arama yaptığım kelimeyi bulamıyorum

pulseria

OpenCart-TR
siteme eklediğim ürünün "ürün etiketi" bölümüne örneğin "fiyatı en ucuz model" etiketini girdim. daha sonra arama yaparken, arama kutucuğuna "ucuz model" yazıp arattırdığımda herhangi bir ürün bulamadım. ama "fiyatı en ucuz model" yazarsam ürünü bulup getiriyor. dolayısıyla yazılan etiketin tamamını değilde, içinde geçen herhangi bir kelime arama nasıl yaptırabilirim, acil yardımlarınızı rica ediyorum.

teşekkürler

admira

OpenCart-TR
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Bu konuda sana katılıyorum. Ürünler arasında bire bir eşleşen kelime varsa sana buluyor. Fakat müşteri her zaman doğru olanı yazmıyor. Bu da müşterinin aradığı ürünü bulmasını engelliyor. Aramayı biraz daha esnek hale nasıl getirebiliriz.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
artık aradığınız ürünü bulabilirsiniz

bahsettiğiniz problemi bende yaşadım. kısa bir araştırma yaptım resmi siteden ve buldum. aşağıda vereceğim arama dosyası sayesinde örnek verecek olursak sitede Apple 30" monitör diye bir ürünümüz var. normalde bu ismin tamamını yazmamız lazım. ama vereceğim dosya ile apple monitör yazarsanız hemen buluyor.
(resmi sitede aradım bulamadım, forumumuzda da aradım bulamadım. daha önce paylaşıldıysa affola)

eğer forumda yoksa eklenti olarak inşallah eklerler.

http://hotfile.com/dl/92730348/8c23e66/EnhancedSearch.zip.html

pulseria

OpenCart-TR
RE: artık aradığınız ürünü bulabilirsiniz

TECHNOLOG' Alıntı:
bahsettiğiniz problemi bende yaşadım. kısa bir araştırma yaptım resmi siteden ve buldum. aşağıda vereceğim arama dosyası sayesinde örnek verecek olursak sitede Apple 30" monitör diye bir ürünümüz var. normalde bu ismin tamamını yazmamız lazım. ama vereceğim dosya ile apple monitör yazarsanız hemen buluyor.
(resmi sitede aradım bulamadım, forumumuzda da aradım bulamadım. daha önce paylaşıldıysa affola)

eğer forumda yoksa eklenti olarak inşallah eklerler.

http://hotfile.com/dl/92730348/8c23e66/EnhancedSearch.zip.html

eklediğiniz dosyayı denedim ama bu dosya ürün adına göre aramayı sağlıyor.
benim aradığım ise ürün etiketine göre aramanın gelişmiş bir şekli.ilk mesajdada anlattığım gibi eğer ürün etiketine bir kaç kelimelik bir etiket girersek(,) ile ayırmadan o etiketi tam olarak arıyor.içindeki kelimeleri seçmiyor.

TECHNOLOG

OpenCart-TR
Web sitesi
www.edessaweb.com
o zaman eklediğiniz ürünlerin arasına virgül de ekleyin. örneğin benim yaptığım
LG, 32, LD, 450 Lcd, Televizyon, bu şekilde aralarında boşluk ve virgül ekleyerek ürün etiketlerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.