Gelişmiş Slayt Düzenleyicisi - Advanced Slider Editor

anka_84

OpenCart-TR
RE: Gelişmiş Slayt Düzenleyicisi-Advanced Slider Editor

Merhaba .Ömcelikle çalışmanız için teşekkür ederim.Modülü 1.4.9.3 versiyonu için kurumunu yapamadım.
Aşağıdaki hatayı almaktayım Yardımcı olursanız sevinirim
Parse error: parse error in C:\wamp\www\opencartsites\admin\controller\module\advancedslider.php on line 369

anka_84' Alıntı:
Merhaba .Ömcelikle çalışmanız için teşekkür ederim.Modülü 1.4.9.3 versiyonu için kurumunu yapamadım.
Aşağıdaki hatayı almaktayım Yardımcı olursanız sevinirim
Parse error: parse error in C:\wamp\www\opencartsites\admin\controller\module\advancedslider.php on line 369

Ok.<? ve <?= yazan yerleri <?php diye değiştirince sorun düzeldi

sabitertan

OpenCart-TR

anka_84' Alıntı:
<? ve <?= yazan yerleri <?php diye değiştirince sorun düzeldi
Bu sunucunuzda php short_open_tag yapılandırmasının devre dışı olduğunu gösterir.

"<?" girdisi "<?php" ile aynıdır. Ancak "<?= " değeri "<?php echo" anlamına gelir. Değişikliklerinizi bunu gözönünde bulundurarak yapınız.

cekais

OpenCart-TR

Merhaba
öncelikle emeğiniz için teşekkürler. Slayt düzenleyicilerin ikisinide ayrı ayrı denedim. 1.4.7 sürümünü kullanıyorum.. home.tpl de de belirttiğiniz kod değişikliklerini yaptım.Ancak admin/modüller/gelişmiş slayt modülü kurulduktan sonra alttaki slayt ekleme paneli açılmıyor. yenile ve kaydet butonları aktif değil. "Lütfen bekleyiniz" yazısı çıkıyor ama değişiklik olmuyor.
Ayrıca şöyle bir hata dönüyor
Kod:
catalog/view/theme/smrel/template/common/home.tpl on line 2
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 59
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 82
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 88
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 94
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 99
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 100
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 101
2010-12-31 9:59:31 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 103
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 59
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 82
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 88
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 94
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 99
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 100
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 101
2010-12-31 9:59:52 - PHP Notice:  Undefined index:  token in /home/unizendckozgu/www.unizend.com/open/admin/controller/module/advancedslider.php on line 103

nedeni ne olabilir ve nasıl düzeltilebilir.

sabitertan

OpenCart-TR

Cekais kardeş modül 1.4.9.1 üzerinde geliştirilip 1.4.9.2 ve 1.4.9.3 ile test edilmiştir. 1.4.7 de "token" girdisi bulunmadığından ve kodlar içerisinde birçok yerde geçtiğinden bu hata oluşuyor. Tavsiye edeceğim tek şey güncelleme yapman.

iyilik

OpenCart-TR

merhabalar linkdeki capsde kırmızıyla işaretlediğim alanı kaldırabilirmiyiz modülde ve slayt çok hızlı geçiş yapıyor yardımcı olursanız sevinirim

http://img841.imageshack.us/i/30510212.jpg/

sabitertan

OpenCart-TR

merhabalar linkdeki capsde kırmızıyla işaretlediğim alanı kaldırabilirmiyiz modülde
Seçtiğiniz slayta göre gerekli .tpl dosyasını açın ve aşağıdaki kod ile başlayan div i tamamen kaldırın.

Kod:
 <div class="lof-main-item-desc"

ve slayt çok hızlı geçiş yapıyor yardımcı olursanız sevinirim

advanced slider v0.2 yi indirip kullanabilirsiniz. Bu sürümde slayt geçiş ve bekleme sürelerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

mbilken

OpenCart-TR

ben bu slaytı yaptım fakat olmadı www.bambual.com adresine bakarsanız sola dayanıyor nedense

sabitertan

OpenCart-TR

mbilken' Alıntı:
ben bu slaytı yaptım fakat olmadı www.bambual.com adresine bakarsanız sola dayanıyor nedense
Slayt tipi olarak nivo-thumb seçtiyseniz catalog/view/theme/default/template/module/advancedslider_type_9.tpl dosyasını açın.
Aşağıdaki kodu bulun
Kod:
<div id="wrapper" style="width:<?=$slide_size?>px; height:<?=$slide_height;?>px; margin-bottom:70px">
Şu şekilde değiştirip deneyin
Kod:
<div id="wrapper" style="float:left; position:inherit; width:<?=$slide_size?>px; height:<?=$slide_height;?>px; margin-bottom:70px">

enverduzz

OpenCart-TR

mödülü kurdum resimleri yükledim kaydetdim fakat ana sayfada çıkmıyor ve 2011-01-05 21:37:55 - PHP Notice: Undefined index: name in /var/www/vhosts/burdanall.com/httpdocs/catalog/controller/module/categoryproducthome.php on line 25
bu hatayı alıyorum. bi de önceden bu siteden bi slaty kurmuştum onda olabilirmi açaba

afatsum24

OpenCart-TR

ilk versiyonunu kurmuştum firefox kullanırsanız resim eklemede bir sorun olmuyordu.
kurulu hali http://www.dvddivxfilm.com/
modulu yapan arkadaşa tekrardan teşekkür..

sabitertan

OpenCart-TR

enverduzz' Alıntı:
mödülü kurdum resimleri yükledim kaydetdim fakat ana sayfada çıkmıyor ve 2011-01-05 21:37:55 - PHP Notice: Undefined index: name in /var/www/vhosts/burdanall.com/httpdocs/catalog/controller/module/categoryproducthome.php on line 25
bu hatayı alıyorum. bi de önceden bu siteden bi slaty kurmuştum onda olabilirmi açaba
Modülün diğer sliderlarla uyum sorunu olabilir. Hangi slider olduğunu yazarsanız sevinirim.

afatsum24' Alıntı:
ilk versiyonunu kurmuştum firefox kullanırsanız resim eklemede bir sorun olmuyordu.
Modülün açıklamasında da belirtilmiş bir konu tekrar edelim admin tarafı Firefox ve Chorome da çalışır. ie için bir uyum geliştirmesi yapılmamıştır. (ve büyük ihtimalle de eklemeyeceğim bir özellik)

merih

OpenCart-TR

Parse error: parse error in :\wamp\www\siteadı.com\catalog\view\theme\default\template\module\advancedslider_type_1.tpl on line 10
söyle bir hata alıyorum nasıl düzeltebilirm lütfen yardımcı olursanız sevinir,m

FatihKuLL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.sifaeli.net

http://forum.opencart-tr.com/showthread.php?mode=threaded&tid=2775&pid=14066#pid14066

merih

OpenCart-TR

hocam kurdum... modül kısmındada görünüyor... slaytlar için resim de yüklüyorum herşey tamam kaydediyorum. herhangi bir hata da vermiyor. firefox da çalışıyorum. ama anasayfada herhangi bişey gözükmüyor. nerde yanlış yapıyorum. yardım edecek birisi var mı....

sabitertan

OpenCart-TR

merih' Alıntı:
hocam kurdum... modül kısmındada görünüyor... slaytlar için resim de yüklüyorum herşey tamam kaydediyorum. herhangi bir hata da vermiyor. firefox da çalışıyorum. ama anasayfada herhangi bişey gözükmüyor. nerde yanlış yapıyorum. yardım edecek birisi var mı....
Probleminiz buyük ihtimalle sunucunuzda short_open_tag yapılandırmasının devre dışı olması. Modülü güncelliyerek tekrar ekledim aşağıdaki bağlantıdan veya konunun ilk mesajından edinebilirsiniz.

Gelişmiş Slayt v0.2.1

merih

OpenCart-TR
hay Allah senden razı olsun. oldu bal gibi de oldu.. :):)

memet12999

OpenCart-TR
umarım çalıştırabiliriz,yapan arkadaşın eline saglık

adobe

OpenCart-TR
arkadaşlar kurdum şimdi birincisi küçük resim yapmıyor ikinciside ben resmin üstündeki siyah kısmı istemiyorum hangi kodu silmemiz gerekli

sabitertan

OpenCart-TR
adobe' Alıntı:
arkadaşlar kurdum şimdi birincisi küçük resim yapmıyor
dosya uzantınız jpg yada jpeg değilse yada image/advancedslider/thumbs klasörüne yazma izni yoksa bu sorun oluşabilir
adobe' Alıntı:
ikinciside ben resmin üstündeki siyah kısmı istemiyorum hangi kodu silmemiz gerekli
type 1 den 6 ya kadar lofnewsslider, kullanılmaktadır. Seçtiğiniz type a göre(type x diyelim)
(nivo normal için x=7, nivo number için x=8, nivo thumbs için x=9)
catalog/view/theme/default/template/module/advancedslider_type_x.tpl dosyasını açıp istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu dosya içerisinde beraber yüklenen css dosyasını da düzenleyerek istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

adobe

OpenCart-TR
evet uzantıdan dolayı almamış yetkiyi verdim aslında benim gözüm type 2 de kaldı fakat ertan bu sileder da sağdaki küçük resimler kısmının arka planında kalıyor resim buna bi çözüm varmıdır yani benim eklediğim resim ortada gözüksün sağdaki butonların arkasında kalmasın örnek olarak ttnet müziğe bakabilirsin tşkler

valla uğraştım ama yapamadım bana düz slayt lazım varmıdır acaba