fiyat girişinde Noktayı Virgül yapmak

can91

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar. Benimde ufak bir problemim var. fiyat girişinde 10.50 Tl sitenin formatı. fakat türk sitelerinin hepsinde ve netsisinde kullandğı sistem 10,50Tl Formatı . yani virgülle ayrılması lazım. Netsisten kopyala yapıştır yapmak zor oluyor. Bunu bilen bi arkadaşımız varmı ?
Biyerde bi kod değiştirmeyle olurmu?

cyberguy

OpenCart-TR
Merhaba,

1.5.x sürümü kullanıyorsunuz sanırım

system\library\currency.php içinde yer alan aşağıdaki satırı bulun

$decimal_point = $this->language->get('decimal_point');

ve aşağıdaki şekilde değiştirin. Görsel olarak . olan yerler , olarak görünecektir.
(ileride değişiklik yapılan yerleri hatırlamak için satırın gerisini remarklayabilirsiniz)

if ($format) {
$decimal_point = ','; //$this->language->get('decimal_point');
} else {
$decimal_point = ',';
}

Bol Şans
cyberguy

can91

OpenCart-TR
Teşekkür Ederim kardeşim ilgilendiğin için Senin verdiğin kodu denedim evet görsel olarak virgül yapıyor. Ama benim istediğim yönetim panelinden ürün girişimde virgülü kullanmak istemem. onunda muhakkak bi kodu vardır. çünkü 15,23 yazıyorum mesela 15.0000 otomatik çeviriyor. 1000lik sisteme. Eğer bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. ilgine teşekkürler

cyberguy

OpenCart-TR
Ona da bakarım, ancak bu arada giriş yaparken ör:15,23 yerine 15.23 ile giriş yaparsanız ana sayfada göresel olarak da "," tanımladığımız için 15,23 olarak görebilirsiniz.

can91

OpenCart-TR
girişler önemli benim için. NEtsis sisteminden kopyala yapıştır mantığı ile çalışıyoruz. sürekli virgülü nokta yapmak zaman kaybı . İlgilendiğin için teşekkür ederim =)