Farklı Ücretlendirme

by_danger

OpenCart-TR
İyi günler arkadaşlar site 3farklı ücretlendirme yapmak istiyorum
bunu gruplardan yaptım ama site üstü cizik şekilde gösteriyor aceba resimki gibi ücretlendirmeyi nasıl yapabilirim?

res.jpg

yokmu bi cevap arkadaşlar eğer modül şeklinde olursa ücretli ücretsi mod. alabilirim
yok mu bi cevap lütfen bi yardım ya
bende aynı kanıdayım ama :) cok zahmetli bi iş galiba :)

sinan

OpenCart-TR
evet KDV dahil veya Tek çekim fiyat indirimli fiyat gibi arkadaşın dediği gibi bir şey yapmamız mümkün müdür?

sabitertan

OpenCart-TR
Tüm ürünlerde aynı şekilde aynı oranı koruyacaksanız iş kolay ancak her ürün için ayrı ayrı bayi fiyatı-özel fiyat ayarlamak istiyorsanız veritabanına da müdahele gerekecek ki bu da ürün fiyat gösterimi için tam bir düzenleme gerektirir.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
exelden içeri ver ialınan dosyada cost sütünu var sanırım ürünün maliyet fiyatı
bu alana 2.fiyatı girip ekrenda 2 farklı fiyatı göstererek yapılabilir mi acaba?

http://forum.opencart-tr.com/thread-1065.html
bu konudan yola çıkarak aşağıdaki kodları ekleyince maliyet fiyatını farklı bir fiyat oalrak göstertebiliyorum
Kod:
<tr>
                    <td><b>Kredi Karti Fiyati</b></td>
                    <td><?php echo $product_info['cost']; ?></td>
                  </tr>

ancak benim sitemde üye giriş yapmadan fiyatları göremiyor bu kodla ekleyince giriş yapmadan ürün fiyatını görememesine rağmen bu alandaki fiaytı gösteriyor bunu nasıl düzeltebilriim?

şu şekilde düzeltme yaptım ve üye giriş apmadan görüyor eklediğim kodların yerini değiştirdim yukarıya aldım ve giriş yapmıyan göremiyor
Kod:
                <td> <b><?php echo $text_price; ?></b></fo</td>
                <td><?php if (!$special) { ?>
               <font color="red">  <b> <?php echo $price; ?></b></font>
                  <?php } else { ?>
                  <span style="text-decoration: line-through;"><?php echo $price; ?></span> <span style="color: #F00;"><?php echo $special; ?></span>
                  <?php } ?></td>
<tr>
                    <td><b>Kredi Karti Fiyati</b></td>
                    <td><font color="blue">  <b><?php echo $product_info['cost']; ?></td>
                  </tr>
              </tr>
              <?php } ?>
     <?php  if (!$display_price){ ?>
buralarda araya biryere ekledim deneme yanılma yöntemiyle oldu ancak fiyatı gösterdiği formatı değiştirmem gerekiyor şimdide

arkadaşlar ürün detayında fiyatı gösteren aşağıdaki kodu kopyalayıp hemen altına birdaha yapıştırdım ancak 2.fiyat gösteriinde maliyet fiyatını getiremedim bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı kod bilgim olmadığı için yapamadın inceleyip yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim
Kod:
              <tr>
                <td> <b><?php echo $text_price; ?></b></fo</td>
                <td><?php if (!$special) { ?>
               <font color="red">  <b> <?php echo $price; ?></b></font>
                  <?php } else { ?>
                  <span style="text-decoration: line-through;"><?php echo $price; ?></span> <span style="color: #F00;"><?php echo $special; ?></span>
                  <?php } ?></td>
              </tr>
bu kod aynen duruyor hemen altına aynısınıda yapıştırdım ama yine ürün fiyatını getiriyor bunu maliyet fiyatıyla nasıl değiştirebilirim?

price leri cost yaptım ancak kodların içerisinde $special var bunu anlıyamadım
sabırım indirimli fiyatı ama ben sitemde indirimli fiyat kullanmıyorum

sabitertan

OpenCart-TR
Kod:
<?php echo $product_info['cost']; ?>

Satırını

Kod:
<?php echo substr($product_info['cost'],0,-2); ?>
ile değiştirerek istediğiniz fiyat görünümünü elde edebilirsiniz.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
düzeltmeleri yaptım tam olarak eklediğim kod aşağıdaki şekilde

PHP:
<tr>
                    <td><b>Kredi Karti Fiyati:</b></td>
                    <td><font color="blue">  <b><?php echo substr($product_info['cost'],0,-2); ?><b>TL</b>
</td>

burada yazı renk kodu ve ücretten sonra para birimide var

by_danger

OpenCart-TR
hocam biraz acık anlatabilirmisiniz?

<tr>
<td><font color="blue"> <b><?php echo substr($product_info['cost'],0,-2); ?><b>TL</b>
</td>

bu konu ekledim ayrı bi fiyat olarak cıkıyor ama ürünün orjinal fiyatını cıkarıyor.bu nasıl ayrı bi fiyat olarak degiştirebilirim.

irembagi

OpenCart-TR
Web sitesi
www.bakkoop.com
eğer ürünleri admin panelden tek tek giriyorsanız orada ürün maliyet fiyatı var o fiyatı gösteriyor
eğer exelden veri alıyorsanız product sayfasında en sonda cost sutunu maliyet fiyatı oluyor oradaki fiyatı gösteriyor

by_danger' Alıntı:
hocam biraz acık anlatabilirmisiniz?

<tr>
<td><font color="blue"> <b><?php echo substr($product_info['cost'],0,-2); ?><b>TL</b>
</td>

bu konu ekledim ayrı bi fiyat olarak cıkıyor ama ürünün orjinal fiyatını cıkarıyor.bu nasıl ayrı bi fiyat olarak degiştirebilirim.

by_danger

OpenCart-TR
admin panelinden tek tek giriyorum ya şu ikinci fiyatı bi ekleyim başka bişi istemiyorum.iyice bocaladım.

sabitertan

OpenCart-TR
by_danger' Alıntı:
admin panelinden tek tek giriyorum ya şu ikinci fiyatı bi ekleyim başka bişi istemiyorum.iyice bocaladım.
Sevgili arkadaşım ürün fiyatlarını belirli bir orandan göstermek isyorsan
<?php echo $price; ?> kodunu çoğalt <?php echo $price*oran; ?> şeklinde değiştir. tüm ürün fiyatlarının altında böyle bir oranlanmış fiyat gösterme şansın olur.