Belirlenen ücretsiz kargo tutarındaki alımlarda diğer kargo metodlarını göstermeme

trk2012

OpenCart-TR
Merhaba arkadaşlar ve işin erbabı olan üstadlarımız.

Başlık anlamsız ve karmaşık olmuş ise kusuruma bakmayın, eğer öyle ise biraz anlam kazandırmak için aşağıda kendimce anlatacağım.

Şimdi diyelim ki sitenizdeki 2 tane kargo metedu var. Bunlar ücretsiz kargo ve sabit kargo metadu , ücretsiz kargo için belirlediğiniz tutar 75tl, sabit kargo ücretiniz 5tl olsun.
Sitenizde bir ürünün fiyatı 74tl olsun. müşteri bu ürünü aldığında kasadaki kargo metodunda belirlediğiniz sabit kargo fiyatı görünecek. buraya kadar herşey standart olan şeyler zaten, Diyelim ki müşteriniz sizin belirlediğiniz ücretsiz kargo metodundaki değerde yada üstünde bir alım yaptı kargo metodu kısmında ise hem ücretsiz kargo hemde sabit kargo tutarları görünüyordu,

bu eklenti ile alınan ürün fiyatı sizin belirlediğiniz ücretsiz kargo miktarın altında ise sabit kargo fiyatı görünecek. Ürün fiyatı ücretsiz kargo için belirlediğiniz miktara eşit yada üstünde ise kasada sadece ücretsiz kargo metodu görünecek.

Eğer catalog/model/shipping/flat.php de bir değişiklik yapmadıysanız direk aşağıdaki flat.php ilgili yere ftp'den atınız.

Eğer flat.php de değişiklik yaptıysanız.
catalog/model/shipping/flat.php de aşağıdakini bununuz.
Kod:
$query = $this->db->query("SELECT * FROM " . DB_PREFIX . "zone_to_geo_zone WHERE geo_zone_id = '" . (int)$this->config->get('flat_geo_zone_id') . "' AND country_id = '" . (int)$address['country_id'] . "' AND (zone_id = '" . (int)$address['zone_id'] . "' OR zone_id = '0')");

sonrasına aşağıdakini ekleyiniz
Kod:
$query = $this->db->query("SELECT * FROM " . DB_PREFIX . "zone_to_geo_zone WHERE geo_zone_id = '" . (int)$this->config->get('free_geo_zone_id') . "' AND country_id = '" . (int)$address['country_id'] . "' AND (zone_id = '" . (int)$address['zone_id'] . "' OR zone_id = '0')");

aşağıdakini bunun
Kod:
if (!$this->config->get('flat_geo_zone_id')) {

ve son olarak aşağıdaki kodla değiştirin.
Kod:
if ($this->cart->gettotal() >= $this->config->get('free_total') ) {
            $status = false;
        } elseif (!$this->config->get('flat_geo_zone_id')) {

Ekli dosyalar

• admin.JPG
    admin.JPG
    38.3 KB · Görüntüleme: 213
  • alım2.JPG
    alım2.JPG
    58.3 KB · Görüntüleme: 200
  • alım1.JPG
    alım1.JPG
    59.2 KB · Görüntüleme: 164
  • flat.php
    1.8 KB · Görüntüleme: 49

yusuf_07

OpenCart-TR
dostum kodlarda ya hata var yada bir eksikli var.verdiğin 1.ci kod altına ekleyeceğimiz kodla bire bir aynı.paylaştığın flat.php dosyasıda orj ile bire bir aynı içinde değişiklik yapılmamış hali bilgin olsun bir daha kontrol ediver istersen.

Ben Tekrar Kontrol ettim

1.ci kod aynı olan arkadaşlar sadece bu değişiklikleri yapınca oluyor dostum eline emeğine sağlık.

catalog/model/shipping/flat.php de

aşağıdakini bulun
Kod:

if (!$this->config->get('flat_geo_zone_id')) {

aşağıdaki kodla değiştirin.
Kod:

if ($this->cart->gettotal() >= $this->config->get('free_total') ) {
$status = false;
} elseif (!$this->config->get('flat_geo_zone_id')) {

:)

trk2012

OpenCart-TR
İyice bakarsan aynı olmadıklarını farkedebilirsin üsteki kodda flat_geo_zone_id den sorgu çekiyor, alttaki kodda ise free_geo_zone_id tablosundan veri çekiyor, yanlız dediğin gibi flat.php de orj dosyayı eklemişim

Blade__

OpenCart-TR
Hocam sizin bu sistemi kurdum teşekkürler, fakat bu linkteki 3 kargo şirketi şeklini uygulayınca hepsi birden görünüyor buna nasıl uyarlarız sizim sistemi acaba teşekkürler

http://forum.opencart-tr.com/thread-5211-post-45247.html#pid45247

wmerol

OpenCart-TR
selam bunu eklenti haline getirebilir misiniz.

semihtr

OpenCart-TR
Sıralama numarasını -1 olarak yaz.

merdan87

OpenCart-TR
Merhaba,

Bu bahsetmiş olduğunuz sistemi daha önce forumda paylaşılmış olan desi hesaplama sistemine uyarlayıp bir de SKU değerini işin içine katarak nasıl yapabiliriz?

Daha net anlatmak gerekirse,

Ben sitemde SKU değeri 1 olan ürünler için ürün sayfasında ücretsiz kargo logosu göstermeyi ayarladım. Ayrıca da kargo olarak sadece Desi hesabı yapan Yurtiçi Kargo modülünü kullanıyorum.

İstediğim şey şu, Ücretsiz kargo olan ürünlerde Yurtiçi Kargo görünmesin, Ücretsiz kargo olmayan ürünlerde de sadece Yurtiçi Kargo görünsün.

Çok emin olmamakla birlikte sanırım daha önceden forumda paylaşılmış olan Yurtiçi Kargo Desi modülü üzerinde biraz oynama yaparak bu modüle,

SKU değeri 1 ise ücretsiz kargoyu göster ve ücret 0 olsun,
SKU değeri 1 değilse Yurtiçi Kargoyu göster yapılabilinir.

Yardımcı olabilecek üstadlara şimdiden teşekkür ederim.

jet737

OpenCart-TR
Yukarıdaki değişikliği yaptım ama bu sefer sabit kargo ücretini toplama eklemiyor. Nereyi kontrol edeyim?

------EDIT-----

Sorunu buldum. Daha önce sipariş toplamları kısmında kargo hesaplamayı kaptmıştım sorun yarattığı için, admin--eklentiler--sipariş toplamları--kargolama içinde kargo hesaplamayı kapatıp durumu "AÇIK" bırakmak gerekiyormuş. Kargo hesaplama sanırım daha detaylı kargo hesaplamaları kullandığında aktif hale getirilmeli. (en boy ağırlık mesafe ülke vs)