1.5.5.1 toplu ürün (import-export)

kadiradle

OpenCart-TR
arkadaşlar,
pc ye bakmaktan gözlerim yoruldu,
1.5.5.1 serisi için toplu ürün yükleme ile alakalı kesin ve net bir cevap varmı, yardımcı olacak üstad varmı??? bi zahmet işler fena halde sarpa sardı..!!!
50 tane abuk sabuk şey yükledim, hele bi tanesi tamamen admin sayfasını uçurdu,,, tekrar kurdum bi çok defa olmadı....gerçekten yardımcı olacak arkadaş emeğinin karşılığını alacaktır....!!!

Tugce34

OpenCart-TR
şu konuyu inceleyebilirsin http://forum.opencart-tr.com/thread-6831.html

yanlız bu gönderdiğim ürün değil kategori ve sorunsuz çalışıyor ürün var mı yok mu bilmiyorum. araştırmak lazım.

34king61

OpenCart-TR
Böyle bir module benimde çok acil ihityacım var. Eğer 1.5.5.1 uyumlu Exp.\Imp. modulu varsa çok makbule geçer..

kadiradle

OpenCart-TR
tuğçe teşekkürler,,
fakat tekrardan

<b>Notice</b>: Error: Table 'opencart.oc_product_tag' doesn't exist<br />Error No: 1146<br /> Error in: <b>C:\xampp\htdocs\opencart\admin\model\tool\export.php</b> line <b>1938</b> <br/>SELECT p.product_id, pd.name, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories, p.sku, p.upc, p.location, p.quantity, p.model, m.name AS manufacturer, p.image AS image_name, p.shipping, p.price, p.points, p.date_added, p.date_modified, p.date_available, p.weight, wc.unit, p.length, p.width, p.height, p.status, p.tax_class_id, p.viewed, p.sort_order, pd.language_id, ua.keyword, pd.description, pd.meta_description, pd.meta_keyword, p.stock_status_id, mc.unit AS length_unit, p.subtract, p.minimum, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related, GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `oc_product` p LEFT JOIN `oc_product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `oc_url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `oc_manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `oc_weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `oc_product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id; in <b>C:\xampp\htdocs\opencart\system\database\mysql.php</b> on line <b>54</b>

bu şekilde bir hata alıyorum.... varmı bi bildiğin??

1.5.5.1 sürüm

arkadaşlar,
uzun 1.5.5.1 sürümünde toplu ürün ekleme mevcuttur, az bir araştırma ile opencart modül bölümünde buldum kurdum ve çalışıyor, şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.....

buldum ve çalışıyor :D:D:D

hemde ücretsiz bu opencartı seviyorum..!!!:cool:

42kere42

OpenCart-TR
kadiradle' Alıntı:
tuğçe teşekkürler,,
fakat tekrardan

<b>Notice</b>: Error: Table 'opencart.oc_product_tag' doesn't exist<br />Error No: 1146<br /> Error in: <b>C:\xampp\htdocs\opencart\admin\model\tool\export.php</b> line <b>1938</b> <br/>SELECT p.product_id, pd.name, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories, p.sku, p.upc, p.location, p.quantity, p.model, m.name AS manufacturer, p.image AS image_name, p.shipping, p.price, p.points, p.date_added, p.date_modified, p.date_available, p.weight, wc.unit, p.length, p.width, p.height, p.status, p.tax_class_id, p.viewed, p.sort_order, pd.language_id, ua.keyword, pd.description, pd.meta_description, pd.meta_keyword, p.stock_status_id, mc.unit AS length_unit, p.subtract, p.minimum, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related, GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `oc_product` p LEFT JOIN `oc_product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `oc_url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `oc_manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `oc_weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `oc_product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id; in <b>C:\xampp\htdocs\opencart\system\database\mysql.php</b> on line <b>54</b>

1.5.5.1 sürüm

arkadaşlar,
uzun 1.5.5.1 sürümünde toplu ürün ekleme mevcuttur, az bir araştırma ile opencart modül bölümünde buldum kurdum ve çalışıyor, şimdiden tüm arkadaşlara teşekkürler.....

Selamlar. Bulduğun modülün linkini paylaşırsan sevinirim

ymzturk

OpenCart-TR
42kere42' Alıntı:
kadiradle' Alıntı:
tuğçe teşekkürler,,
fakat tekrardan

1.5.5.1 sürüm

arkadaşlar,

Selamlar. Bulduğun modülün linkini paylaşırsan sevinirim

http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=17&filter_search=import%20export

destroyer2

OpenCart-TR
2013-07-25 15:51:52 - PHP Warning: set_time_limit() [<a href='function.set-time-limit'>function.set-time-limit</a>]: Cannot set time limit in safe mode in /home/pzirvet1/public_html/admin/model/tool/export.php on line 2474
2013-07-25 15:52:04 - PHP Warning: realpath() [<a href='function.realpath'>function.realpath</a>]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1386 is not allowed to access /tmp owned by uid 0 in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/File.php on line 136
2013-07-25 15:52:04 - PHP Warning: tempnam() [<a href='function.tempnam'>function.tempnam</a>]: Unable to access in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 205
2013-07-25 15:52:04 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 246
2013-07-25 15:52:04 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 247
2013-07-25 15:52:04 - PHP Exception: Could not open php://output for writing. in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php

arkadaşlar hata günlüklerinde böyle bir hata veriyor. ne yapmam gerekiyor acaba.

shopencart

OpenCart-TR
1.5.4 versiyonundan 1.5.5.1 versiyonuna yükseltme yaptığımda, 1.5.4 versyonundaki yönetim panelinde products ve category ile alakalı tüm tabloları seçip dışarı aktardım sonra 1.5.5.1 versiyonunda aynı şekilde içeri aktardım, image ları da aynı şekilde hosta atınca sorunsuz bir şekilde yükseltme yaptım.dikkat edilmesi gereken her iki sistemdede db prefixlerin aynı olması ve language id lerin aynı olması.import export modüllerinin de yaptığı, yapmaya çalıştığı işte budur zaten.Hayırlı işler.

bekciii

OpenCart-TR
Arkadaşlar 1.5.5.1 versiyon kullanıyorum ve aynı versiyon exportu yükledim ama admin panelde yok ne yapmam gerekiyor.

ayvandur

OpenCart-TR
Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes)
See also 'System > Error Logs' for more details.

bu hatayı alıyorum nasıl düzeltirim acaba ?

soulofthesea

OpenCart-TR
merhaba. 1.5.5.1 versiyonda export yapamıyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum. lütfen yardımcı olur musunuz.

public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Cell.php on line 167

cesm-i_asik

OpenCart-TR
s.a.
1.5.5.1 sürüme kurulu 350 ürüne kadar herhangi bir sıkıntı olmadan yükleme yaptım. lakin 351. üründen itibaren yükleme yapamıyorum
Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 512 bytes) in /home3/xxxxxxxx/public_html/xxxxxxxxxx/admin/model/tool/export.php on line 539
hatası alıyorum işin içinden cıkamadım
admin panelden import-export modülüne girdiğimde ise;
Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 512 bytes)
hatası yer alıyor.
tüm dosyaları nerede ise tektek incelemeye çalıştım birşey bulamadım yada yanlış yerlere baktım. daha eklenecek bi hayli ürün var. konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

cesm-i_asik

OpenCart-TR
cesm-i_asik' Alıntı:
s.a.
1.5.5.1 sürüme kurulu 350 ürüne kadar herhangi bir sıkıntı olmadan yükleme yaptım. lakin 351. üründen itibaren yükleme yapamıyorum
Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 512 bytes) in /home3/xxxxxxxx/public_html/xxxxxxxxxx/admin/model/tool/export.php on line 539
hatası alıyorum işin içinden cıkamadım
admin panelden import-export modülüne girdiğimde ise;
Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 512 bytes)
hatası yer alıyor.
tüm dosyaları nerede ise tektek incelemeye çalıştım birşey bulamadım yada yanlış yerlere baktım. daha eklenecek bi hayli ürün var. konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

export yapmak istediğimde ise
Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 8388608 bytes) in /xxxxx/xxxxxxxx/public_html/firatgiyim/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Style/Supervisor.php on line 126

hatası veriyor yardım bekliyorum !