Fatura yazdırma.

alayel

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar.
Müşterim şimdiye kadar manuel olarak fatura kesiyordu. Ama admindeki fatura yazdır ı görünce iş yerine bir yazıcı alayım ve faturayı otomatik yazdırayım dedi.
Bu sistemi kullanan arkaşımız varmıdır acaba ?

Admin deki fatura yazdır bölümünü direk yazıcıya gönderip fatura kesilebilirmi ? Bu sistem kullanılabilirmi ?
Fikirlerinizi alabilirmiyim.?

Şimdiden tşk ler.

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Kullanacağın Sektöre Göre Bu değişir. Siparişin Azlığına Çokluğuna Göre Bu Değişir. Mevcut Resmi Evrak A4 Ebatlarında Tek Yaprak Şeklinde Olmaktadır. Peki Bolca Çeşit İstenmiş bir sipariş olursa ne olur? Mesela Fatura Yazıdıra bastın 4 Sayfa Gözüyor. Buna Bir Çözümün Olabilirmi? Yani Seni Uğraştırır bu. Sıkıntı Çıkartır. Şunu Deneyebilirsin. Opencartı Bir Muhasebe Programına Entegre Ettirip Kullanman Daha Sağlıklı olacaktır. Yani Direk Fatura yazıdrla Değilde Entegre çalışan muhasebe Programınla bu işi hallet.
Denemediğim bir şey olduğu için sadece mantık yürüterek cevap vermeye çalışıyorum. Şahsi Kanaatim Kullanamayacağın yönündedir.

serhat84

OpenCart-TR
Yanlız maddi durumu olmayabilir cunku bi entegrasyonun maliyeti olacaktır ayrıca muhtemelen entegrasyonu yapıcak kişi lisanslı bir program istiyecektir piyasada ucuz ve kaliteli muhasebe programları 2000 3000 tl den baslıyo logo ve mıkronun basic surumlerınden bahsedıyorum. ayrıca ıkıncı sayfaya gecme sıkıntısı logo ve mıkrodada yasanmakta ve bunu aşmak için logo ve mıkronun destek uzmanları gelmekte en azından bızım sırkette bu böle. yani sölemek istediğim mehmetcım konuyu hemen kapanışa getırmıssın. şunu herkes bılır faturada ıkıncı sayfaya taşma sıkıntısını buyuk fırmalarda yaşıyo ve herkes bılırkı entegrasyonun malıyetı var. helekı bızım gıbı open source bır scrıpt kullananlar ıcın bu buyuk bı malıyet :) alayel benımde faturayla ılgılı sıkıntılarım var umarım sorunu cevaplıcak bırı olur. ve A4 formatında bir dizayn vericekte olur.

alayel

OpenCart-TR
Arkadaşlar muhasebe programlarına gerek kalmadan sadece admindeki fatura yazdır bölümündeki bilgileri alıp yazıcıya gönderen bir sistem yokmu acaba?

Bu kadar opencart kullanıcıları arasında mutlaka kullanan birileri vardır yaw, yani burdaki kullanıcıların hepsi faturaları manuel ellemi kesiyor. Bu işlemleri kullanan arkadaşlar fikir verirse çok sevinirim.

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Ben şu şekilde kullanıyorum. Tablosuz halde boş bir fatura tasarımı hazırladım ve sürekli form olarak hazırlattım. Daha sonra fatura sayfasındaki tabloları düzenledim. Sadece adres ve ürünler ve fiyat kısımlarını bıraktım. Hazırladığım sürekli forma yazdırıyorum. Fakat fatura düzenlenme tarihi ve tutarın elle yazılması gereken kısmı elle yazıyorum.

mahoni

OpenCart-TR
Ben normalde Kolay Ticari Set isimli bi muhasebe programı kullanıyorum c# programcısıyım normalde. ben bu sorunu söyle halletim. KTS nin kendi raporları var. faturadır. kargo etketidir. Bir program yazdım isteyen olursa Veririm. Onla siparişleri KTS aktarıyorum ordan faturasını kendim tıklayak kesiyorum + ptt kargo etiketini de nokta vuruslu yazıcıya dolduruyorum. Yoksa yetişmiyor. size de benzer çözümler tavsiye ederim. zira opencart ın kendi fatura yazdırma sayfasını düzenleyerek de yapabilirsiniz ama html olduğu için browserdan browsera kayma durumu var.

muhasebe programları da öyle 2.000 3000 tl değil arkadaslar artık o devirleri geçtik rekabet var ortalıkta bir sürüü muhasebe programı var ki bize muhasebe programı lazım dil. Raporlama özelliği olan stok takip programı lazım. neyse

sipariş geldiğinde otomatik olarak faturamı kessin kardes diyorsanız onu yazmak gerekir. zor değil yazmak ama ben hazır görmedim. normal opencart teknik olarak direk yazıcıya erişip sipariş gelir gelmez yazdıramaz (yazdırır da teknik sorunları var) bu söyle halledilir. bir adet program yazılır. bu program MYSQL veri tabanını tarar yeni sipariş olduğunda o siparişi faturasını keser. lakin iş sadece fatura kesmek değil. kargo etiketi de lazım. yapılmısken ikisi de yapılmalı. acıkcası ben yapabilrim lakin herkesin fatura tasarımı farklı film programcı olarak orda kopuyo cunki end user designer rapor tool lar pahalı.

Eğer işinizi "fatura yazdır" butonuna basarak yapılan yazdırma işlemi işinizi görüyorsa (düzendiğinzde) size söyle yapabilirim. Bi program yazarım. O yeni bi sipariş geldiğinde otomatik olarak o siparişin faturasını yazıcıya gönderir. olur diyorsan pm at görüşelim

alayel

OpenCart-TR
Yok hocam bunlar karışık işler.
Ben şöyle zannediyordum. Mesela:
1- Exel de bir fatura tasarımı oluşturulur.
2- Matbaa'cı çağırılır ve fatura tasarımım bu şekilde, Bu tasarıma uygun 4 kopyalı fatura basılması söylenir. (4 kopya nedeni ilk 2 si müşteriye sonraki 2 firmada kalır)
3- Nokta vuruşlu bir yazıcı alınır ve kurulur.
4- Matbaacı faturayı getirir.
5- Sipariş geldiği zaman admin bölümüne, Müşteri ve Fatura bilgileri kopyala / yapıştır yöntemiyle Exel de oluşturulan tasarıma eklenir.
6- Son olarak yazıcıya gönderilir.

Yani en basit olarak bu şekilde olurmu ?
Yoksa saçmaladımmı :)?

erg_turkuaz

OpenCart-TR
mahoni' Alıntı:
Ben normalde Kolay Ticari Set isimli bi muhasebe programı kullanıyorum c# programcısıyım normalde. ben bu sorunu söyle halletim. KTS nin kendi raporları var. faturadır. kargo etketidir. Bir program yazdım isteyen olursa Veririm. Onla siparişleri KTS aktarıyorum ordan faturasını kendim tıklayak kesiyorum + ptt kargo etiketini de nokta vuruslu yazıcıya dolduruyorum. Yoksa yetişmiyor. size de benzer çözümler tavsiye ederim. zira opencart ın kendi fatura yazdırma sayfasını düzenleyerek de yapabilirsiniz ama html olduğu için browserdan browsera kayma durumu var.

muhasebe programları da öyle 2.000 3000 tl değil arkadaslar artık o devirleri geçtik rekabet var ortalıkta bir sürüü muhasebe programı var ki bize muhasebe programı lazım dil. Raporlama özelliği olan stok takip programı lazım. neyse

sipariş geldiğinde otomatik olarak faturamı kessin kardes diyorsanız onu yazmak gerekir. zor değil yazmak ama ben hazır görmedim. normal opencart teknik olarak direk yazıcıya erişip sipariş gelir gelmez yazdıramaz (yazdırır da teknik sorunları var) bu söyle halledilir. bir adet program yazılır. bu program MYSQL veri tabanını tarar yeni sipariş olduğunda o siparişi faturasını keser. lakin iş sadece fatura kesmek değil. kargo etiketi de lazım. yapılmısken ikisi de yapılmalı. acıkcası ben yapabilrim lakin herkesin fatura tasarımı farklı film programcı olarak orda kopuyo cunki end user designer rapor tool lar pahalı.

Eğer işinizi "fatura yazdır" butonuna basarak yapılan yazdırma işlemi işinizi görüyorsa (düzendiğinzde) size söyle yapabilirim. Bi program yazarım. O yeni bi sipariş geldiğinde otomatik olarak o siparişin faturasını yazıcıya gönderir. olur diyorsan pm at görüşelim

mrb. yazmış olduğunuz ara programı paylaşabilirmisiniz.

galileoscr

OpenCart-TR
alayel' Alıntı:
Yok hocam bunlar karışık işler.
Ben şöyle zannediyordum. Mesela:
1- Exel de bir fatura tasarımı oluşturulur.
2- Matbaa'cı çağırılır ve fatura tasarımım bu şekilde, Bu tasarıma uygun 4 kopyalı fatura basılması söylenir. (4 kopya nedeni ilk 2 si müşteriye sonraki 2 firmada kalır)
3- Nokta vuruşlu bir yazıcı alınır ve kurulur.
4- Matbaacı faturayı getirir.
5- Sipariş geldiği zaman admin bölümüne, Müşteri ve Fatura bilgileri kopyala / yapıştır yöntemiyle Exel de oluşturulan tasarıma eklenir.
6- Son olarak yazıcıya gönderilir.

Yani en basit olarak bu şekilde olurmu ?
Yoksa saçmaladımmı :)?

Merhaba;

Bende aynı yöntem ile çalışmak istiyorum. Tek istediğim exele uyarlı olabilmesi ben bir iki yerini düzeltip yazdırayım.
Sonuçta ufak bir iş hacmi olan bir yer muhasebe programı yerine faturaları exel ile kesiyor.

bakitaro

OpenCart-TR
Web sitesi
opencartfx.com
Sipariş geldiğinde opencart yerleşik fatura sayfası üzerinden yazdırma için faturanıza göre tasarım yapılır.
Ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.