Değişik Güvenlik Kodu Eklentisi - OpenCart Cool Captcha

rocknarena

OpenCart-TR
Arkadaşlar forumda arattım bulamadım ve paylaşmak istedim.
Değişik şekillerde yazılmış güvenlik kodu oluşturuyor bu modül.

Yanlızca v1.4.9, v1.4.9.1 sürümleri ile çalışıyor.
1288198558.examples-500x500.jpg

Foruma bizimde katkımız olsun :)

Ekli dosyalar

• opencart_cool_captcha.zip
    1.5 MB · Görüntüleme: 271

drscatris

OpenCart-TR
dostum kodu nereye ekliyoruz.. içinde denildiği gibi yerlere attım captcha dosyasınıdeğiştirdim. fakat tema da /catalog/view/theme/default/template/account içindeki create tpl dosyasına ne yazacağız .. yardımcı olusanız sevinirim

GENERAL

OpenCart-TR
Web sitesi
www.musterisepeti.com
Bende kurdum sorunsuz çalışıyor..Güzelde oldu...

drscatris kardeşim, ekte verilen dosyaları "system" klasöründe ki "library" dosyasına atman yeterli olacaktır..

biocyn

OpenCart-TR
captcha resmi varsayalım ki vatandaş okuyamadı. Bütün üyelik bilgilerini de girmiş bulundu.. Ya da yorumunu yazdı 1000 karakter... Resmi değiştirmesi için kesinlikle sayfayı yenilemesi gerekir. Dolayısı ile de bütün yazdıklarını sil baştan başlayıp yazmak zorunda kalır. Şimdi bu adam bence bi daha yazmaz. Hatta siteye adımını bile atmaz. Ben yaklaşık 1 haftadır arıyorum çözümünü. Ancak bizim captcha nasıl çalışıyor mantığını çözemedim ki resmi çağırmasını becereyim sayfayı yenilemeden.... Anlayamadım gitti. Neyse ben bu arada yeni bi modül üzerinde çalışıyorum oldu gibi yakında sizlerle paylaşacam....

Bu arada yeni model captchaları paylaşan arkadaşa yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Emeğine elerine sağlık olsun.​

cyraxx

OpenCart-TR
biocyn' Alıntı:
captcha resmi varsayalım ki vatandaş okuyamadı. Bütün üyelik bilgilerini de girmiş bulundu.. Ya da yorumunu yazdı 1000 karakter... Resmi değiştirmesi için kesinlikle sayfayı yenilemesi gerekir. Dolayısı ile de bütün yazdıklarını sil baştan başlayıp yazmak zorunda kalır. Şimdi bu adam bence bi daha yazmaz. Hatta siteye adımını bile atmaz. Ben yaklaşık 1 haftadır arıyorum çözümünü. Ancak bizim captcha nasıl çalışıyor mantığını çözemedim ki resmi çağırmasını becereyim sayfayı yenilemeden.... Anlayamadım gitti. Neyse ben bu arada yeni bi modül üzerinde çalışıyorum oldu gibi yakında sizlerle paylaşacam....

Bu arada yeni model captchaları paylaşan arkadaşa yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Emeğine elerine sağlık olsun.​

dediğini ajax ile captha.php - ya da ismi ne ise- o dosyayı ajax ile çağırarak yapabilirsin. güvenlik koduunn altına "Yeniden yükle" linki eklenir tıklandığında sadece captha.php çağırır ve kod yenilenir.

ben opencart ta yeniyim 2 gün oldu tanışalıı ama kodlama bilgim var işlerim bitince bu konuya bakarız