Anasayfa EURO-TL Gösterme

taner5

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar aslında sorun yok eksiklik var oda sizlerin kullandığı import/export modülünden kaynaklanıyor. Çoklu para birimi desteğini sağlayabilmek için veri tabanında ürün tablosunda alanlar eklemek gerekiyordu bende ekleyip gerekli çalışmayı yaptım çoklu para birimi sağlanmış oldu. Fakat sizin kullandığınız import/export modülü bu yaptığımız değişikliği bilmiyor ve tablodaki o alana veri girmiyor haliyle de admin panelinde ürün fiyatı boş gibi görünüyor fakat sitede ürün tl fiyatı görünüyor. Nasıl oluyorda görünüyor derseniz yaptığım değişiklik şöyle işliyor. ürün tablosunda standart olarak tek bir fiyat alanı var ben veri tabanında döviz fiyat ve döviz kur adından iki alan açtım ve admin panelde değişiklikler yaparak ürün kartına girilen rakamı ve şeçilen kur cinsinin değerini hesaplatarak hesaplanan değeri ürünün standart fiyat alanına kaydettirdim girilen döviz fiyatını ve seçilen kur cinsinide yeni açmış olduğum alanlara kaydettirdim böylece sistem çalışmış oldu. Döviz kuru her güncellendiğinde de tablodaki kur cinsi ile girilen dövizli fiyatları hesaplatıp tek tek ürünlerin tl fiyatlarının güncellenmesini sağladım. sorununuzun çözümü aslında çok zor değil gibi görünüyor kullandığınız modülü inceleyip gerekli kur alanlarına veriyi ekletmek gerekiyor. vakit bulunca inceleyip size bilgi veririm. hepinize kolay gelsin.

lidanya' Alıntı:
Notice: Undefined index: doviz_kur in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php on line 30Notice: Undefined index: sembol in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php on line 30Notice: Undefined index: sembol in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php şeklinde hatalar alıyorum neden olabilir dosyaları attım sql okuttum

Error: Unknown column 'doviz_cins' in 'field list'
Error No: 1054
INSERT INTO product_option_value SET product_option_value_id = '8', product_option_id = '223', product_id = '42', option_id = '2', option_value_id = '23', quantity = '48', subtract = '1', price = '10', doviz_kur = '0', doviz_cins = 'USD', price_prefix = '+', points = '0', points_prefix = '+', weight = '10', weight_pref

admindede ürün düzenleyince böyle bir hata verdi

taner bey sizin vergi no ve vergi daire olan 1.5.1.1 toplu sürümünüzü indirdim

adminden kullanıcı eklerken

Notice: Undefined index: vergidaire in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/admin/model/sale/customer.php on line 4Notice: Undefined index: vergino in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/admin/model/sale/customer.php on line 4Error: Unknown column 'vergidaire' in 'field list'

arzası veriyor neden olabilir

sanırım siz scripti varolan bir database üzerinde denediniz ve bizim veri tabanında eklediğimiz döviz kuru alanları ve üye tablosundaki vergi dairesi tckimlik gibi alanlar eksik size tavsiyem sıfırdan yükleyin scripti. Kolay gelsin

amettt

OpenCart-TR
Teşekkürler Taner kardeşim konu hakkında bizi bilgilendirdiğin için. Umarım kısa zamanda eksikliğin çözümüne ulaşırız. Ellerin dert görmesin. Aklına fikrine sağlık. İyi çalışmalar...

lidanya

OpenCart-TR
evet bekliyoruz çözümü ellerin dert görmesin

osman

OpenCart-TR
süper bi çalışma 1.4.x sürümünü bekliyoruz.eline sağlık

weblimir

OpenCart-TR
Anasayfa EURO-TL Gösterme [Populer Modulde Döviz gösterme]

merhaba;
yaptığınız Euro-Dolar-TL gösterme işi için elinize sağlık.Çok güzel olmuş. Ben sizin yaptığınız 1.5.1 versiyonunu indirdim. kurdum çok güzel çalışıyor. Birşey yapmak istiyorum. Popüler ürünler modülünde TL fiyatı görünüyor. birde döviz fiyatını göstermek için ne yapmamız gerekir.

Tekrar elinize sağlık. Çok güzel bir özellik kazanmış oldu opencart.

weblimir

OpenCart-TR
lidanya' Alıntı:
Notice: Undefined index: doviz_kur in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php on line 30Notice: Undefined index: sembol in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php on line 30Notice: Undefined index: sembol in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/catalog/controller/module/featured.php şeklinde hatalar alıyorum neden olabilir dosyaları attım sql okuttum

Error: Unknown column 'doviz_cins' in 'field list'
INSERT INTO product_option_value SET product_option_value_id = '8', product_option_id = '223', product_id = '42', option_id = '2', option_value_id = '23', quantity = '48', subtract = '1', price = '10', doviz_kur = '0', doviz_cins = 'USD', price_prefix = '+', points = '0', points_prefix = '+', weight = '10', weight_pref

admindede ürün düzenleyince böyle bir hata verdi

taner bey sizin vergi no ve vergi daire olan 1.5.1.1 toplu sürümünüzü indirdim

adminden kullanıcı eklerken

Notice: Undefined index: vergidaire in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/admin/model/sale/customer.php on line 4Notice: Undefined index: vergino in /var/www/vhosts/guzenge.com/httpdocs/admin/model/sale/customer.php on line 4Error: Unknown column 'vergidaire' in 'field list'

arzası veriyor neden olabilir

Bu hatanın çözümü için aşağıdakileri yapınız;

1.admin\model\sale\customer.php dosyasını aç.

2.public function addCustomer($data) { kodunu bul altındaki satırda

3. vergidaire = '" . $this->db->escape($data['vergidaire']) . "', vergino = '" . $this->db->escape($data['vergino']) . "', bu kısmıda sil.

4.public function editCustomer($customer_id, $data) { kodunu bul altındaki satırda

5. vergidaire = '" . $this->db->escape($data['vergidaire']) . "', vergino = '" . $this->db->escape($data['vergino']) . "', bu kısmıda sil.

osman

OpenCart-TR
taner5' Alıntı:
Dosyaları burdan indirin
http://hotfile.com/dl/125993045/464c12a/opencart_1-5-x_coklu_para_birimi.rar.html

öncelikle sistem yedeğini alalım daha sonra mysql de aşağıdaki sql satırlarını çalıştıralım döviz kuru ve cinsi ile ilgili tablolarımızda olması gereken alanlar.

Kod:
ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_discount` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_special` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;
ALTER TABLE `product_option_value` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL(15,4) NOT NULL;

ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_discount` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_special` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';
ALTER TABLE `product_option_value` ADD COLUMN `doviz_cins` VARCHAR(3) NOT NULL DEFAULT '';

indrdiğiniz klasördeki dosyaları yerlerine kopyalayın sistem çalışacaktır ben localde denedim sorunsuz çalışıyor.

çalışma mantığına gelince öncelikle sitenin header alanında bulunan para birimi seçme alanını kaldırın çünkü artık işinize yaramayacak. Nasıl kaldırılacağı forumda daha önce anlatılmış o sebepten tekrar yazmaya gerek yok.

admin panelinde parabirimi olarak Türk Lirasını (TRY) varsayılan hale getirin ve genel ayarlardan parabirmini otomatik güncellemeyi kapatın yaptığım testlere göre varsayılan parabirimi TL olunca yahodan bilgileri yanlış güncelliyor.

Yeni ürün eklerken fiyat alanının hemen yanında parabirimi seçeneği var bu alandan euro veya doları seçip kaydettiğiniz zaman fiyat alanına girmiş olduğunuz rakamı sitemde kayıtlı olan kur değerinden hesaplamasını yaparak hem türk lirası hemde döviz olarak veritabanına kayıt eder. örneğin ürününüzün fiyatı $100 ise siz fiyat kısmına 100 yazıp para birimi kısmından USD seçip kaydettiğinizde sistem ürünün döviz fiyatını 100 Dolar, TL Fiyatını da 173TL olarak kaydedecektir. Ürün indirimi, Kampanyalar ve Seçenekler kısmında da ürünün fiyatını hangi para biriminden girdiyseniz bu alanlardaki indirim ve seçenek fiyatlarını da aynı para birimi cinsinden düşünerek yazın tl hesaplamasını sistem kendi yapacaktır.

Sistem > Yerelleştirme > Para Birimleri bölünün de dolar veya euro da fiyat değişikliği yaptığınızda bütün ürünlerinizin tl fiyatları otomatik olarak güncellenecektir.

sabahın bu saatinde uykusuz yazdım birşeyler :D anlaşılmayan bir yer varsa sorarsın anlatmaya çalışırım elimden geldiği kadar

taner hocam mrb phpmyadmine girdim sol yazan yere bastım yukardaki komutlarınızı yazdım çalıştırdım buraya kadar bi yanlışlık varmı bilmiyorum (ayrıca alter tablo diye bi tablo yok) ama aşaıdaki hatayı verdi galiba tablo olmadığındanmı tabloyu bizmi yaratacaz nasıl yaratacaz

SQL sorgusu:

ALTER TABLE `product` ADD COLUMN `doviz_kur` DECIMAL( 15, 4 ) NOT NULL ;

MySQL çıktısı:

#1046 - No database selected

alone_king

OpenCart-TR
Mrb. Emeğine sağlık çok orjinal bir sistem olmasına ramak kalmış (şu hali de süper) ama gördüğüm bir kaç hatadan bahsedeyim:
müşteriler panelinden müşteri oluşturamıyorsunuz.
ajax search arkaplanı çıkmıoyr.,
tekrar emeğine sağlı bir de 1.5.1.3 ile yaparsan daha güçlü olur diye düşünüyorum. selametle

MySQL çıktısı:

#1046 - No database selected

bir veri tabanı seçmeniz gerekli

hsntgrl

OpenCart-TR
arkadaşlar linki güncelleyebilir misiniz ? çok acilll lazım !!!

ceyk003

OpenCart-TR
arkadaşlar linkkk ölmüşşşş lütfen yenileyinnn

aksarayn

OpenCart-TR
Merhabalar
Arkadaşlar bu modüle acil ihtiyacım var yardımcı olacak veya daha önceden indirmiş arkadaş var ise lütfen mail atsın ali.deveci@aksaraynokta.com şimdiden tşk.

kaanoglu

OpenCart-TR
Web sitesi
www.serdarsahin.net
Arkadaşlar,
çok önemli bir konu olmasına rağmen link ölmüş, dosyalar içinde de yok.
Elinde olan varsa buraya eklyeyebilir yada mailime gönderebilrmi?
kaganoglu@hotmail.com

lacivert34

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar

taner beyin vermiş olduğu linkten dosyaları indiremedim elinde olan varsa tekrar bir link verebilirmi

iyi çalışmalar

ALeeNN

OpenCart-TR
Arkadaşlar opencart.com da şöyle bir modül buldum. Bu modül burda bizim yapmak istediğimiz işi yapıyor mu yapmıyor mu anlamış değilim. Bilen arkadaşlar fikir verirse çok güzel olacak. En azından satın alıp soruna çare bulabiliz. Ancak tabi bu modül bizim bu konuda yapmak istediğimiz işe mi yarıyor.

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=6068&filter_search=currency&sort=e.date_modified&order=DESC&page=4

Arkadaşlar bu konuda verilen dosyalar uçmuş. Lütfen daha önce bu dosyaları indiren birisi dosyaları tekrar yüklesin.

leirap

OpenCart-TR
taner5 yardımcı olabilir misiniz? Bu modülü satın almak istiyoruz.

alias

OpenCart-TR
Elinde olan varsa aatlikan@yandex.com adresine mail gönderebilir mi?

sondurock

OpenCart-TR
İyide indirmemize rağmen, seçenekler kısmına fiyat eklediğimizde çalışmıyor. sadece TL fiyatına artı kdv ekliyor ki bu zaten opencartta var

taner5

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar bu projeden sonra opencart ile çalışmayı bıraktım kendi yazdığım eticaret yazılımını kullanıyorum. vakit olmadığı için ilettiğiniz problemlerle de ilgilenemiyorum. bu durum için üzgünüm. ama şunu da belirteyim bu modülü indirip 2 yıldır problemsiz kullananlar var. talimatları takip edip kurulum yaparsanız sorun olmayacağını düşüyorum. herkese saygılar.