alt mağazaalar

fotocum

OpenCart-TR
merhaba arkadaşlar,

alt mağazalar nasıl oluşturabiliriz? yani "mağaza ekleme " den yeni mağaza ekleyebilir miyiz, eğer ekleyebiliyorsak bu mağazaya ana mağazadan nasıl ulaşırız?

veya bunu alt mağaza olarak düşünmek hatamı? eğer hata ise nasıl düşünmemiz gerekiyor?

şimdiden teşekkürler...

devopen

OpenCart-TR
Yeni mağaza farklı bir adresten aynı veya farklı ürünlerinizi satışa çıkarabileceğiniz farklı temalar kullanabileceğiniz bir seçenektir. OpenCart admin paneli bir kaç tane sitenizi tek yönetim panelinden yönetmeniz için olanak sağlamaktadır. Ürün eklerken gördüğünüz mağaza seçeneğinde ürünün hangi mağazalarınızda görüneceğini seçebilirsiniz.

fotocum

OpenCart-TR
yani o domaine veya alt domaine de yeni bir opencart kurmam gerekiyor, değil mi?

levent589

OpenCart-TR
ustalar biraz yoğun galiba :) benim bildiğim moduller bölümünden mağaza açabiliyorsun.ana sayfanda mağaza seç bölümü çıkıyor,oradan müşterilerin hangi mağazaya girmek istiyorlarsa o mağazaya giriş yapıyorlar.ayrıca sadece yöneticilere göster seçeneğide var.

dogantas

OpenCart-TR
devopen' Alıntı:
Yeni mağaza farklı bir adresten aynı veya farklı ürünlerinizi satışa çıkarabileceğiniz farklı temalar kullanabileceğiniz bir seçenektir. OpenCart admin paneli bir kaç tane sitenizi tek yönetim panelinden yönetmeniz için olanak sağlamaktadır. Ürün eklerken gördüğünüz mağaza seçeneğinde ürünün hangi mağazalarınızda görüneceğini seçebilirsiniz.

merhabalar, 2.bir mağaza açtım opencart da ve farklı bir domain verdim ama bu domaine girilince boş çıkıyor. Birşeyi eksik ya da yanlış yapıyorum. Yardımcı olabilecek var mı yada bununla ilgili bir yardım bölümü var mıdır?

fotocum

OpenCart-TR
domaine kurulum yapamamış olabilirsiniz veya domainin yönlendirmesinde veya dns inde sorun olabilir. boştan kastınız nedir ?

dogantas

OpenCart-TR
fotocum' Alıntı:
domaine kurulum yapamamış olabilirsiniz veya domainin yönlendirmesinde veya dns inde sorun olabilir. boştan kastınız nedir ?

ana folderdaki tüm dosyaları kopyaladım alt klasöre, şimdi çalışıyor fakat ikinci domaindeki mağazada ürün kategorileri ve bazı resimler görünmüyor. Bazı resimlerin görünmemesi kopyalanmadığından tekrar atınca gözüktü fakat resimlerin de ana folderdan çekmesi konusunu çözemedim; config dosyasını da kontrol ettim. Önemli sorunum kategorilerin gözükmemesi.

Kafama takılan birşey var; bir ürünü her iki sitede de açıp farklı fiyat tanımlaması yapılabiliyor mu?