E POSTA AYARLARI

akustikajans

OpenCart-TR
E-Posta Protokol:pHP MAIL
PHP Mail SMTP Mail :destek@siteadı.com
SMTP Host: mail.siteadı.com
SMTP Kullanıcı Adı: destek@siteadı.com
SMTP Parola: 123456
SMTP Port:587
şeklinde yaptım
Warning: mail() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/siteadı.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 155
hatayı veriyor.Ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz
Version 1.5.1.3.1

fenerliufuk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.yanardag.com.tr
sanırım ( E-Posta Protokol:pHP MAIL )
burayı SMTP mail yaparsan olucak :)

diger mail bilgilerinin doğru oldugunu varsayıyorum

akustikajans

OpenCart-TR
Malesef olmadı FENERBAHÇELİ takımdaşım:) zaten onu denemiştim bu seferde Error: MAIL FROM not accepted from server! in /var/www/vhosts/siteadı.com/httpdocs/system/library/mail.php on line 298
bu hatayı veriyor.Lütfen yardımcı olsun biri sinir oldum.Müşteriye mail gitmiyor

davuteren

OpenCart-TR
smtp portunu 25 ve ya 26 yaparak deneyebilirmisin?

ictencagri

OpenCart-TR
serverden php.ini dosyasından mail ayarlarını enable yapman gerekiyo dostum

breakthelaw

OpenCart-TR
aynı sorunu bende yaşıyorum ftpde ortada bulunan php.ini de göremedim mail ile ayar

happiko

OpenCart-TR
magic_quotes_gpc = Off;
register_globals = Off;
default_charset = UTF-8;
memory_limit = 64M;
max_execution_time = 18000;
upload_max_filesize = 999M;
safe_mode = Off;
mysql.connect_timeout = 20;
session.use_cookies = On;
session.use_trans_sid = Off;
session.gc_maxlifetime = 12000000;
allow_url_fopen = on;
;display_errors = 1;
;error_reporting = E_ALL;

php.ini dosyasında yazanlar bunlar maille alakalı bir şey yok ki... ben de ne denediysem olmadı çözüm olarak hala araştırıyorum. host kaynaklı olmadığını biliyorum çünkü kendi web sitesinde sorunsuz mail alabilen arkadaşımın ayarlarını girip de denedik, onda da aynı hataları aldım yani. Mail.php dosyasında da bir sıkıntı görünmüyor. Ama aynı hataları alıp duruyorum:

Ayarlarım şu şekilde:
SMTP Host: mail.happiko.net
SMTP Username: info@happiko.net
SMTP Password: şifrem
SMTP Port: 25 de denedim 587 de denedim fark etmiyor

SMTP mail seçtiğim zaman:

2013-05-22 9:11:41 - PHP Warning: fsockopen(): unable to connect to mail.happiko.net:25 (A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.
) in C:\inetpub\vhosts\happiko.net\httpdocs\system\library\mail.php on line 153
2013-05-22 9:11:41 - PHP Notice: Error: A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.
(10060) in C:\inetpub\vhosts\happiko.net\httpdocs\system\library\mail.php on line 156

PHP mail yaptığım zaman port 25ken de 587yken de aynı şeyi yazıyor:
2013-05-22 9:14:41 - PHP Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\inetpub\vhosts\happiko.net\httpdocs\system\library\mail.php on line 150

happiko

OpenCart-TR
Yok hosting firmamın dediğine göre mail.happiko.net olmalı ama yine de denedim dediğiniz şekilde, işe yaramadı.

Bu problem sadece ücretsiz temalarda yaşanan bir problem olabilir mi? Ücretli tema kullanan arkadaşlar yaşamıyor mu?

happiko

OpenCart-TR
1.5.4 sürümüm admin panelde yazan. Evet panelden yazdım mail ayarlarımı vs. Admin emailiyle ayarlardaki email farklı olursa mail gitmez diyenler olmuş, onları da aynı mail yazdım. Gmail veya hotmail olmazsa gitmez diyenler olmuş. Onlarla da denedim hiçbir fark olmadı.

happiko

OpenCart-TR
Posta parametreleri ve ilave posta adresleri boş şuan. Daha önce dolu da denemiştim fark olmamıştı. Diğer ayarlar aynen böyle.

kolyos

OpenCart-TR
SMTP yapma PHP yap ve host üstünden mail server ayarlarını yap

gamepark

OpenCart-TR
happiko' Alıntı:
Yok hosting firmamın dediğine göre mail.happiko.net olmalı ama yine de denedim dediğiniz şekilde, işe yaramadı.

Bu problem sadece ücretsiz temalarda yaşanan bir problem olabilir mi? Ücretli tema kullanan arkadaşlar yaşamıyor mu?

şuan bende aynı sorunu yaşıyorum

Kod:
Warning: mail() has been disabled for security reasons in /home/telmar/public_html/system/library/mail.php on line 150Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/telmar/public_html/index.php:102) in /home/telmar/public_html/system/engine/controller.php on line 28Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/telmar/public_html/index.php:102) in /home/telmar/public_html/system/engine/controller.php on line 29

harun.turan

OpenCart-TR
Evet bende aynı sorunu yaşıyorum ve kimsede çözümü bilmiyor. Kullandığım sürüm 1.5.6.4,
üye kayıt yaptırdıktan sonra mail hatasını alıyor daha sonra sayfayı yenileyince kaldığı yerden devam ediyor.

mdogan35

OpenCart-TR
Web sitesi
www.inokleen.com
Localhost üzerinde deneyen arkadaşlar, localhost sunucunuz çevrimdışı çalışıyor ise zaten localhost üzerinden mail gönder al yapmanıza izin vermez, bunun dışında mail ayarlarına yazdığınız mail adresine değil ayarların genel sekmesinde yazan mail adresie gönderimler olur, mail ayarları sadece postaların sizin sunucunuz üzerinden gelip gitmesini sağlamak amacı ile eklenmeli, admin emaili ile email ayarlarındaki maillerin aynı olmasınada gerek yok hepsi farklı olabilir bunda bir sorun yok. Sorun olan arkadaşlardan ricam lütfen bu durumları bir incelyerek tekrar deneme yapmaları.

Saygıalrımla,

bozkurtum

OpenCart-TR
şunu adam akıllı anlatan ne bir host ne bir opencart yazılım bilen biri var bu koca forumda..hepsi boş konuşmuşlar..