1.5.2.1 mail problemi

webxan

OpenCart-TR
merhabalar, opencart v1.5.2.1 versiyonunu yükledim herşey güzel çalışıyor fakat maille ilgili bir sıkıntım var. iletişim formundan mail göndermek istediğimde yada yeni üye olduğunda hata veriyor ve maili göndermiyordu. bu da yeni bir smtp kontrolunden kaynaklanıyor ve bu da hosting firmasının güzelliğinden mi desem pimpirikliğinden mi desem çözemedim. neyse benim gibi aynı hataları alan arkadaşlar için paylaşayım dedim

Eğer mail sunucunuzda formlar Smtp kimlik doğrulaması gerektiriyorsa ki muhtemelen
gerektirir OpenCart ‘ta form mail göndermekte sıkıntı yaşabilirsiniz. Forma girilen mail
adresi ile maili göndermeye çalıştığıiçin sunucuda bu ş ekilde bir domain olmadı ğ ından
kimlik doğrulaması yapamayacaktır. Bu sorun için,
httpdocs\system\library\mail.php doyasındaki,
16, 17 satırdaki r ve n ekli olmalı,
16 public $newline = "\r\n";
17 public $crlf = "\r\n";
271. satırda ba ş layan,
271 if ($this->verp) {
272 fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>XVERP' . $this->crlf);
273 } else {
274 fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->from . '>' . $this->crlf);
275 }
Satırı yerine ;
271 if ($this->verp) {
272 fputs($handle, 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>XVERP' . $this->crlf);
273 } else {
274 fputs($handle , 'MAIL FROM: <' . $this->username . '>' . $this->crlf);
275 }
Yazılmalıdır. Bu ş ekilde mail forma giren ki ş inin mail adresi yerine panelde girilen admin
mail adresi ile gönderim yapacaktır. Gönderen adres olarak yinede formdan alan kişinin mail
adresi görünmeye devam edecektir

fakat çözemediğim bir sorun var neden kayıt olurken hotmail adresime gelen mail gereksiz klasörüne düşüyor. onu anlayamadım. o konuda yardımcı olursanız sevinirim

enesaltunisik

OpenCart-TR
şimdi size söyle söylem yapabilirim. cpanel kullanıyorsanız.. host firmanızla konuşun smtp mail sıkıntısı bazen nadir olabilir. ilk zamanlar benim yaşadığım problemlerdi. plesk geçtikden sonra düzelti bu sorunlarım. hotmail önemsiz klasöre atma sebebi spamlardan kaynaklanıyor eğer server veya vps yöneticisi iseniz. C'deki mail klasörü mevcut onu bazen temizlerseniz iyi olur. gereksiz o kadar çok mail atıyorlar mail hesaplarına ondan dolayı bir şeyi doluyor onun ismini bilmiyorum bu şekilde çözebilirsiniz. 1.5.2.1 test ettiğimde her hangi bir böyle bir sıkıntı almadım açıkcası bir isterseniz host firmanız ile görüşmenizi söylerim size. iyi çalışmlar

webxan

OpenCart-TR
niobeweb hosting kullanıyorum. mail problemi spamları engellemek için bi güncelleme yapmışlar yani gönderici adresi olarak siteden indirilen scriptte gönderen kısmına smtp doğrulaması için girdiğimiz adresi yazarsak çözülüyor yoksa başka adresten geliyormuş gibi göstermeleri engellemişler böylece. mail sunucumda serfitika yüklü olmadığı için sanırsam mailler gereksiz klasörüne gidiyor. yoska hostingimi yeni açtırdım

enesaltunisik

OpenCart-TR
vallaha benim kararımı sorarsanız php 5 destekli plesk panelli bir lunix host kullanırsanız. daha rahat edersiniz.

webxan

OpenCart-TR
zaten php 5 destekli bir linux sunucu kullanmaktayım

webxan

OpenCart-TR
hotmaile gereksiz olarak düşmesini nasıl engelleyebilirim. plesk panelden de gereksize düşüyor.