Bilgi Sayfalarını Gizleme 1.5.2.1

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Arkadaşlar konu hakkında biraz araştırma yaptım opencart'ın öncekü sürümlerinde bir bilgi sayfasını anasayfada gizlemek için sırasını -1 yapmamız yeterliydi fakat 1.5.2.1 versiyonda bu işlem bir türlü olmuyor. Bununla ilgili OpenCart'ın resmi sitesinde bir vQmod xml'i buldum kodu da xml'i de sizler için ekliyorum benim başıma gelen elbette birinin de başına gelmiştir :)

"catalog/model/catalog/information.php" dosyasında "ORDER BY" bul ve "AND i.sort_order <> '-1' ORDER BY" bununla değiştir.

Not: "" işaretlerini kullanmayacaksınız sadece "" işaretlerinin içersindeki kodu alınız.

vQmod xml'ini de ekte bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• set_-1_to_hide_info.zip
    405 bayt · Görüntüleme: 30

emre001

OpenCart-TR
Paylaşım için teşekkürler bende bunu arıyordum ama bahsetmiş olduğun kodu ekledim ancak bu zipli dosyayı ne yapacağımı anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
emre001' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler bende bunu arıyordum ama bahsetmiş olduğun kodu ekledim ancak bu zipli dosyayı ne yapacağımı anlayamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

Cevap biraz geç oldu kusura bakmayın buyurun;
Vqmod (virtual quick Mod) Nedir:
Türkçe'ye tam çevirirsek sanal hızlı eklenti demek anlamına geliyor.. yani bir bir vqmod maneger sayesinde eklentileri zahmetsizce siteniz eklemek için kullanılan bir çeşit yöntem diyebiliriz.

Vqmod Nasıl Çalışır:
Xml yönetmini kullanan bu mod; Herhangi bir eklentiye ait kodların (dil dosyasına ,php dosyasına yada tpl dosyasına eklenmesi gereken kodlar) tek bir xml dosya içerisinde toplanarak xml dili sayesinde tabiri caiz ise git ara bul altına ekle, üstüne ekle, degiştir mantıgı taşımaktadır..

Yani normalde bizim eklentileri eklemeyi tarif ederken ac bu dosyası bul bu kodu altıne ekle diyerek anlattıgımız eklentileri bu sistem sizin yerinize yapmakta ve aynen bu söylediklerimizi xml ile sanal olarak yaptırmaktadır.

Ancak;
malesef Bu sisteminde çeşitleri sorunları olabiliyor en büyük sorunlardan birisi xml içerisinde şu dosyaya git ara bul denen kod eğer söz konusu dosya içerisinde, xml dosyası içerisine yazıldıgı sırada ve sekilde degil ise (bir tık boşluk bile olsa kod içinde yeterlidir) malesef vqmod kodu bulması gerektigi satırda ve sekilde bulamadığı için bazen calışmayabiliyor buna en büyük sebeb vqmod orjinal opencart kodlamasına göre yapılır dolayısı ile ojinal opencart dosyalarında sonradan yaptıgımız düzenlemeler nedeniyle bulunması gereken kodun ya yeri veya sıralaması degiştiginden bulamamasıdır. bu durumda açın xml dosyanızı bakın hangi dosyadan bahsettigini satırlarda görebilirsiniz..ona göre o sayfaya sanal olarak eklenmesi gereken o bölümleri XML içinden ayıklayarak manuel olarak ekleyip bu gibi sorunları çözebilirsiniz..

talkmedya

OpenCart-TR
Merhaba fakat bu kategori için nasıl çalışmakta Opencart 1.5.5.1 Versiyonu için Kategori Gizleme nasıl yapılmakta?

Teşekkürler.

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
talkmedya' Alıntı:
Merhaba fakat bu kategori için nasıl çalışmakta Opencart 1.5.5.1 Versiyonu için Kategori Gizleme nasıl yapılmakta?

Teşekkürler.

O konuda bir bilgim yok ne yazık ki biraz araştırma yaparsanız bulabilirsiniz eminim.