1.5 için yeni ürünleri rastgele getirme

acrw

OpenCart-TR
herkese merhaba,

konu açma yetkim olmadığından http://forum.opencart-tr.com/thread-1993-post-23300.html#pid23300 linke 1.5 sürümü için rastgele ürün için soru yazmıştım. galiba oldu sizinle paylaşmak istedim. adminler öbür mesajımı silebilirler.

catalog/model/catalog/product.php alttaki yeri bulun:
Kod:
$sort_data = array(
			'pd.name',
			'p.model',
			'p.quantity',
			'p.price',
			'rating',
			'p.sort_order',
			'p.date_added',
		);

bununla değiştirin
Kod:
$sort_data = array(
			'pd.name',
			'p.model',
			'p.quantity',
			'p.price',
			'rating',
			'p.sort_order',
			'p.date_added',
			'RAND()'
		);

catalog/model/catalog/product.php alttaki yeri bulun (bunu tam bilinçli yapmadım olmasada çalışıyo galiba iyi bilen biri açklayabilir bende şuan böyle çalıştığından çalışan halini yazıyorum):

Kod:
public function getLatestProducts($limit) {
		$product_data = $this->cache->get('product.latest.' . $this->config->get('config_language_id') . '.' . (int)$this->config->get('config_store_id') . '.' . $limit);

if (!$product_data) { 
			$query = $this->db->query("SELECT p.product_id FROM " . DB_PREFIX . "product p LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' ORDER BY p.date_added DESC LIMIT " . (int)$limit);

foreach ($query->rows as $result) {
				$product_data[$result['product_id']] = $this->getProduct($result['product_id']);
			}

$this->cache->set('product.latest.' . $this->config->get('config_language_id') . '.' . (int)$this->config->get('config_store_id') . '.' . $limit, $product_data);
		}

return $product_data;
	}

bununla değiştirin:
Kod:
	public function getLatestProducts($limit) {

$product_data ="";

$query = $this->db->query("SELECT p.product_id FROM " . DB_PREFIX . "product p LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "product_to_store p2s ON (p.product_id = p2s.product_id) WHERE p.status = '1' AND p.date_available <= NOW() AND p2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' ORDER BY RAND() LIMIT " . (int)$limit);

foreach ($query->rows as $result) {
				$product_data[$result['product_id']] = $this->getProduct($result['product_id']);
			}

return $product_data;
	}

\catalog\controller\module\latest.php bulun:
Kod:
'sort'  => 'p.date_added',

değiştirin:
Kod:
'sort' => 'RAND()',

ben php den çok anlamadığım için yüzde yüz doğru yoldan yapmamış olabilirim. üstadlar bakıp incelesinler bir şekilde çalışıyor ama

zapatya

OpenCart-TR
bende çalıştı harki oldu çok teşekkür ederim emeklerine sağlık
ustam sürüm 1.5.0.5 ti sürümü 1.5.1.1 e yükselttim artık çalışmıyor yardımcı olursan sevinirim bütün düzenlemeleri sürüm yükselttikten sonra tekrar yaptım fakat olmadı

alavrez

OpenCart-TR
bende denedim bi kere değişti bi daha değişmedi süre belirleye bilirmiyiz.

alisbilgisayar

OpenCart-TR
alavrez' Alıntı:
bende denedim bi kere değişti bi daha değişmedi süre belirleye bilirmiyiz.

Evet Bu Sistem Çalışmıyor 1 Kere Çalışıyor Başka Çalışmıyor :angel:

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba bunu ben hiç anlamıyorum adı yeni ürünler zaten niye rast gele getirmeye çalışıyorsunuz rast gele ürünler için zaten modül var.. sonra yeni ürünlerin sınırı nedir kaç gün öncesine kadar ki ürünler yeni ürün sizce? kişiye göre degişir değilmi ayrıca sistem bu tarih sınırını nasıl neye göre algılayayacak ta rast gele getirecek buuda belirlemek gerekmezmi.. ..alaşılmaz gereksiz bir detaydan öte degil bu...

alisbilgisayar

OpenCart-TR
osdem66' Alıntı:
Merhaba bunu ben hiç anlamıyorum adı yeni ürünler zaten niye rast gele getirmeye çalışıyorsunuz rast gele ürünler için zaten modül var.. sonra yeni ürünlerin sınırı nedir kaç gün öncesine kadar ki ürünler yeni ürün sizce? kişiye göre degişir değilmi ayrıca sistem bu tarih sınırını nasıl neye göre algılayayacak ta rast gele getirecek buuda belirlemek gerekmezmi.. ..alaşılmaz gereksiz bir detaydan öte degil bu...

Üstadım Ben Bulamadım Forumda 1.4.x için var ama 1.5.x için yok mümkünse linki paylaşısanız sevinirim

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Ne diye arattınızda bulamadınız ki rastgele ürünler modülü demenz yeterli aslında.. buyrun.. hemde iki türlüsü..
http://forum.opencart-tr.com/thread-4874.html