ana dizine taşıdım garip bişey oldu

ntura

OpenCart-TR
deneme.com/deneme diznine kurup test ettiğim ve orda geliştirdiğim siteyi
deneme.com a taşıdım tabi forumda anlatılan konularla taşıdım herhangi bir sorunum olmadı.
deneme.com a girdiğimde herşey normal fakat herhangi birşeye tıkladığımda gidilen dizin deneme.com/deneme/kategori/falan filan
diye devam ediyor.
ayrıca 2 ayrı admin panelli oluştu
yani eski siteden yayına devam ediyor yeniden kurup eski sql i yükleediğim siteye ürün ekleyince değil eskisinden giriş yapınca görünüyor ve yeni olanda herşeyi eskisinden çekiyor bu yüzden eskisinide kaldırmaya korkuyorum.
vb isimleri ve şifreleri farklı olmasına config ler düzgün olmasına rağmen yapıyor.

bunu düzeltebilmenin hasar vermeden bir yolu varmıdır.
(daha önce doyalkarı anadizine atmayı denedim sıfırdan kururlum yapmadan olsunn diye fakat kategori vs vs dizinler yani tüm linkler eskisine gidince geri almak zorunda kaldım.sonra vb geri yüğklemeyi denedim bundada sonuç yukarda bahsettiğim gibi.)

bugun siteyi açmam lazım bi zahmet el atarsanız sevinirim.

teşekkürler

fenerliufuk

OpenCart-TR
Web sitesi
www.yanardag.com.tr
sanırım config.php leri düzenlemen lazım ana dizindekinide admin klasorundekinide aç içinde linkler görücen yenisine göre düzenle çalışması lazım.

ntura

OpenCart-TR
herkesten özür diliyorum arkadaşlar.
sorun şuymuş
eski vb yedeğini yenisine ekleyince genel ayarlar'dan sitenin tam urlni değiştirmek gerekiyormuş yeni kururlan sayfa tam deneme.com da çıkıyor fakat url değişik olunca eskiş urtle devamö ediyor bütün içerikler.
zaten
http://forum.opencart-tr.com/thread-604.html
burda 3 mesajda anlatılıyormuş.daha doğrusu bi cümleyle söylemişler.
herkese teşekkürler.