Alışveriş Sepeti x miktar ise %10 indirim uygula

alexscf

OpenCart-TR
Selamün Aleyküm arkadaşlar yine bir sorun olacaktı.

Örn: müşteri 4 tane ürün altı ve bu ürünlerin fayatı 300 tl tuttu eğer 300 tl üzeri ise %10 bir indirim uygulamak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Not: Kupon ile değil de otomatik olmasını istiyorum

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
www.gokhanbayraktar.com.tr
linkini hatırlamıyorum ama modul ismi Multiple Payment Fee bul ve indir.kurulumu yaptıktan sonra nasıl olduğunu çözemezsen yardımcı olurum..kolay gelsin

alexscf

OpenCart-TR
bilgi için çok teşekkürler fakat bu modül farklı galiba örneğin kapıda ödeme ye +5, kredi kartına %10 indirim gibi ben alışveriş sepetim 260 tl üzeri ise indirim istiyorum böyle bir ayar varmı acaba

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
bahsettiğim modulde bu işlemi yapabilirsin..

ilk önce tüm ödeme seçeneklerini ekle.
sonra 2 ci kutucuklara yüzde 10 indirim yapacaksan 10 yaz.
sonra 3. kutucuklara 260 yaz..yada ne kadarlık alışverişte %10 indirim olsun istiyorsan o fiyatı..

istediğin gibi olacak..kolay gelsin

alexscf

OpenCart-TR
Teşekkürler hocam tam istediğim gibi oldu.

Blade__

OpenCart-TR
casperkip' Alıntı:
bahsettiğim modulde bu işlemi yapabilirsin..

ilk önce tüm ödeme seçeneklerini ekle.
sonra 2 ci kutucuklara yüzde 10 indirim yapacaksan 10 yaz.
sonra 3. kutucuklara 260 yaz..yada ne kadarlık alışverişte %10 indirim olsun istiyorsan o fiyatı..

istediğin gibi olacak..kolay gelsin

Merhabalar dediklerinizi bende uyguladım ama 1. ve 2. kutucuklara 10 yazdığımda 3. kutucuğada öerneğin 300 yazdığımda 2070tl lik bir alışverişte

Payment Discount:: -10.00TL

yazmakta 2070 liranın %10 unu düşmüyor yani nerede hata var acaba 1.5.1.1 kullanıyorum teşekkürler

casperkip

OpenCart-TR
Web sitesi
eğer 300 tl ve üzeri alışverişinize %10 indirim uygulamak istiyorsanız.ödeme metodunu seçin ve discount u seçin. ikinci kutucuğa 10 - 3. ye 300 yazın.birinciyi boş bırakın.yada herkez için şöyle açıklayayım..

discount seçerseniz = 1. Kutucuk sabit indirim yapar.Örneğin 10 yazarsanız 10 TL indirim uygular.
2. kutucuk yüzde indirimi yapar 10 yazarsanız %10 indirim uygular.
3. kutucuk ise 1 ve 2 nin kaç TL üzerinde etkin olmasını sağlar.Örneğin 300 TL ve üzeri istiyorsanız 300 yazarsınız.

Fee Commision ise siparişe + ücret ekler.yukarıdaki kurallar geçerlidir.Genellikle kapıda ödeme seçeneği + ücretli olduğu için kullanılır.Örneğin kapıda ödeme seçildiğinde +5 TL ekle gibi.Bunun için yukarıda ki ilk madde de yaptığımız gibi 1. kutucuğa 5 yazmamız yeterlidir.

Umarım açıklayıcı olmuştur..Kolay gelsin.