arama motorundan bazı ürünleri çıkartmak

fakemd

OpenCart-TR
arama motoru sonuçlarında bazı ürünlerin görünmemesini istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Merhaba fakemd, google için şöyle bir yöntem izleyebilirsin. Web Yöneticisi Araçlarına üyeliğin varsa, yok ise üye olduktan sonra siteni web yöneticisi araçlarına ekle. Hemen çıkarmı bilmiyorum ama bir hafta sonra filan tüm indexleri görürsün. Optimizasyon bölümünde url kaldır bölümünden istediğin url leri kaldırabilirsin. Ama hemen anında kalkmıyor bilgin olsun. Kalkmasıda 1 hafta sürer. Ayrıca robots.txt oluşturarak url engelleme de yapabilirsin. Robot.txt oluşturarak url engellemeyi google dan araştırabilirsin. Robot.txt yöntemi ile tüm arama motorlarından da engeller sanırım. Biraz kurcalama pm atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

fakemd

OpenCart-TR
cevap için teşekkürler ancak ben yanlış ifade ettim sanırsam, sitenin içindeki arama bölümünde her ürünün görünmesini istemiyorum. bunun için ne yapabilirim?

okansayin

OpenCart-TR
Web sitesi
www.cicekkapinda.com
Öyle birşey bilmiyorum,opencartın içerisinde yok, öyle bir modülde yoktur. Maalesef yardımcı olamayacağım. Fakat ürün sıralama numarası verirken yüksek rakam verirsen sıralamada en arkalara düşer ürün. Belki bu tarz bir işlem işini bi nevi görür.