Csv Raw Export - İmport ( Csv Ham İthalat / İhracat )

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
13syw.png

Destekleyen Versiyonlar : v1.5.0, v1.5.0.1, v1.5.0.2, v1.5.0.3, v1.5.0.4, v1.5.0.5, v1.5.1, v1.5.1.1, v1.5.1.2, v1.5.1.3

admin ve catalog : türkçe dil dosyalarını çevirip yükleyiniz.

*.csv Formatında Dosya Dışa ve İçe Aktarmaktadır.

Daha Profesyoneli : BKNZ.

Ücretli Olan Versiyonun Videolu Anlatımı : [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-6k1_Qrq9_Y[/video]

Not : Bu Videoyu İzleyenler Opencart XML İmport Pro İçin Mantığınıda Kavramış Olacaklardır.
Bilinçsiz Kullanım Sonucu Sorunlar Yaşayabilirsiniz. Öncelikle Kullanmak İstediğiniz İşlemler Hakkında Soru Sorabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• CSVimportexport__OCv15x (1).zip
    9.1 KB · Görüntüleme: 448

ricety

OpenCart-TR
EVET 1.5.1 Sürümde çalıştı...

Arkadaşlar bu modülü kurmak isteyenler için söylüyorum. içindeki kurulum dosyasında açıklamamışlar.

Türkçe için => dil klasörünün içindeki csv.php dosyasını , kendi hostunuzda

Admin>Language>Turkish>tool içine atın. aksi takdir de

Bu hatayı alacaksınız : Error: Could not load language tool/csv!

Kolay gelsin...:rolleyes:

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
database sql . csv yapısında opencart uygun export ve import etmeye yarar farklı kişiler için ideal sadece fiyat güncelemek sadecemüşteri bilgileri almak vs vs vs seçenekler çok fark büyük :D incelemelisin .

serhan1905' Alıntı:
gökhan tam olarak ne işe yaramaktadır export/import modulunden farkı nedir?

ricety

OpenCart-TR
evet arkadaşlar bencede bugün baya inceledim... open cart ile aklımdaki kötü şeyler bu modülle gitti...

EN büyük kötü özellik toplu fiyat artırımıydı.. düşünsenize benim gibi 1000 in üzerinde ürünü olanlar fiyatları tek tek mi artıraca :( ama bu modülle sadece product indirip fiyatları otomatik artırp siteye göndereibilirsiniz.

teşekkürler gökhan

mkarayilan

OpenCart-TR
yardım bu modülü kurdum kategorileri export ettim sonra hiç değişiklik yapmadan import ettim ve tüm kategorilerim silindi. sitede bir sürü ürün var. ne yapmam gerekiyor. kategorileri elle oluşturdum tekrar teker teker. ürünlerede teker teker girip kategori mi seçeceğim kolay yolu var mıdır?

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
Çözüm 1 : Hosting Firmanızdan O Güne Ait Yedeği Yüklemesini Talep Edebilrisiniz.
Çözüm 2 : csv yapısını excel ile açıp kategorilerini excele yazarak tekrar import edebilirsiniz.
Çözüm 3 : Bir Bilene Sormanız ? - Şahsi Fikrim Çözüm 1 : Geçmiş olsun.

Hata Almanızın Sebebi Şu Olabilir. export ettiğiniz csv yapısı hasarlı yada boş olarak export edilmiş olabilir.

mkarayilan' Alıntı:
yardım bu modülü kurdum kategorileri export ettim sonra hiç değişiklik yapmadan import ettim ve tüm kategorilerim silindi. sitede bir sürü ürün var. ne yapmam gerekiyor. kategorileri elle oluşturdum tekrar teker teker. ürünlerede teker teker girip kategori mi seçeceğim kolay yolu var mıdır?

osmansan

OpenCart-TR
mkarayilan' Alıntı:

Bende deneme amaçlı kurduğum opencart sitesinde arkadaşın yaptığı gibi kategorilerde değişiklik yapmadan import ettim. bütün kategoriler kayboldu. dikkat edin.
import sonucu alınan hata:

Notice: Error: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'column,sort_order,status,date_added,date_modified) VALUES ('20','data/compaq_pre' at line 1
Error No: 1064
INSERT INTO category (category_id,image,parent_id,top,column,sort_order,status,date_added,date_modified) VALUES ('20','data/compaq_presario.jpg','0','1','1','1','1','2009-01-05 21:49:43','2011-05-30 12:13:49' ) in /home/******/public_html/shop/system/database/mysql.php on line 49

ama bende Kategoriler anasayfada kaybolmasına rağmen admin panelinde halen duruyor.

resif

OpenCart-TR
Elimizdeki bir Xml linkini eklemek için uygunmudur bu modül ?

Teşekkürler

hagul

OpenCart-TR
s.a kardeşim teşekkürler çok güzel çalışşıyor. sistemim 1.5.1.3.1
yalnız türkçe karakter problemi var nasıl çözeriz bu modülüde.

uyedefter

OpenCart-TR
TR Karekter sorun yaşıyorum handi Code de kaydetmem lazım
UTF8 ISO-8859-9 vs giibi nasıl kaydetmem lazım

eticaret

OpenCart-TR
adminde üst menude cvs sekmesi çıkmadı, modulu yükledikten sonra eklenmesi gereken kod vs varmıdır?

drscatris

OpenCart-TR
Arkadaşlar size öenmli bir konuyu izah edeyim. Sizin cvs dosyalarınız unicode (utf 8 dir) siz bunu excell ile açmaya kalktığınızda bazı hücreler ay haline geliyor unicodelar bozuluyor. Yani Tükçe karakterler soun çıkarıyor. Bunun için ya notepad ++ kullanın aradaki bölümleri düzenleyin yada unicode destekli univedcvs porgramını kullanın.
buradan http://csved.sjfrancke.nl/ sağdan univedcvs yi indirebilirsiniz.
Dosyayı aç dedikten sonra altta modify sekmesinden semicolon seçeneğini işaretlediğinizde türkçe karakterli tablonuz kaşınızda istediğiniz gibi düzenleyin.
Umarım işinize yarar..

plusman

OpenCart-TR
BEN HERŞEYİ YAPTIM AMA ŞU HATAYI ALIYORUM CSV YUKLERKEN Notice: Undefined variable: table in /home/hediyesizsiniz.com/httpdocs/admin/model/tool/csv.php on line 93Could not retrieve table.

ancuh0

OpenCart-TR
plusman' Alıntı:
BEN HERŞEYİ YAPTIM AMA ŞU HATAYI ALIYORUM CSV YUKLERKEN Notice: Undefined variable: table in /home/hediyesizsiniz.com/httpdocs/admin/model/tool/csv.php on line 93Could not retrieve table.

language klasörünün içindeki csv.php dosyasını ,

Admin>Language>Turkish>tool içine atarsan düzelir.

gezcin

OpenCart-TR
yedeklediğim dosyayı hiç değiştirmeden tekrar yükledim yinede karakter sorunu oluyor
nasıl düzeltebilirim acaba?

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Dosyaları atıyorum ama panelde sistem sekmesinde modul görünmüyor ?

cnr06

OpenCart-TR
Web sitesi
www.secmekserbest.com
readme dosyasndaki

<?php @$this->load->language('tool/csv'); ?>
<?php if (@$this->language->get('text_csvmenu') != NULL) { ?>
<li><a href="<?php echo (((HTTPS_SERVER) ? HTTPS_SERVER : HTTP_SERVER) . 'index.php?route=tool/csv&token=' . $this->session->data['token']); ?>"><?php echo $this->language->get('text_csvmenu'); ?></a></li>
<?php } ?>

satıları oldugu gibimi ekliyoruz yoksa degiştirmemiz gereken yer varmı?

turkojen34

OpenCart-TR
Hocam dosyada catolog dosyası eksik tam olanı varsa paylaşabilirmisiniz.