1.5.x Mail Gönderme Sorunu Hakkında!..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

djbadboys38

OpenCart-TR
Merhaba,

ben 1,5 yılı aşkın bir süredir opencart kullanıyorum ve tüm opencart versiyonlarında sitemden hiçbir şekilde müşterilerime mail gönderemiyorum. Bu sitede ve opencart resmi siteside dahil olmak üzere bu konu hakkındaki çözümleri harfiyen uyguladım fakat herhangi bir olumlu sonuca ulaşamadım. Mail sorunumu giderebilmem için bana yardımcı olabilir misiniz?

djbadboys38

OpenCart-TR
mesaj için teşekkürler fakat bu konudaki mesajların hepsini okudum ve uyguladım fakat yine aynı sıkıntı var değişen bir şey olmadı. Sunucum ile ilgili sorun olacağını zannetmiyorum çünkü aynı sunucuda smf forum barındırıyorum ve SMTP ayarlı mailler göndermekte sıkıntı yaşamıyorum.

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
php gönderme mailinde sıkıntı yaşıyormusun ?

ben phpmail ve smtp mail göndermede sıkıntı yaşamıyorum.

www.ondermedikal.com web sitem

djbadboys38

OpenCart-TR
admin'den php maili seçince şifremi unuttum bölümünde yada iletişim hata vermiyor fakat mail göndermiyor. Ama admin'den SMTP seçince hata veriyor, php mail için özel bir mail ayarı var mı? yoksa SMTP ile aynı ayarlar mı gerekli?

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
phpmail i sectikten sonra herhangi bir ayar yapmana gerek yok . yani smtp kısımlarını doldurmana gerek yok. otomatik olarak çalışıyor. mail mi alamıyorsun yoksa mail mi gönderemiyorsun ( mail göndermeden kastım müşterilere toplu yada tek tek mail atma)

djbadboys38

OpenCart-TR
BLaDe' Alıntı:
phpmail i sectikten sonra herhangi bir ayar yapmana gerek yok . yani smtp kısımlarını doldurmana gerek yok. otomatik olarak çalışıyor. mail mi alamıyorsun yoksa mail mi gönderemiyorsun ( mail göndermeden kastım müşterilere toplu yada tek tek mail atma)

Her ikiside olmuyor hiçbir şekilde mail gönderip, alamıyorum. Bir önceki mesajımdada belirttiğim gibi smf forumda hiçbir sıkıntı yok yani sunucum ile alakalı değil neredeyse tüm opencart sürümlerinin libs dosyası içindeki mail.php dosyalarını denedim ama nafile.

BLaDe

OpenCart-TR
Web sitesi
www.ondermedikal.com
ben şu ana kadar opencart in 1.4.4 versiyonundan bu yana hepsini kullandım fakat herhangi bir sorun ile karşılaşmadım hepsinde de hem gönderdim hemde alabildim. sunucunun phpmail kısımlarını kontrol ettin mi peki ? smf forumu biraz farklı çünkü... birde php.ini dosyasını incelemeni tavsiye ederim.

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba sucunuzun maıl gonderme özellıgının acık olup olmadıgını hostıng fırmanıza sorark kapajı ıse actırmanız lazım php ını her sunucuda calısmayabılır bazı sınucularda bunuhostıng fırmanızdan ısteyerek yaptırmanız gerekır

djbadboys38

OpenCart-TR
Merhaba,

hosting firmam ile iletişime geçtim en kısa zamanda dönüş yapacaklar sonucu size söylerim.

İlginiz için teşekkürler.

Gelen cevap şu şekilde;

Merhaba,

Sunucularımızda SMTP doğrulaması zorunludur. Bu sebeple contact formlarınızı sunucularımızda SMTP doğrulaması yapacak şekilde düzenlemeniz gerekmektedir.

nasıl doğrulama yapabilirim?

Spam olarak anlaşılmasın ama kendi çözümümü buldum diğer üyelerin işini görür galiba http://forum.opencart-tr.com/thread-5080.html

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...