Bayi - Tedarikçi Oluşturmak

AkifOrhan95

OpenCart-TR
Teşekkür Ederim .)

Peki Bunun Başka Yolu Yokmudur ?

vesvas

OpenCart-TR
http://forum.opencart-tr.com/thread-4618.html

masteryoda

OpenCart-TR
arkadaşlar iyide kimse şunun cevabını vermemiş hala;
kendi ürününü ekle güncelle yapacak olan bayi için, bir adet kısıtlı yetkide kullanıcı oluşturduk tamam.
eee adam girince diğer herkesin ürünlerinide edit leyebiliyor ???
ama arkadaşların sorduğu istediği bu değil ki
adam sadece kendi eklediği ürünleri görebilsin ki başkasının ürününe sarkmasın editlemesin

yokmu sevgili arkadaşlar buna cevap yazacak olan, bi çok arkadaşımızın ihtiyacı bu bence. biraz uğraştım bu konuda ilerliyorum eğer başarılı olursam bende yardımcı olucam bu konuda.

masteryoda

OpenCart-TR
ÇÖZÜLDÜ Arkadaşlar,
o gün çok yogun olduğumdan, detaylı sonra yazarım dedim ama bi arkadaş nasıl çözdünüz foruma yazın diye mail atmış, hemen yazim ki herkes yararlansın.
neticede detay olması, benim uygulamayı değiştirmem den kaynaklı, sizde detay olmayabilir.
Tüm çözüm opencart orjinal sitesindeki category owner eklentisinde.
buradan indirin.
Bu eklenti, ürünlerin ayrı admin kullanıcılarınca sadece kendi ürünlerini yönetmesine izin veriyor.
Tek benim düzenlediğim kısmı, kategorilerin tümünüde gördüğünü farkettim, bunu da engellemek için uğraştım biraz ondan.
Bunu doğru kullandığınızda sahibinden.com daki gittigidiyor.com daki gibi işler içinde opencart ı kullanabilirsiniz. keza ben şu anda bir emlakçı ilan sitesi yaptım burda kullanıyorum bir müşterim için.

simkalp

OpenCart-TR
Müşterilerinizin ya da bayilerinizin sizin panelinize girmeden kendi "hesap" sayfalarından (index.php?route=account/account) ürün ekleyip satışa çıkartabilecekleri eklentisini kendi çabalarım ve editlemelerimle oluşturdum. Modül şeklindedir! Tamamen türkçedir. Lütfen ilgilenenler alpersimsek@hotmail.com mail atabilirler. Demo sunumda yapabilirim.

Gitti gidiyor Modülü ya da Müşteri ürün satsın modülü diyebilirsiniz.

akaya3000

OpenCart-TR
opencartla bunlar olmaz arkadaşlar.
takılıp kalacağınız yerle olacaktır, baştan özel bir yazılım hazırlatın bence.

teknikuzman

OpenCart-TR
Bunun çok kolay bir çözümü var ama söyleyen olmaz tabi çünkü bundan ekmek yeme peşindeler..!

Arkadaşlar kuracağınız sistem şu şekilde olacak OpenCart MVC yapısına sahip bir sistemdir bu ne demek
oluyor..! Siz düşündügünüz bir modeli düşündügnüz şekliyle bu sistemin omurgazına yaptırabilirsiniz..!

Yapılacak işler kısaca şöyle olacak..!
1-Multi-store magaza sistemi yapılandıralacak(Subdomain ve yönlendirmeleri çoklu domain hostun wilcart destegi varmı çoklu ödeme için mesela ssl kullacaksa buna destek veren ssl sertifika ve host vb. )
2-Category owner gibi bir sistem kurulacak(sebebi siz farklı ürün veya firma girişi için yapılandırma istiyorsunuz bu yüzden )
3-Diğer magazaların grub izinleri yapılandırılacak
4-Diğer magazaların olmasını istediginiz admin modülleri ve görmesiniz istedigiz sayfaları ekleyin yada çıkartın yani subdomain altında yapılandırdığınız magaza sadece index.php ve config php ile çalışırken
yapılandırdığınız diğer dosyaları ekler yada çıkarak uygun paneli bir kere ayarlasanız diğer magazalar için kopyala yapıştır veya hazır kurulur hale bile getirirsiniz localde kuruyup denemek bedava yapın görün..!
Not:Evet bu konu üzerinde hala çalışıyorum farklı yapılandırma yapmak istediğim şeyler var geldiğim aşamalar sizin para vererek ödediginiz şeyler ama ödemeden de oluyor deneyin ve görün kimse hazır bişey beklemesin lütfen;yeterli zekanız ve bilginiz var olduğuna inanıyorum zaman ayırmak size kalmış paylaştığım şeyler elbet var size kapıyı gösteriyorum anahtarı bulup kapıyı açmak size kalmış..!

Not2:Arkadaşlar ilk denemeleriniz para vererek degil kendi sisteminizdeki localde kurun deneyin zaten işi o aşamaya getirebilen arkadaşlar sonra gerekli hostu herkes size temin eder deneyimlerini paylaşan arkadaşlar olursa ayrıca sevinirim..!

Not3:paylaştığım eklentiler takip eden arkadaşlar için >>
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_username=teknikuzman