Büyük bir e-ticaret projesi için Opencart kullanılmalı mıdır?

Mustafakara

OpenCart-TR
Merhaba yaklaşık 10.000 ürün kapasiteli bitkisel ürün satışı yapılacak bir site için Opencart açık kaynak e-ticaret sitesiyle başlanabilir mi? Site sahibi olarak php , kodlamalar ,tasarım, hosting vb hiçbir bilgimiz yok, Türkiye'de güvenilir sayılacak büyük bir hosting firmasına aylık 140 tl ödeyerek bir hosting satın aldık, opencart 1.5.1. ' i kurmalarını rica ettik kurdular, ( Bu arada kurulum yapılırken admin şifresi hariç diğer şifreler sağlam belirlendi mi, ya da böyle şifreler var mı bilmiyorum.) şimdi siteye tüm yazılar orjinal olmak üzere 10.000 e yakın ürün yükleyeceğiz ve bu yaklaşık 3 yada 4 ayımızı alacak ve ortaklardan biri seo konusunda başarılı, yani bize göre, inşallah bir sene içerisinde dikkat çekecek düzeyde bir isim yapmış olacağız. Sadece pembe maske satan tek ürün siteleri bile google'da ilk sayfalara geldiği zaman yapılan saldırıları duyuyor ve görüyoruz, bunlara bakıldığında bizim bu tür konulara maruz kalmayacağımıza ihtimal yok, sitenin hergün yedeğini alırız almaya ama yine de bilmiyorum. Ücretli e-ticaret sitelerinde beğendiklerimden demo istedim, ama inanın hiçbiri hem indekslenme hemde seo vb konularında opencart'ın yanından bile geçemezler. Opencart'ı kullanırken hacklenme vb olumsuz durumların başıma gelmeyeceğiniz biliyim bir dakika bile durmam hemen opencart'la çıkarım yola ama bahsettiğim konulardaki bilgisizliğimiz bizi çok düşündürüyor,

Bu konuyu okuyan bütün arkadaşlardan detaylı yorum bekliyorum, saygılar.

Cracker-art

OpenCart-TR
Bu Kadar Büyük Bir Proje İse Biraz Para Harcayıp Yazdırmanı Öneririm.

Mustafakara

OpenCart-TR
Cracker-art' Alıntı:
Yorumun için sağol, yeni bir yazılım yaptırdığımızda da o yazılıma destek verenler olmalı, ücretli e-ticaret yazılımlarında o destek var, yazdıracağımıza opencart'ı kullanmak daha iyi gibi, konuya yorumlarınızı bekliyoruz.

Cracker-art

OpenCart-TR
Mustafakara' Alıntı:
Cracker-art' Alıntı:
Yorumun için sağol, yeni bir yazılım yaptırdığımızda da o yazılıma destek verenler olmalı, ücretli e-ticaret yazılımlarında o destek var, yazdıracağımıza opencart'ı kullanmak daha iyi gibi, konuya yorumlarınızı bekliyoruz.

Küçük Bir Şirketle Çalışmıyacaksın kı ? Open Cart' ta olabilir Ama Çok iyi Kullanan Uzman Bir Arakadaşa vereceksin Mantıklı olmak lazım Büyük Bir iş Yapıyorsun.

adsl77

OpenCart-TR
öncelikle opencart seosu mükemmel.dışarı para verip seo yaptırmanıza gerek yok. forumda insanlar elinden geldiğince birbirine yardımcı olmaya çalışıyor birçok sorununu burada halledebilirsin. tabi çok ekstra şeyler isterseniz ücreti karşılığında yapabilecek arkadaşlar var. admin dışında site ilgili başka şifre yok. (ftp ve panel haricinde) ha bazı dosyalarını şifrelemek istersen o farklı bi olay. Güvenlik olayına gelecek olursak %100 güvenlik diye bir olay yok zaten kim derseki benim siteme kimse sızamaz yada uğraşamaz diye yalan söyler. yeterki kafaya koymasınlar. forumda sürekli sürüm ve güvenlik güncellemeleri yayınlanmakta takip edip uygularsan sorun çıkacağını sanmıyorum enazından çoluk çocuk zarar veremez sitene. performansa gelecek olursak 10.000 ürünü ve daha fazlasını çok rahatlıkla kaldırır. ürün resimlerinin boyutlarını kb olarak düşük tutarsan daha iyi olur. kısacası 3-4 aylık emeğinin boşa gitmeyeceğinden eminim. birçok ücretli e-ticaret sitemlerinden 10 gömlek daha üstün bi sistem. ayrıca firmalara gebe kalmıyorsun her yıl sömürülmüyorsun. illa ücretli sistem alacam dersende dandik firmalardan alma ödediğin paraya değsin. sana kobimaster öneririm gerçekten bu işi çok iyi biliyorlar vergiye tabi olmadıkları içinde (dernekler kanununa tabiler) fiyatları hizmetlerine karşın uygun. tabiki karar sizin

bol kazançlar dilerim...

adobe

OpenCart-TR
Opencart dünya genelinde kendini kanıtlamış ve bir çok insan tarafındanda gönüllü olarak geliştirilen bir sistem Kendi fikrim bununla yola çıkın derim.Çünkü sürekli güncelleniyor güvenlik olsun modül olsun ve çok ucuz rakamlara yada free olarak indirip kurabilirsiniz.Şimdi bi şirketten alsanız yazılımı ona para buna para yok bilmem ne oldu ona para adım atsanız para yani gerek yok opencarta devam :)

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
Merhaba Mustafa kara,

benim de medikal ve bitkisel üzerine bir sitem var ve bende opencart sistemini kurdum ama sen 10.000 bitkisel üründen bahsediyorsun tabi bunlar sadece bitkisel değildir. İçerisinde kozmetik, ve diğer ürünlerde vardır mutlaka. Sanırım senin idealin vimjo.com gibi bir site olmak. fakat bu site kobi master uzmanları tarafından özel bir yazılım ile kodlanmıştır. opencart kurmak istersen eğer bu kadar ürünü fazlası ile kaldırır. tabiki burada önemli olan almış olduğun host ve trafikdir. diğer türlü opencarttan bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Hacklenme konusu ise hacklenmiyecek bir sistem yoktur.Çünkü bunları yazanlarda insanlar güvenlik açıklarını bulanlarda insanlar. O yüzden ona garantiyi kimse veremez sadece opencartın güvenlik açıklarına karşı yayınlamış olduğu paketleri takip edersen bir sorun olmaz. Kısacası benim sana şahsi tavsiyem opencart kullanmandır.

göktürk

OpenCart-TR
opencart varken yazdırmak biraz gereksiz bence.
opencartı kullan.
biraz bağış yap ve copright i editle.
burada kendini ispatlamış üstadlardan aylık ücret karşılığı siteni takip etmelerini rica et.
çok basit bir örnek hepsiburada gibi bir tema giydirilmiş scripti yazdırman 10.000 tl civarında başlar.
opencart zaten bu işi fazlası ile görüyor.
sadece iyi ve farklı bi tema yaptır.

anti91

OpenCart-TR
Opencartı kullan ben hiç duymadım oc de sitesi hackleneni.