtimali yüksek. Googlenin herşey için kullandığı logaritma var bunu da bir tanesine oturtmuştur :)