Ana sayfada adres dizini....

admira

OpenCart-TR
Katılım
20 Ocak 2010
Mesajlar
248
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Web sitesi
www.TrendCorap.com
Merhaba, 1.4.0 da ana sayfada yer alan arama kutucuğunun hemen altındaki sütunun içinde gezdiğin ürünlerin adresini veren
Anasayfa >...........>...........>.......... şeklinde, bu yazıyı ve yazının olduğu sütunu kaldırıp yer kazanmak istiyorum. Nasıl yapabiliriz.?
 

mirac

OpenCart-TR
Katılım
7 Şub 2010
Mesajlar
1,383
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Yaş
42
Konum
Beykoz____
Web sitesi
www.notebook-cantasi.com
Google, iyi optimize edilmiş web sayfalarında Ana Sayfa > Kategori Sayfası > Ürün Sayfası şeklinde gördüğümüz breadcrumb navigasyona çok önem veriyor. Breadcrumb, DMOZ?da da kullanılan bir navigasyon. Breadcrumb sayesinde site içinde bulunduğunuz yer, tek satır gezinti bağlantısı olarak sayfa altında veya üstünde gösteriliyor. Böylece giriş sayfasına veya önceki bölümlere kolayca geçiş yapılabiliyor. Google Bot?da breadcrumb navigasyon sayesinde sitenizi daha iyi crawl edebiliyor ve arama sonuçlarında üst sıralarda çıkartıyor.

Dolayısıyla Google?da breadcrumb bulunan siteleri arama sonuçlarında daha üst sıralarda gösteriyor.

Görünüşe göre Google, breadcrumb navigasyona verdiğini önemi daha da artırmış.

Böyle bir makale okumuştum ama yinede senin fikrin kaldırıp kaldırmamak..

catalog\view\theme\default\template\common\header.tpl dosyasını açıp <div class="div6"> satırından düzenleyebilirsin.. Ayrıca css dosyasından #header .div6 bölümlerindeki arkaplan resimlerini de kaldırman gerekli..

Bu işlemden önce yedek almanı tavsiye ederim..
 

rusyalı

OpenCart-TR
Katılım
22 Haz 2015
Mesajlar
5
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Moskova
Web sitesi
www.moscowsupplier.com
1.5.6.4 te google veya yandex tarafından indexlenen url'leri anasayfa/ürün url olarak gösteriyor..Biz bunu nasıl anasayfa/kategori/altkategori/ürün ismi olarak indexlemesini sağlatabiliriz? bu sorun sanıyorum breadcrumb navigasyon sorunu olarakta geçiyor olabilir..
 
Üst