Arkadaşlar Lütfen Yardım, Kafayı Yicem :(

maylila

OpenCart-TR
Arkadaşlar garanti pos kurulumundan sonra bu hatayı almaya başladım, sonrasında garanti pos modülünü tamamen kaldırdım sistemden dosyalarını sildim fakat hala sipariş verirken ödeme bölümüne geldiğimde bu hatayı veriyorum, neden kaynaklanır lütfen yardım edin,
Teşekkürler

hata.png

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba; siteniz catalog/controller/cechkout ve catalog/view/theme/sizintemanız/tempalte/checkout kalsörülerini orjinal sürümdem yükleyin şayet sorun devam ederse sorun sunucu kaynaklıdır.. hostinge soracaksınız bizde sorun yok diyecekeler hosting degiştireceksiniz sorununuz çözülecek.:)

maylila

OpenCart-TR
Hocam dediklerinizi yaptım ama olmadı, hala aynı hatayı veriyor. Pos kurulumu yapmadan önce herhangi bir sıkıntı yoktu, hostum natroda. Sunucu kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum satış yapıyordum, sipariş geliyordu yani :(

maylila

OpenCart-TR
http://www.maylila.com Buyrun Hocam

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Sanal pos kurulumunuızla alaklı gibi görünüyor..
PHP:
<b>Notice</b>: Error: Could not load model payment/garanti_pos! in <b>/home/maylila.com/httpdocs/system/engine/loader.php</b> on line <b>37</b>
garanti pos diye bir dosyayayı yükleemiyor kullandıgınız sanal pos nedir..

maylila

OpenCart-TR
Kullanmaya çalıştığım pos linktekidir.
http://forum.opencart-tr.com/thread-4393.html

Yüklemeyi yaptım ama olmadı, yani bu hatayı aldım. Bende modülde sorun var sanırım diyerek sildim tüm modül dosyalarını. ileriki zamanlarda sanal pos anlaşmamı yaptıktan sonra yüklemek istiyorum fakat hatalar veriyor. mesela bu modüldeki hata kapıda ödeme ve havale sistemimide iptal etti, sipariş alamıyorum sayın hocam.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba; söz konusu linkteki sanal pos 1.5.0 için 1.5.1. ve üstü modüllerde calışmaz.. sitenizi kurulum yaptıgınız orjinal dosyalardan yeniden yükleyin config.php lerin yedegini almayı unutmayın

maylila

OpenCart-TR
Hocam opencartta yeniyim, orjinal dosyalardan yeniden yükleyiniz demişsiniz ama anlamadığım nokta siteyi baştanmı kuracağım ? yani eklediğim ürünlerden logoya kadar sitenin hiç bişeyi değişmeden nasıl halledebilirim bu konuyu ? config.php lerin yedeğini aldıktan sonra tüm dosyaları yenileriylemi değiştirecem. Açıklarsanız çok minnettar olurum. Teşekkürler

enesaltunisik

OpenCart-TR
osman abinin demek istediği şudur ki. sitenizdeki karakter hatası oluşmasının sebebi catalog/view/theme/default/common klasörünü değiştirin daha sonra
catalog/view/theme/default/checkout klasörünü değiştirin

sanırım karakter dizin hatası düzelicektir.

maylila

OpenCart-TR
enesaltunisik' Alıntı:
osman abinin demek istediği şudur ki. sitenizdeki karakter hatası oluşmasının sebebi catalog/view/theme/default/common klasörünü değiştirin daha sonra

Kardeşim dediğini yaptım yine olmadı cidden kafayı yicem :S opencart ı silip başka sistem yüklemekten başka çarem kalmadı :(

Gökhan TAYLAN

OpenCart-TR
iletişime geçin gerekli desteği sağlayalım sıkıntıya girmeyin osman beyin söyledikleri ile çözebilirdiniz. fakat hatalı yaptıgınız kısımlar olmalı iletişime geçerseniz inceliyelim.

maylila' Alıntı:
enesaltunisik' Alıntı:

Kardeşim dediğini yaptım yine olmadı cidden kafayı yicem :S opencart ı silip başka sistem yüklemekten başka çarem kalmadı :(

maylila

OpenCart-TR
Hocam pm atamıyorum msnden ekledm sizi, osman abinin dediklerini yapmaktan korktum açıkcası, bir modül yükleyip sildim karakter hatası vermeye başladı dosyaları değiştirirken yanlış bişey yaparım mazallah site komple uçar diye korkuyorum :) çünkü hangi dosyaları tutup hangilerini değiştireceğimi bilmiyorum.
Allah razı olsun hepinizden arkadaşlar.

Gökhan kardeşimden allah razı olsun sorunumu 5 dk içinde çözdü :) Çok Teşekkürler.