dropshipper Tema kurulumu hakkında

mstfztp

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhabalar , Opencart sistemi ,ile yeni tanışan birisiyim wp ile içli dışlıyım ancak çekirdek yapıları farklı olduğu için afallamış durumdayım,

dropshipper temasını satın aldım ,
http://themeforest.net/item/dropshipper-opencart-theme/400859
ön izleme yaptıgınızda sol tarafta bulunan kategorileri java kolu ile birlikte açtırtamamaktayım
örnek siteye bakacak olursak alt kategoriler java ile birlikle yan tarafta açılmakta ancak ben bunu bir türlü beceremedim :( ne kadar ilginç değilmi :D belki çok basit bir olay ama :)
Örnek sunmak isterdim ancak localde çalıştıgım için sunamıyorum dilerseniz resim sunabilirim ,

Şayet yasak değil ise temayı burada paylaşabilirim de 25 usd lik bedel ödeyip satın almış durumdayım.
Neticede opencart gibi bir sistemi bize türkçe ve ücretsiz olarak kullandırmak 25 usd ile kıyaslayınca fark anlaşılıyor :)

Not: Sürüm olarak 1.5.1.1 Kullanmaktayım :)

enesaltunisik

OpenCart-TR
gerçek ortamda denerseniz bu sorunu çözerseniz. localda bazen bazı js ler çalışmaz.

mstfztp

OpenCart-TR
Teşekkür ederim cevabınız için :) hemen deniyorum :)

Malesef gerçek ortamda da çalıştıramadım :( java dosyalarını inceliyorum eksiklik varmı diye sorun yok hatta tekrar indirdim temayı yükleme esnasındamı bir hata oluştu diye orda da sıkıntı yok. Tema kurulum dosyasında kategorilerden de hiç bahsetmiyor ?

Merak ettiğim bu işlem java ile mi alakalı yoksa opencart sisteminde bir değişiklik mi yapmamız gerekli categori sayfasında vs. opencart yabancı olduğum için belkide sizlere saçma gelen sorular soruyor olabilirim :)
Çekirdek yapısını çözdüğüm an yeni bir opencart paylaşımcısı daha doğacak :)

http://www.akucicekci.com/v1/ budan demoya bakabilirsiniz arkadaşlar.

unsound

OpenCart-TR
Dostum birinci sorun Türkçe karakterin eksik bunu kendi forumlarından yada yazardan yardım alabilirsin. ikinci olarak kategorilerin açılması için ana kategorinin altında alt kategoriler oluşturabilesin ki açılsın.
Saygılarımla.

mstfztp

OpenCart-TR
Teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz için sorunu çözdüm sorun java ve versiyonla ilgili imiş yazar ile irtibara geçebildim sonunda 1.5.3.1 de denememi ve bir java dosyasının eksik olduğunu fark etti onu gönderdi. Türkçeleştirme önerileriniz için teşekkür ederim demo olarak attığım için sistemi üstüne düşmemiştim biraz geliştirmem gerekiyor çünki bu temayı istediğime tam hitap etmemekte :) :) Şimdi formlarda sanal pos yükleme ilgili sıkıntılara rastladım veya ücretli yükleme yapabilecek arkadaşların yazdıklarına denk geldim :) belki bana kızacaklardır :) ama wp için yazmış oldugum sanal pos modülünü open cart dönüştürmeye ve uygulamaya çalışıyorum başarılı olursam free :D paylaşacam :) ( yapıkredi,garanti,ziraat,denizbank )

grkn87

OpenCart-TR
üstat bende Bu sorunu yaşıyorum
Warning: include(includes/curLang.tpl) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in C:\wamp\www\catalog\view\theme\dropshipper\template\common\header.tpl on line 12Warning: include() [function.include]: Failed opening 'includes/curLang.tpl' for inclusion (include_path='.;C:\php\pear') in C:\wamp\www\catalog\view\theme\dropshipper\template\common\header.tpl on line 12

Kullandığım Sürüm 1.5.1.3

yardımcı olursanız çok Sevinirim

dgdizayn

OpenCart-TR
Keske nasıl yaptıgını yazsaydın herkes faydalanırdı

UmutLarım

OpenCart-TR
Dropshipper teması orjinali magento tasarımı olan ve sonradan opencart'a uyarlanmış bir tema'dır bazı modülleri çalışmıyor bende de var temayı tam anlamıyla çalıştırmak için kodlar arasında gün boyu gezinmen gerekli senin aldığın tarihten önce magento theme lara bakarsan bu temayı görürsün raviG'e herzaman sorunu hatalarını yaz o cevaplar sağlam kişidir kardeşim.
12.satır da bu kodu hatası var <?php if ($icon) { ?> ya eksik atıyorsun yada kod sunucudan kaynaklı sorunla karşılaşıyor olabilir.Yada temanın şuanki 1.5.4.1 için uyarlanmış dosyalarını indirin.

arkaplanda

OpenCart-TR
Hcaom problem olmaz ise temanın bu halini paylaşabilir misin?

WarlikeHack

OpenCart-TR
Allah rızası için biri anlattsın bu temayı nasıl düzeltiriz :(