1.5 de Anasayfada kategorileri göstermek

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
Merhabalar.

1.5 lerde bilindiği üzere anasayfada kategoriler mevcut değil. Nekadar uğraştıysamda bunu yapamadım. Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Merhaba.. Kategorileri ana sayfda göstermekten kastınız solda yada sagda blok olarak ise bu çok basit adminden modüllere girin kategori modülünü düzenlemeyi secin
yeni modül ekle yi tıklayın bölüm:anasayfa, pozisyon sol yada sag secin. durum açık seçin, sıralama blokta hangi sırada duracagını belirleyin 0 ,1,2,3 gibi... sonra kaydedin bu kadar.. Ayrıca 1.5. versiyonun bizlere tanıdıgı en büyük özellk bana göre bir modülü istediginiz sayfda ve istediginiz blokta birden fazla gösterebilmenizdir,yani kategorileri ana sayfada sol blokta gösterirken ürün detay sayfasında sag blokta gösterebilirsiniz bu durum bütün modüller için gecerlidir... bu sayfanızda farklı bir görünüm katacaktır...
Ayrıca Kategorileri Ansayfada göstermenin baska bir modülü de bu linkte 1.5.0 için
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=2528&page=6

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
Eyvallah hocam sağol.. Ancak şimdide şöyle bir sıkıntım doğdu. Sol blok deyince 3 tane aynı kategori, üst blok deyince de altta ki resim oluşuyor. ben senin bijuteri sitendeki gibi yapmak istiyorum..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 195

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Arkadaşım bölüm ana sayfa pozisyon sol block olacak siz pozisyonuda ana sayfa yapmışsınız..

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Arkadaşım o zaman demekki 3 tane bölüm olarak anasayfa da ayarlanmış kategori blogu var pozisyonu alt bölüm yada üst bölüm olanları kapatın

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
hayır arkadaşım. anasayfa olarak bir tek var. ama garanti olsun diye hepsini kapattım. sadece anasayfa olanı açtım yine aynı

geceajani

OpenCart-TR
Web sitesi
www.fatihasci.com
ok. Dostum. K.bakam senide uğraştırdım. Sorun benim kodların üzerinde oynamamdan kaynaklandığını buldum. ancak senin sayfanda banner kategorilerin üstünde. bende ise yanında onu nasıl hallederim...

ekler alta..

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    63.9 KB · Görüntüleme: 130
  • Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    43.9 KB · Görüntüleme: 120

blacberry

OpenCart-TR
merhaba anasayfada örneğim yeni ürünler modülünde kategori isimlerini gösterme şansım var mı acaba ?