Ana Sayfadaki ürünlere gölge eklemek

Xtime

OpenCart-TR
deneme.JPG

Bunun Gibi ?

Konu açmadan önce araştırdım bulamadım pek bişey

Kullandığım versiyon opencart 1.5 defult thema

eren70

OpenCart-TR
Bunu fotoğrafları photoshop vb gibi programlarda gölge (veya yansıma) vererek yapabilir, sonrasında sitene bu fotoğrafları yükleyebilirsin.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Resimlerin css den verilebilir google da resimlere css le gölge vermek diye aratırsanız bulurusnuz bir sürü örnek..bu tip şeyleri sadece opencart-tr de degil googleda da aratabilirsiniz genel bir konudur css..
ancak ie bu tip efektleri desteklemez.. selametle...

Xtime

OpenCart-TR
Ama Ben Resimlere Deil ürünlere gölge eklemek istiyorum araştırdım pek bişe anlamadım

sabitertan

OpenCart-TR
Dediğiniz şey css-shadow ile elde edilmiş birşey değildir. Ürünler için kullanılan arkaplan resminden ibarettir. Sizde kendiniz ürün gösterim bloğunun arkaplan resmini değiştirerek benzer bir görüntü elde edebilirsiniz.

Xtime

OpenCart-TR
Peki Bu resim dosylarına hangi dizinden ulaşabilirim

MAXHBMAX

OpenCart-TR
hangi resim dosyalarından bahsediyorsun arkadaşım ilk gireceğin ürünler neyse yada siten ne üzerine bir site ise o ürünleri internetten indir çözünürlününü yüksek olan resimleri indir bilgisayarına photoshop ile onlara gölge verebilr sonra sitene ürün resimleri olarak ekle dediğinde ana sayfada görürsün ama hangi klasörün içine atıyor diyor isen eğer image/data
kısmına ekler resimleri

XearoN

OpenCart-TR
Dosyalarının olduğu ana dizine git. Oradan " Catalog > View > Theme > Default > Stylesheet " klasörüne git. "stylesheet.css" dosyasını aç.

" .box-product > div " classını bul ve son satırına;
Kod:
box-shadow: #000 2px 2px 5px 1px;
bunu ekle ve kaydet. Umarım işini görür.. :shy:

borma

OpenCart-TR
arkadaşlar 1.5 te sol tarafa kategori nasıl ekleyebilirim ? admin den var olan kategoriyi "sola" diyorum ama olmuyor. ?

SCAMP

OpenCart-TR
css ile shadowu şimdilik denememenizi tavsiye ederim bunun yerine photoshopta bir grafik çizip buna shadown verip bg olarak ayarlayın bi çok tarayıcıda bu özellik hala sorunlu

Nargiletutunu

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Resimlerin css den verilebilir google da resimlere css le gölge vermek diye aratırsanız bulurusnuz bir sürü örnek..bu tip şeyleri sadece opencart-tr de degil googleda da aratabilirsiniz genel bir konudur css..
ancak ie bu tip efektleri desteklemez.. selametle...