Anasayfa Kdv dahil havale kredi kartı ile fiyat gösterme

UmutLarım

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar sizlerin bilgisine dayanarak yardım istiyorum açtığım konu varmı bilmiyorum aramalarda bulamadım opencart 1.5.4.1 son sürüm kullanıyorum anasayfa'da ve ürün sayfasında aşağıdaki gibi
Fiyatı : 804,00 TL + KDV
Kdv dahil : 948,72 Tl
Havale ile : 920,26 TL
K.Kartı ile : 948,72 TL olarak ayarlamk istiyorum bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederim.
Admin arkadaşlardan özür diler şayet konu varsa bu konuyu silebilirler.
[attachment=1722][attachment=1722]

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    30.6 KB · Görüntüleme: 263

oxgurunal

OpenCart-TR
Arkadaşım eğer tpl editleyerek kullanmak istersen yardımcı olayım sana.bunu modul olarak kullanmak istersen yapabilecğim bişi yok malesef çünkü modül yapmaya zamanım yok malesef :S

UmutLarım

OpenCart-TR
Tpl olarak yapıyorum temanın birçok yerini modül fazla kullanmak istemiyorum tpl olarak resimde görüldüğü gibi nasıl yaparım yardımcı olursan sevinirim arkadaşım benden çok dua alırsın temayı bitirmem bu ufak kodlara kaldı bitince demo olarak burda yayınlamayı düşünüyorum kendim için tasarlıyorum bu temayı.

oxgurunal

OpenCart-TR
ozaman bana bu gece 12 ye kadar ızın ver.behzat ç arası vercem vermesem daha hızlı bıtırırdım :) sımdı baslıyorum yapmaya 1.5.4.1 son surum default temaya gore ayarlıcam yanlız bılgın olsun.

UmutLarım

OpenCart-TR
:D Bir Behzat Ç hayranı bende ona bakıyorum :::D saol kardeşim ALLAH razı olsun default olsun sorun değil ben onu tersten eklerim :)

oxgurunal

OpenCart-TR
Kardeş tamam yaptım ekteki dosyaları sql haric upload et. Sql dosyasınıda phpmyadmin den içeri aktar de.zaten sadece bir tablo alacaksın içeri.Oda hprice değeri yani havaleli fiyat giriş değeri için sql de tablo yaratacak.

Şimdi kdv li ve kredi kartı fiyatlarını ürün sayfasında otomatik olarak gösterecektir.havale fiyatını ise ürün ekleme yerinden elle girmen gerekecek malesef.aslında otomatik yapabilirdim ama havale indirim oranını ürüne göre ayarlamak istersin diye düşündüm. Havale fiyatı ürünün kdv dahil fiyatına göre koymayı ihmal etme ki zarar etme ;)

Bu arada tüm dosyalar yazma izni isticek ver ve şuan mevcut olan dosyanı yedeklemeyi unutma.Bunu ana sayfada ki ürün gösterim bölümüne henüz eklmedim bunun nedeni ise hangi modülü kullandığını bilmemem.

Çalışan Halinin resmi zip dosyasında ve ekte mevcut.Ancak orada da ürünün havale fiyatını girmediğim için 0.000tl yazıyor kusura bakma :D Hangi modulu kullanacaksan ana sayfada söyle onada bakayım bugece.

Bu arada herşeyi kalbinden geçen bir allah razı olsun için yaptım.Umarım içinden gelerek söylersin.Kolay gelsin.takılırsan yaz burdan yada mail adresi felan ver.

Ekli dosyalar

• kdv.png
    kdv.png
    130.4 KB · Görüntüleme: 179
  • kdv.zip
    161.2 KB · Görüntüleme: 93

UmutLarım

OpenCart-TR
ALLAH razı olsun kardeşim sen o temiz yüreğini ferah tuttu aşure ayın dayız duamıda yeralacaksın merak etme.Ana sayfada yeni ürünler modülünü kullanıyorum bunuda kendime göre düzenledim sadece bu ve resim cerceve biraz değişitrcem :D biraz asp scriptler benzetecem yapabilirsem :D php bilgim var fazla olmasada

oxgurunal

OpenCart-TR
yeni ürünler modulu için duzenleyebilirmisin ben düzenleyim mi peki?

UmutLarım

OpenCart-TR
localhost easyphp kurulu tema sanırım sp hatası alıyorum birkac denedim 1054 hatası verdi kardeşim

UmutLarım

OpenCart-TR
SQL sorgusu:

-- -- Tablo döküm verisi `product` -- INSERT INTO `product` (`product_id`, `model`, `sku`, `upc`, `ean`, `jan`, `isbn`, `mpn`, `location`, `quantity`, `stock_status_id`, `image`, `manufacturer_id`, `shipping`, `price`, `hprice`, `points`, `tax_class_id`, `date_available`, `weight`, `weight_class_id`, `length`, `width`, `height`, `length_class_id`, `subtract`, `minimum`, `sort_order`, `status`, `date_added`, `date_modified`, `viewed`) VALUES (28, 'Product 1', '', '', '', '', '', '', '', 939, 7, 'data/demo/htc_touch_hd_1.jpg', 5, 1, '100.0000', '0.0000', 200, 9, '2009-02-03', '146.40000000', 2, '0.00000000', '0.00000000', '0.00000000', 1, 1, 1, 0, 1, '2009-02-03 16:06:50', '2011-09-30 01:05:39', 0), (29, 'Product 2', '', '', '', '', '', '', '', 999, 6, 'data/demo/palm_treo_pro_1.jpg', 6, 1, '279.9900', '0.0000', 0, 9, '2009-02-03', '133.00000000', 2, '0.00000000', '0.00000000', '0.00000000', 3, 1, 1, 0, 1, '2009-02-03 16:42:17', '2011-09-30 01:06:08', 0), (30, 'Product 3', '', '', '[...]

MySQL çıktısı:

#1054 - Unknown column 'hprice' in 'field list'
--Bu hatayı veriyor kardeşim yalnışmı yapıyorum ben yoksa anlamadım

oxgurunal

OpenCart-TR
tamam product.sql adlı dosyayı içeri aktarman gerekiyor.şimdi sırası ile yap.

localhost/phpmyadmin/

Veri tabanını bul opencart hangisinde çalışıyorsa.Sonra içeri aktar de sql seçili olsun gozata tıkla product.sql dosyasını seç git de aktarır.

UmutLarım

OpenCart-TR
Ekteki dosyaları attıktan sonramıı yapcam bu işlemi kafam karıştı burda deniyorum olmuyor yine

oxgurunal

OpenCart-TR
şimdi bak ekteki dosyların içinde product.sql dosyasını masa ustune koy.sonra ekteki dosyaların hepsini kopyala diğerlerinin üzerine yaz.

Sonra firefox yada ie nin adres satırına localhost/phpmyadmin yaz.

Veri tabanını bul opencart hangisinde çalışıyorsa.Sonra içeri aktar de sql seçili olsun gozata tıkla product.sql dosyasını seç git de aktarır.

hayırdır ses kesıldı olmadımı hala?

ben modulede entegre ettim biraz uzun surdu ama artık ana safda kı en yenıler bolumunde aynı işlemi gösterebilirsin.

Dosya ekte.

Resimde de çalışma şekli gözüküyor.

Ekli dosyalar

• catalog.zip
    3.8 KB · Görüntüleme: 24
  • ispat.png
    ispat.png
    323.3 KB · Görüntüleme: 109

UmutLarım

OpenCart-TR
Teşekkür ederim kardeşim ses kesilmedi vücut hasta oldu yorgun düştüm sanırım doktur kapısından yeni cıktım da noraml sunucuya attım zaman denicem bunu arkadaşım Allah razı olsun senden ismim Tarık benim kardeşim mevlam işlerinde kolaylık versin İnşaALLAH amin

idris

OpenCart-TR
oxgurunal' Alıntı:
Kardeş tamam yaptım ekteki dosyaları sql haric upload et. Sql dosyasınıda phpmyadmin den içeri aktar de.zaten sadece bir tablo alacaksın içeri.Oda hprice değeri yani havaleli fiyat giriş değeri için sql de tablo yaratacak.

Şimdi kdv li ve kredi kartı fiyatlarını ürün sayfasında otomatik olarak gösterecektir.havale fiyatını ise ürün ekleme yerinden elle girmen gerekecek malesef.aslında otomatik yapabilirdim ama havale indirim oranını ürüne göre ayarlamak istersin diye düşündüm. Havale fiyatı ürünün kdv dahil fiyatına göre koymayı ihmal etme ki zarar etme ;)

Bu arada tüm dosyalar yazma izni isticek ver ve şuan mevcut olan dosyanı yedeklemeyi unutma.Bunu ana sayfada ki ürün gösterim bölümüne henüz eklmedim bunun nedeni ise hangi modülü kullandığını bilmemem.

Çalışan Halinin resmi zip dosyasında ve ekte mevcut.Ancak orada da ürünün havale fiyatını girmediğim için 0.000tl yazıyor kusura bakma :D Hangi modulu kullanacaksan ana sayfada söyle onada bakayım bugece.

Bu arada herşeyi kalbinden geçen bir allah razı olsun için yaptım.Umarım içinden gelerek söylersin.Kolay gelsin.takılırsan yaz burdan yada mail adresi felan ver.
merhaba arkadaşlar 1.5.1.3 içinde olurmu bu?

oxgurunal

OpenCart-TR
denemedim aslına bakarsan.deneyip bizede haber verirsen sevinirim.

samimi6060

OpenCart-TR
Arkadaşlar bu modifikasyon 1.5.2.1 de sorunsuz çalışlırmı deneyen varmı acaba?

Bekleyemedim bunu 1.5.2.1 de kendim denedim sayfanın üstünde aşağıdaki hataları yazdı...

Notice: Undefined index: tag in /catalog/model/catalog/product.php on line 23
Notice: Undefined index: ean in /catalog/model/catalog/product.php on line 27
Notice: Undefined index: jan in /catalog/model/catalog/product.php on line 28
Notice: Undefined index: isbn in/catalog/model/catalog/product.php on line 29
Notice: Undefined index: mpn in /catalog/model/catalog/product.php on line 30
Notice: Undefined index: hprice in /catalog/model/catalog/product.php on line 37
Notice: Undefined index: tag in /catalog/model/catalog/product.php on line 23
Notice: Undefined index: ean in /catalog/model/catalog/product.php on line 27
Notice: Undefined index: jan in /catalog/model/catalog/product.php on line 28
Notice: Undefined index: isbn in/catalog/model/catalog/product.php on line 29
Notice: Undefined index: mpn in /catalog/model/catalog/product.php on line 30
Notice: Undefined index: hprice in /catalog/model/catalog/product.php on line 37