e ticaret sitesi için ssl ihtiyacı

draw1907

OpenCart-TR
merhaba

open cart ile bir e ticaret sitesi kurmak istiyorum burada kartla sanal pos üzerinden satış yapılacak acaba sanal pos kurduktan sonra için ssl sertifikasına gerek varmı?

ve başka nelere ihtiyaç vardır bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

muzorotti

OpenCart-TR
sanal pos alabilmeniz için zaten banka nın sizden istekleri arasında buda var bankanızla görüşmeniz daha mantıklı her bankanın farklı istekleri olabiliyor

yusufozcelik

OpenCart-TR
Klasik pos kullanacaksanız Kesinlikle SSL sertifikanızın olması gerekiyor. Çünkü kart bilgilerini bankaya 443 portu üzerinden yani SSL ile şifreleyerek bankaya post etmekte. Eğer bu port kapalı olursa yani SSL sertifikanız olmaz ise bankaya bilgiler iletilmediği gibi tehlike altında da olabilir.
Çoğu banka yapısı SSL üzerinden işlem yapmaktadır.

SSL almadan Nasıl Yapabilirim Derseniz :
Bankanın size sunduğu diğer alternatif ise 3D dir. Bunun bir kaç modeli var 3D_Pay 3d_pay_hosting gibi ödeme metodları mevcut. Burda banka size alternatif olarak 3d yi sunar. Kendi siteniz üzerinden çekim yaptırmaz bankanın posuna bağlanarak işlem yaptırır. Müşterinin cep telefonuna güvenlik kodu gelir.

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
kullanacağınız sanal pos çeşdine göre ssl kullanabilirsiniz..3d pos larda ssl e gerek yoktur.fakat müşteri güveni için ssl önemlidir.ve muzorotti arkadaşımızın dediği gibi anlaşacağınız bankaya da bağlı bir durum..

draw1907

OpenCart-TR
çok teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. ben bankaya baş vuru yapayım en iyisi

mehmetgul1806

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatosicgiyim.com
Dipnot: Şuan Benim Gördüğüm En Ucuz SSL Satın Fİrma İHS. Daha Ucuzuda Vardır Belki. IHS 25 TL ye Rapid SSL Veriyor.