Giriş sayfasından önce intro ekleme sorunu

uqur2121

OpenCart-TR
iyi gunler sıteme bır ıntro sayfası hazırladım bunu ftp ye index.html olarak attım eskı ındex sayfasınıda index1.php olarak kaydettım sorunsuz sekılde ıntrom calısıor sıtemın ana sayfasına yonlerıyor ama sıtemdekı dıger lınkler calısmıor anasayfadakı urunlere tıklandıgında acılmıor bunu nasıl duzelte bılırım dıger lınklerınde calısması ıcın ne yapmam gerekıor bana yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tskkurler.

sabitertan

OpenCart-TR
index.php olduğu gibi kalsın ismini değiştirmeyin. Sitenizin hosting yönetim panelinden index.php'yi giriş sayfası varsayılanlarından kaldırın. index.html den index.php ye yönlendirme yapın.

uqur2121

OpenCart-TR
Yardımcı oldgunuz ıcın tesekkur ederım deniyecegım sımdı ınsallah olur tekrar saolun ıyı calısmalar

Hocam sızden rıcam bırazcık daha acıklamalı anlatabılırmısınız yeniyimde benn rica edıyorum sızden

sabitertan

OpenCart-TR
uqur2121' Alıntı:
sızden rıcam bırazcık daha acıklamalı anlatabılırmısınız yeniyimde benn rica edıyorum sızden
Hosting yönetimine girip ayarlayacağınız birşeyden bahsettim Plesk, Cpanel, Vista Panel gibi bir kullanım paneliniz vardır. Oraya giriş yaptıktan sonra varsayılan anasayfa seçenekleri olur "index.html, index.php, index.htm, default.asp" gibi, bu bölümü panelinizden bulup gerekli ayarı yapın.
Hosting paneli kullanımında da yeniyseniz önce paneli kullanmayı öğrenmeniz gerekir.
Örneğin Plesk için Buraya tıklayın
Cpanel için Buraya tıklayın
İyi çalışmalar

deathlord

OpenCart-TR
Web sitesi
www.upbilisim.net
hazırladığınız introyu index.html olarak kayıtedip hostunuza atın ve opencartın hiç bir dosya ismini değiştirmeyin. siteismi.com olarak tarayıcınızla giriş yaptığınızda tarayıcılar ilk olarak .html dosyasını açar. açılan introda index.php ye link vererek opencart sitenize ulaşabilirsiniz.

bildiğim kadarıyla linux sunucularda ilk önce .html veya .htm tarayıcı tarafından çağrılır, bunlar yoksa .php çağrılır.

uqur2121

OpenCart-TR
genel hata

sorunum ıntromu kullanamıyorum ıntroyu ındex yapıyorum anasayfayıde index1 ıntro calısyor sıtedekı dıger lınkler calısmıyor opencartı kaldırdım ve baska bır e-ticaret sıstemı kurdum aynı ıslemlerı onda yaptım we sorunsuz bır sekılde calıstı ama ben opencart kullanmak ıstyorum moderetorum daha oncedende yardım ıstemıstım ama yardımınızdan faydalanamadımm bana cpanleden yonlendırme yapın dedınız oylede olmadı bana baska bır sekılde yardımcı olabılırmısınız dıger lınklerın calısması ıcın ne yapmam gerekıyor

Rapoloji

OpenCart-TR
RE: genel hata

arkadaşım index1.php diye bişey yok. Cpanel den varsayılan dosyalar da index.php uzantısını kaldıracaksın. İntronu direk opencart ının olduğu anadizin e atacaksın ve introdaki linki de uzantısıyla birlikte index.php ye yönlendireceksin.

sabitertan

OpenCart-TR
RE: genel hata

uqur2121' Alıntı:
bana cpanleden yonlendırme yapın dedınız oylede olmadı bana baska bır sekılde yardımcı olabılırmısınız dıger lınklerın calısması ıcın ne yapmam gerekıyor
Bakınız size Cpanelden yönlendirme yapın demedim. index.php nin adını değiştirmeyin. Opencart standart index.php ismiyle başlayan yapılandırmaya sahiptir. Cpanelden nasıl yapacağınızı bulamadıysanız, eğer linux-apache serverdaysanız .htacces dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyerek de deneyebilirsiniz.

Kod:
DirectoryIndex index.html index.htm index.php
İyi çalışmalar

MasterBora

Moderator
Web sitesi
www.pikselplus.com
Merhaba,

Ana Dizininizde Bulunan .htaccess Dosyasını Açın ev İçine ;
Kod:
<IfModule dir_module>
DirectoryIndex index.html index.htm index.php index.php3
</IfModule>

Kodunu Ekleyin.. Bu Şekilde Tarayıcınızda www.siteadınız.com Yazdığınızda Öncelik index.html Olacaktır...