Bu gün İsimtescil.net ile başımdan gecen olay.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Değerli arkadşalarım; söz konusu firmada bulunan bir sitemin bandwidth degeri bu gün itibari ile dolmuş kendileirnden bandwidth artışı yaparak ödemeyi nasıl yapacagım konusnda destek talebinden bulundum. karşı taratan gelen ilk cevab karşısında dondum kaldım... ilk cevap metni bu şekilde
Sayın Müşterimiz,Aylık trafik aşımı nedeniyle hesabınız sistem tarafında devre dışı bırakılmıştır. Trafik limitleri, her ayın ilk günü sıfırlanmakta olup öncesinde paket yükseltme işlemi yaparak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.Paket yükseltme işlemini İsimtescil.Net hesabınıza giriş yaparak Hostinglerim bölümünde, hosting paketiniz hizasında bulunan "Yükselt" butonu ile gerçekleştirebilirsiniz.Saygılarımla.
Yani firma limit yükseltmek yerine paket yükseltmeyi öneriyor ve öneri neticesinde istenen fiyat 48$
bunun 38$ paket farkı 10$ yedek alıp yükseltilen pakete kurulum yapacaklarmış onun parasıymış...

söz konusu firmaya normalde trafigmin ilk defa böyle oldugunu aslında cogu zaacı olmadıgını bandtwidth yükseltilmesini coğu hostng firmasından limit aşım ücreti seklinde ücreti karışılığı bunu yaptıklarını ilettim.. verilen cevab bu;
Sayın Müşterimiz,Ek trafik satın alma işleminde her 1GB için 1$ KDV alınmaktadır ve hosting'in kalan süresine göre hesaplanmaktadır, örneğin 1GB trafik aldınız ve hosting'inizin 6 ay süresi var, sizden 1 GB için alınacak ücret 6$ KDV'dir.Bu işlem bizim için maliyetli olur derseniz paket yükseltmesi sizin için daha avantajlı olacaktır, yükseltme işleminde aradaki fiyat farkını ödeyerek limitlerinizi ve hosting kaynaklarınızı 2 katına çıkarabilirsiniz, ayrıca yükseltme işleminde kampanya dahilinde hostunuz 1 yıl uzatılmaktadır.Paket yükseltme işlemini düşünürseniz aşağıdaki adımları takip ediniz.Hosting yükseltme işlemi İçin öncelikle İsimtescil.Net üyeliğinize giriş yaptıkdan sonra, Kontrol Panelim >Hostinglerimi Yönet > Yükselt seçeneği ile paketinizi yükseltebilirsiniz.Net:Hosting yükseltme işleminde silver paket veya üzeri paketlere geçiş te Yedek alma işlemi tarafımızdan yapılmaktadır. Eğer Geçeceğiniz Paket Silver Paket'in altında ise sitenizin tüm İçeriği silineceği için önce dosya ve veritabanı yedeklerinizi almanız tavsiye edilir, yedek alma İşlemi tarafımızdan yapılacak ise 10$ KDV ile ücretlendirilirsiniz. Paket yükseltme işlemi sırasında sistem otomatik olarak yedeğimi İsimtescil alsın , veya yedek istemiyorum diye size seçenek sunmaktadır.Saygılarımızla
Ben 1 defaya mahsus bu aylık 1gb artış istedim onlar olmaz alırsanız 6 aylık süreniz var 6 aylık alacaksınız dediler..

Kendileri sitemi kısa süreli açmalarını yedegimi alıp baska bir hostinge kuracagımı eğer sitenin açılmasının mümkünatı yok ise bana ftp ve db yedegiin e-maili e gönderilmesini talep ettim
verilen cevab;
Sayın Müşterimiz, Paketiniz ayın 1'i itibari ile otomatik olarak açılacaktır. Malesef firma prosedürleri gereğince belirtilen tarihten önce paket aktivasyonu sağlayamıuyoruz. Ayın 1'i itibari ile istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Saygılarımla

Sayın Müşterimiz, Yedek alma işlemi müşterilerin sorumluluğu altındadır. Ayın 1'i itibari ile paketiniz aktif oldfuktan sonra yedeğinizi alabilirsiniz. Saygılarımla

yani gönderemeyiz ayın 1 ne kadar bekleyeceksiniz dediler e iyide arkadaş ben panele ulaşamıyorum ki yedek alayım açın açmazlar gönderin göndermezler kısacası ille bu paketi ya yükselteceksin yada 6 dolar parayı bayılacaksın yada ipin elimizde düştün kucagımıza seni illa soyacağız yada ay sonuna kadar bekleyeceksin siten kaplı demeye getirdi adamlar..

Son olarak isimtescil.net in hosting kullanım sözleşmesini (http://www.isimtescil.net/ContractPolicy.aspx) inceledigimde aslında 1gb bandtwidt asımının aylık 2 dolar oldugnu öyle 6 ay 5 ay gibi bir zrulunluğun olmadıgı fark ettim ve bu madde gereği yükseltmleri talebinde bulundum 2 saattir ceva bile vermediler siteme ulaşamıyourm İSİMTESCİL DESTEK VERMİYOR ne halin varsa gör tarzı bir davranışta sergilemektedirler..

ve burumda malesef sitem 1 marta kadar kapalı kalmak zorunda nasıl bir hizmet anlayışıdır nasıl bir müşteri odaklı çalışmadır nasıl bir hosting firmasıdır PES doğrusu.. bunu sizlerle paylaşma gereği duydum bilginiz olsun saygılarımla..hosting alırken iyi düşünün lütfen bu gibi konulara dikkat edin...

nokta

OpenCart-TR
Osman hocam öncelikle geçmiş olsun.
Malesef bu tarz firmalar yüzünden tasarımcılar ve hosting satışı yapan iyi niyetli gerçekten müşteri dostu olan insanlar eziyet çekiyor.
Bende sizin yaşadığınız tarz bir olaydan sonra nalet olsun deyip aynı sorunları yaşayan bir arkadaş ile birleşip bir server makinası alıp bir firmaya yerleştirdim kurtuldum.

Ama biraz da suç ucuz olsun nasıl olursa olsun zihniyeti ile gözü kapalı hosting hizmeti alan kullanıcılarda.

Hocam tekrar geçmiş olsun diyorum.

piriyatel

OpenCart-TR
Web sitesi
handyteile.at
:) abi gülüyorum hakketten kızma bana ne olur cunku mesajlarım duruyorsa Senin yukarda paylastıgın dıologun aynısını bende yasadım hemde ben 2Gb yükselttim yeterki site kapanmasın diye ayın 23 üydü ve 4 gün sonra yine kapandı birdaha yazdım onlara nedır bu 50gb normal trefikvar yetmedi 2 daha aldım oda yetmedi diye cevap su Trafik satın alamazsınız paket yükseltmeiz gerekmektediir diye cevap geldi :) bende sen neyazıyorsun ya yenimisin orada ben 2 kere trafık yükselttim diye yazdım ama yazdıgımla kaldı sankı karsımdakı bir insan degil otomatik cevap veren BOT. Bakayım diolokları bulabilirsem bende paylasıyım Berbat bir firma Trafik konusundada samki 8 silindirli amerikan otomobili mümkünati yok 52gb ı gecsin bir shop sitesi benim birde haber sitem var ayda 40gb trafik var ortalama ve video filim bölümlerinde cogu hıttı günlük 450-500 kişi geliyor yinede trafik 40gb larda.

Abi sen daha iyi bilirsin ama 6$ ver yedeğini al sitenide tası derim ben öyle yaptım oradaki hosttada baska domain bağladım oda öğle duruyor.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
:) valla tamam 6$ vereyim dedim bandtwidth yükseltin dedim hani açsınlar diye adam cevab vermiyor malesef.. dedigin gibi robot sustu yada dumur oldu yada adamın kablolar karıştı:DD blmiyorum 2 saattir cevab vermiyorlar...nasıl oldu da bandwidth bitti onuda anlamadım her ay normalde yarısı bile gitmeyen bandtwidt 15 günde doldu bu ay bunlar paket yüksletsin diye bilerek falan ypıyor olmasınar:D:D:D:D

piriyatel

OpenCart-TR
Web sitesi
handyteile.at
Abi sana soyledilermi nekadar gecmissin diye ? Benim 2gb mevzum soyle oldu sana dedikleirnin aynısı dediler 1 gb aldım odedim kople bir yılı aman site kapanmasın diye ana acmamız için 1gb daha almam gerekiyormus cünkü 1.3gb geçmişim ya pes be kardesim nasıl hesaplıyorlar bu trafiği anlamadım gitti senin hangi site kapnadı abi shop mu?

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
valla ne kadar gectigimi bilmiyorum söylemediler direk yükselt dediler
http://samsung-shops.com

adamlar yükseltmeye 48 dolar istiyorlar turhost ta her sey sinrisiz 32 dolar:D

piriyatel

OpenCart-TR
Web sitesi
handyteile.at
:) Reklama girmesin diye benim kullandıgım host firmasını mesazla yolladım abi birde oraya bak Cok güvenilir birisi kendi makinaları vps leri hosting fiyatına nerdeyse

En düşük paketi 20 tl ve özellikleri asağıda yasak değilse istiyen arkadaşlara yolluya bilirim

» 500 MB Disk Alanı
» Limitsiz Trafik
» cPanel (Türkçe)
» Limitsiz POP-3 Email Hesabı
» Limitsiz MySQL Veritabanı
» Limitsiz Alt Özellikler
» TÜRKİYE Lokasyon
» 20.00 TL

Özel mesaj yolluyamıyorum enteresan bir şekilde hata aldım üyeliğim onaylanmadı tekrar aktivasyon kodu yollayın diye :(

EnverYigit

OpenCart-TR
piriyatel' Alıntı:
:) Reklama girmesin diye benim kullandıgım host firmasını mesazla yolladım abi birde oraya bak Cok güvenilir birisi kendi makinaları vps leri hosting fiyatına nerdeyse

En düşük paketi 20 tl ve özellikleri asağıda yasak değilse istiyen arkadaşlara yolluya bilirim

» 500 MB Disk Alanı
» Limitsiz Trafik
» cPanel (Türkçe)
» Limitsiz POP-3 Email Hesabı
» Limitsiz MySQL Veritabanı
» Limitsiz Alt Özellikler
» TÜRKİYE Lokasyon
» 20.00 TL

Özel mesaj yolluyamıyorum enteresan bir şekilde hata aldım üyeliğim onaylanmadı tekrar aktivasyon kodu yollayın diye :(

özel mesaj bu sitede kapalıda ondan :)

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba; dostum hosting ihtiyacım yok ben bunu oraya kuralı cok oldu ilk defa böyle bir şey geldi bandwitdh asımı oldu, farklı konularda da destek alamamıştım bu firmadan o yüzden başka ste kurmamıştım zaten...orada bir kaç sitem var süreleri doldugunda hepsini kapatacagım kendi resellerim var alakana tşk ederim...

piriyatel

OpenCart-TR
Web sitesi
handyteile.at
Nedemek keske yardımcı olabıleceğim birşey olsaydı. Senin bana/bize cok yardımın oldu bizlerde bişeyler yapabilsek ne mutlu bize.

:) Özel mesajın kapandıgı zamanı atlamısım ben :) mesajlasıyorduk eskiden.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
piriyatel' Alıntı:
Nedemek keske yardımcı olabıleceğim birşey olsaydı. Senin bana/bize cok yardımın oldu bizlerde bişeyler yapabilsek ne mutlu bize.
:) Özel mesajın kapandıgı zamanı atlamısım ben :) mesajlasıyorduk eskiden.

Eyvallah dostum sagolasın.. keşek herkez sizin gibi düşünse allah razı olsun ama biliyorum şahsım hakknda sizin gibi düşünen insanlar çoğunlukta..:)

volkans

OpenCart-TR
Hepsi götveren gidin yurt dışından alın vampir bu yavşaklar adamın kanını emer gibi para için herşeyi yaparlar bende Turhost diye bir firmadan kullanıyordum eskiden hostingleri adamların hiç birşeyi doğru düzgün çalışmıyor ne mailları ne limitleri ne mysql sistemleri.. joomla sitelere iframe virüsleri girdi adamlar diyor bizden olamaz bilmemne yedekleri yükleyin dedim para talebinde bulundular bilmem ne yaramaz yani hepsi aynı bok aldım yurt dışında bir hostinge rahatladım ne limit var ne virüs 1 yıldır şükür fiyatta inanılmaz 25 adet web sitesi konulabilen bir hosting paketi veriyorlar (limitsiz mysql veritabanı izni ile) sadece 150 $ yıllık... rusça biliyorsanız gidin alın ama php modülü ayarlarından da anlıyorsanız yoksa işiniz zor www.nic.ru

gehennas

OpenCart-TR
Doruk.Netle çalışın. Bu tarz hiçbirşey başınıza gelmez bir daha.