Export/Import-Dışarı/İçeri Aktarma Modülü Ve Kurulumu

erhanozsarac

OpenCart-TR
Selam arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim kullandığım sistem 1.5.1.3 ben kurdum ve sorunsuz bir şekilde ürünlerimi yükledim sizlerlede bunu paylaşmak isterim.
Not: Burada okuyacağınız herşeyi forum içinde buldum. Bunun için forum üyeleri olan (mbilken, adsl77, mirac, ea430) arkadaşlara buradan birkez daha teşekkür ederim.

Öncelikle dosyayı yükledikten sonra şu işlemleri yapınız.

Kurmak isteyen arkadaşlar dosyayı yükledikten sonra bu değişiklikleri de yapınız

admin/controller/common/header.php
BUL

Kod:

$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');

SONRASINA EKLE
Kod:

$this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export');

admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:

$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');

SONRASINA EKLE
Kod:

$this->data['export'] = $this->url->link('tool/export', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');

admin/language/english/common/header.php
BUL
Kod:

$_['text_backup'] = 'Backup / Restore';

SONRASINA EKLE
Kod:

$_['text_export'] = 'Export / Import';

admin/view/template/common/header.tpl
BUL
Kod:

<li><a href="<?php echo $backup; ?>"><?php echo $text_backup; ?></a></li>

SONRASINA EKLE
Kod:

<li><a href="<?php echo $export; ?>"><?php echo $text_export; ?></a></li>

Daha sonra admin panelinden kullanıcı grupların kısmından üst kullanıcı grubunun içinde üst yönetici kısmından tüm erişim izinlerini açın.yine admin panelde sistem kısmından Text_export kısmını tıklayın ve export u tıklayın excel size bir uyarı veriyor ve açılan excel şablonunda karışık şekil ve yazılar geliyorsa ozaman altaki işlemi gerçekleştirin

export yaparken açılan dosya yabancı karakterler çıkıyorsa alttaki kodu silin geçer

admin/controller/tool/export.php

// set appropriate memory and timeout limits
ini_set("memory_limit","128M");
set_time_limit( 1800 );

anlatış tarzımın kusuruna kendi tarzımda yardımcı olabildiysem ne mutlu bana herkese kolaygelsin

Yüklemeyi yapacak olan arkadaşlar indirdiğiniz zip dosyada bulunan admin, system, vqmod dosyalarını http dosyasının içine yüklüyorsunuz

Ekli dosyalar

• opencart-1-5-1-x-2-export-import.zip.rar
    838.5 KB · Görüntüleme: 923

tarlak

OpenCart-TR
admin/view/template/common/header.tpl bu dosya bende düzenlenemiyor?diğer php dosyalarını dediğin gibi kod ekleyerek güncelledim ama bu tpl dosyana düzenleme yapamıyorumç

bilgikur

OpenCart-TR
öncelikle tşk ederim şöyle bir hata ile karşı karşıyayım. Fatal Error: Class 'ZipArchive' not found in /var/www/vhosts/gazibilgisayar.net/httpdocs/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/File.php on line 53

DrGandalf

OpenCart-TR
zip arşivde hata var yedeklemeyi tekrar yaparak işlemleri yineleyiniz.

elesta

OpenCart-TR
Sayfaya erişim yetkiniz yok gibi bir uyarı alıyorum ne yapmam gerekir acaba ? Admin olarak girmeme rağmen

Tamam Kullanıcı Gruplarından hallettim =)) ama başka bir sorum olacak dosyayı alma formatımız nasıl olmalı ?

Excelde yapıyosuk ne şekilde doldurucaz pencereleri sıralama nasıl olacak ya da başlıklar nasıl olacak kısaca bahsederseniz çok sevinirim.

z3ys3ha

OpenCart-TR
Merhaba Arkadaslar,

Export / Import süper calisio hic bi problem yok tek Raporlar bölümü degisti,
hem ingilizce oldu hemde erisim izni yok diyor ki bütün izinler de acik. Bu neden kaynaklaniyor bilen varmi?

Raporlar geri eski haline döndü ama bu sefer import calismiyor :s:s:s dosyayi yükliyorumm sonra bos sayfa cikiyor bu simdi neden böyle oldu anlayamadimmm :s:s:s

independent46

OpenCart-TR
BUL
Kod:

SONRASINA EKLE
Kod:

Belirttiğin bu yolda bul dediğin kod yok???
verdiğin dosya yolu mu yanlış acaba?

tamam tamam bitişik yazınca çıkmamış. :D

Ben de sorun yok görünüyor. fakat exel sütun ve sayfa başlıkları ingilizce bunu türkçeleştiremezmiyiz?
bir de ofice 2007 kullanıyorum bu sorun çıkartırmı?

ben soruyorum ben cevaplıyorum. :D
office 2007 de sorun çıkmıyor.
deneme ürünleri attım bir kaç tane fakat şu exelde kdv oranını nereden ayarlayacağımı hangi başlık altında olduğunu bulamadım :S hep %18 olarak atıyor siteye.
bilen gören duyan varsa yazsın bi zahmet. :)

rehaha90

OpenCart-TR
-Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilendenfarklı bir biçimde.Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın.Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?- bir türlü çözüm bulamadım. Export ettikten sonra excelde açarken böyle bir hata veriyor.

detailed

OpenCart-TR
Canım kardeşim erhanozsarac

Herşeyi yapmıştım ama sonuncuyu yani bozuk çıkan dosyamdaki o kodları silme işlemini hiç yapmamıştım. Şimdi Oldu. Allah senden razı olsun. Diğer bu konunun oluşmasına destek olan yardımlarını esirgemeyen diğer kardeşlerimden de Allah razı olsun.
Saygılarımla...

rehaha90' Alıntı:
-Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilendenfarklı bir biçimde.Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın.Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?- bir türlü çözüm bulamadım. Export ettikten sonra excelde açarken böyle bir hata veriyor.

export yaparken açılan dosya yabancı karakterler çıkıyorsa alttaki kodu silin geçer

set_time_limit( 1800 );

üstte yazan kodları belirtilen dosya içerisinden silince düzeliyor.

nailatilla

OpenCart-TR
Açmaya çalıştığınız 'backup_categories_products.xls' dosyası, dosya uzantısı tarafından belirtilendenfarklı bir biçimde.Dosyayı açmadan önce dosyanın bozulmadığını ve güvenilen bir kaynaktan geldiğini doğrulayın.Dosyayı şimdi açmak ister misiniz?- bir türlü çözüm bulamadım. Export ettikten sonra excelde açarken böyle bir hata veriyor.

set_time_limit( 1800 );

üstte yazan kodları belirtilen dosya içerisinden sildiğim halde karşıma bu sorunla beraber aç dediğim de boş bir excel sayfaası çıkıyor bu Excel 2010 kullanmamdan dolayı olamaz deilmi.

gokcembilg

OpenCart-TR
Çok teşekkürler sorunsuz çalıştı, artık daha hızlı ürün ekleyebileceğim :)

cihat

OpenCart-TR
arkadaşlar ben kullanıcı gruplarından bütün yetkileri vermeme rağmen erişim izniniz yok şeklinde uyarı veriyor. bunun nedeni ne olabilir acil yardımcı olabilirseniz sevinirim.

yigitde

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar ben aranızda yeniyim. Bu modülü kurdum herşey sorunsuz görünüyor fakat export ettiğimde elime geçen excel dosyasında ürünlerin tamamı olmuyor. Hatta her tıklayışımda farklı şeyler sunuyor önüme :) Kimi zaman sadece kategorileri veriyor. Kimi zaman sadece ürünlerin 1500 tanesini filan. Önerebileceğiniz birşey var mı?

Godaddy unlimited hosting kullanıyorum. Acaba server'a mı geçmem lazım. Sitemdeki ürün sayısı şuan 6800 civarı..

koerfrm

OpenCart-TR
modül dosyalarını attım ama admin paneline giriş yapamıyorum

bekciii

OpenCart-TR
Merhaba dostlar. Tüm işlemler yaptım,
BUL
Kod:

SONRASINA EKLE
Kod:

dosyalarda bu kodlar yok bunları atlayarak yaptım ve sonra export ettikten sonra bu hatayı alıyorum
Fatal Error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in /home/organikd/public_html/admin/model/tool/export.php on line 1581
nedenini bilen var mı acaba?

mrces07

OpenCart-TR
Merhabalar;

Erişiminiz yok hatasi alıyorum ne yapmam gerekiyor hiç cevap yazılmamış bu soruna ?

t.ozcan

OpenCart-TR
bekciii' Alıntı:
Merhaba dostlar. Tüm işlemler yaptım,
BUL
Kod:

SONRASINA EKLE
Kod:

dosyalarda bu kodlar yok ??

Bu forumda birtürlü cevap alamıyorum!!!!!!!

ibrahimknk

OpenCart-TR
nMerhaba arkadaslar
import edınce 2013-11-27 12:58:20 - PHP Notice: Error: Table 'damatge1_site.oc_product_tag' doesn't exist<br />Error No: 1146<br />DELETE FROM `oc_product_tag` WHERE language_id=2 in /home/damatge1/public_html/system/database/mysql.php on line 50
böyle bir hata alıyorum ve ürünler eklenmiyor sadee kategoriler ekleniyor nedeni ne olabilir

emreylcn1905

OpenCart-TR
Allah razı olsun vallahi çalıştı hiç bir sıkıntı çekmedim :)

conqbi

OpenCart-TR
arkadaşlar export ettiğim XLSX dosyayı hiç değiştirmeden Import ediyorum.
Ama aşağıdaki hatayı veriyor. Neden olabilir?

Notice: Undefined variable: fileHandle in C:\...\www\o\system\PHPExcel\Classes\PHPExcel\Reader\CSV.php on line 147Notice: iconv(): Detected an illegal character in input string in C:\...\www\o\system\PHPExcel\Classes\PHPExcel\Shared\String.php on line 386Notice: iconv(): Detected an illegal character in input string in