Cari Hesabı

demokanist

OpenCart-TR
Web sitesi
melekpazari.com
Arkadaşlar bir sorum daha olucak.

Müsteriye cari hesabı açabiliyormuyuz forumda bulamadım. müşteri ürünü alacak ödeme yapmiyacak ama sitede şukadar borçlu diye görünecek habım kısmında ve admin panelinde alacağı olduğunda da şukadar alacaklı diye görünecek.

bu konuda da yardımcı olursanız minnettar olacağım.

unsound

OpenCart-TR
Kredi verebilirsin? Müşteri en azından ne kadar harcadığını o kredi üzerinden takip edebilirsin.

demokanist

OpenCart-TR
Web sitesi
melekpazari.com
Onu nasıl veriyoruz. admin kısmında öyle bir görmedim :( bakayım

direk söylediğim şekilde olsa daha hoş olur aslında

lidanya

OpenCart-TR
bana yakısmayan bi soru olacak ama bende bulamadım kullanıcı hesabına kredi yüklemeyi

adobe

OpenCart-TR
adminden müşteriler kısmına girin hangi müşteriye kredi verecekseniz o kişinin üstüne tıklayıp ordan vereceksiniz.

unsound

OpenCart-TR
Müşteriler kısmına gelin , müşteriyi seçin "Alım satım işlemleri" denmiş buradan istediğiniz tutarı ekleyin. Yalnız kapıda ödeme metodunu çoklayıp "cari Hesap ile ödeme" şeklinde değiştirin. Aktif olması gerekilen tutar kısmını lütfen 0 yapın ki aktif olsun. Böylelikle bakiye ayırdığın müşterin o şekilde ödeme yapabilir. Yada bakiye adı altında müşteri gurubu oluşturup bu ödeme tipini onlarda aktif edebilirsin.

adsl77

OpenCart-TR
sizin dediğiniz bu yöntem 1.5 için olmasın 1.4 sürümünde öyle bir özellik yok. konuda 1.4 diğer modifikasyonlar altına açılmış