Bağımsız Sayfa Açmak

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
Merhabalar;

Sadece Header (üst), Left (sol), Right (Sağ) bölümlerinin olacağı, ortaya bir kaç bilgi gireceğim örnek olarak "index.php?route=information/contact1" gibi farklı bağımsız bir sayfa açmak istiyorum.

normal bilgi formlarında left ve right yok. onlara da left ve right in kullanılmadığı farklı bir işlem uyguladım. yani onlar kullanılamıyor.. ama bilgi formlarında left ve right ın birinde olup diğerinde olmama ihtimali varsa olabilir.

bu konuda bilgi verebilecek arkadaş varmı?

Teşekkürler

biocyn

OpenCart-TR
Tam olarak ne demek istediğini anlayamadım. Anlatmak istediğin bu mu;
Şimdi sen extradan bir form hazırladın. İletişim formu gibi. Bunu sitende diğer iletişim formu gibi çalıştırmak istiyorsun???
Kısacası orta panelde açılacak ve yine sağ ve sol sütunlarda olan kategori vs modüllerin de çıkacak. Bunun için yapman gereken hazırladığın sayfaya sağ ve sol panel taglarını da eklemen gerekir. örnek vermek gerekirse

Sayfanın başında bu kodların olması yeterlidir.

PHP:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>
<div id="content">
  <div class="top">
    <div class="left"></div>
    <div class="right"></div>
    <div class="center">

Yok eğer sağ ve sol panel olmasın diyorsan, yani ben sadece form görünsün, onun dışında birşey istemiyorum diyorsan yukarıdaki kodlar tpl dosyasında mevcut olacak. Onları silebilirsin...

Anlamadığın bir yer var ise yine sorabilirsin daha detaylıca anlatabilirm.

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
Ok dostum sağolasın ama onları bende biliyorum. yaptım ama bietşey değişmedi.

1 ben bu kodları tpl mi yoksa php mi kaydedeceğim.
2 nereye kaydedeceğim.

biocyn' Alıntı:
Tam olarak ne demek istediğini anlayamadım. Anlatmak istediğin bu mu;
Şimdi sen extradan bir form hazırladın. İletişim formu gibi. Bunu sitende diğer iletişim formu gibi çalıştırmak istiyorsun???
Kısacası orta panelde açılacak ve yine sağ ve sol sütunlarda olan kategori vs modüllerin de çıkacak. Bunun için yapman gereken hazırladığın sayfaya sağ ve sol panel taglarını da eklemen gerekir. örnek vermek gerekirse

Sayfanın başında bu kodların olması yeterlidir.

PHP:
<?php echo $header; ?><?php echo $column_left; ?><?php echo $column_right; ?>
<div id="content">
  <div class="top">
    <div class="left"></div>
    <div class="right"></div>
    <div class="center">

Yok eğer sağ ve sol panel olmasın diyorsan, yani ben sadece form görünsün, onun dışında birşey istemiyorum diyorsan yukarıdaki kodlar tpl dosyasında mevcut olacak. Onları silebilirsin...

Anlamadığın bir yer var ise yine sorabilirsin daha detaylıca anlatabilirm.

biocyn

OpenCart-TR
Kodları ilgili tpl dosyasına yerleştirin. Sayfanın en başına koyabilirsiniz...

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
biocyn' Alıntı:
Kodları ilgili tpl dosyasına yerleştirin. Sayfanın en başına koyabilirsiniz...

Hocam eyvallah da demişsinki ilgili tpl dosyasına koy. ilgili tpl doyası ne dir?

ben bağımsız sadece header, footer, left ve right dan oluşacak bir sayfa yapıp içine farklı şeyler gireceğim. ben bunu information sayfasnında halletiim ama bana information yada başka bir sayfanın içince gerekmiyor. bana tamamen bağımsız bir sayfa gerekiyor..

ör: www....com/gerekensayfa.php yada tpl yada html her neyse bu tarz bir bağımsız sayfa gerekiyor...

tşk.

TanerRed

OpenCart-TR
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir kaç yerde daha araştırdım fakat çözüm bulamadım.

Kendimiz özel olarak bir modül oluşturamazmıyız . Mesela arkadaşın dediği gibi . account/özel gibi.
İçeriğini ve kodlarını kendimiz belirleyebileceğimiz bir sayfa olabilir mi? Saygılarımla.

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
dostum o sorunu iframe yolu ile çözdüm. eklemek istediğim yere daha önce den oluşturduğum html sayfayı iframe yolu ile çektim. bu sayede html in içine ne koyarsam iframe de o çıkıyor..

yresul

OpenCart-TR
peki bu sistemi admin panelinde kullanmak için ne yapmamız gerekiyor. nasıl yapabilriz..