News OpenCart v1.5.0 RC1 released!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osmanozg

OpenCart-TR
herkesin beklediği 1.5.-te sona doğru
rc1 sürüm yayında

http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=34&t=31052

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
İlk yorum benden olsun bakalım :)
RC sürüm sonuçta. localde kurdum elle eklediğimiz pek çok modulu içinde barındırıyor.
sakın ola mevcut sitenizi bu sürüme upgrade etmeye, yada yayında olacak bir siteye bu sürümü kurmayın. henüz açıkları çalışma hataları konusunda kararlı değil.
yönetim panelinde bir kaç tıklama sonucunda kitlendi ve sql hatası verdi. local de kurulu olmasından kaynaklı olabilir. yarın birde server üzerinde denemesini yapacağım. her şartta gelecek vaad eden ve güzel bir arayüzle karşımızda. yönetim paneli aynı sadeliğini korumakla beraber, default teması hemen herkesin işini görebilecek düzeyde. dosya yapısı çok incelememekle beraber 1.48 ile hemen hemen aynı. en azından tasarım kısmı için. bu yüzden eski tasarımları kullanabileceğiz gibi gözüküyor. ancak burda ki yeni moduller ile ilgili olarak çalışma yapılması gerekecek tasarımı oluştururken.
ilk 1 saatlik intiba olarak konuşuyorum oldukça güzel, ve kullanışlı. bu gidişle tek tuşla kurulum ve herhangi bir webmastera ihtiyaç kalmadan e ticaret yapılabilir duruma getirecekler korkarım :p

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Güzel eklentiler yapılmış yeni ana sayfaya yeni modül pozisyonları eklenmiş, hatalar var evet adminden bir modül yükledim actım kapattım sildim bir şeyler yaptım yüklü olan ürünleri ve aktegorileri sildi:d:) sanırım eski sürüm modülleri oldugunu gibi uymayacak temalarda yeni modül pozisyonlarından dolayı uymayacak eski temealara editlemeler yapılması gerekir... ilk tesbitlerim bunlar..

invert

OpenCart-TR
Tam sürüm çıkana kadar hiçbirşey yapmıcam 1.4.9.4 şuan en ideali :)

turkuaz

OpenCart-TR
Web sitesi
www.turkuazhobby.com
invert' Alıntı:
Tam sürüm çıkana kadar hiçbirşey yapmıcam 1.4.9.4 şuan en ideali :)

Aman bişey yapma!

halbuki adamlar bu sürümü deneyin hatalr varsa bildirin düzeltelim hatasız hale getirelim diye yayınlıyorlar. Aman sen bişey yapma.! Armut piş ağzıma düş...

Kurulumda sorun yok.
Templetin biraz daha iyileştirilmesi gerek.
Arama modülüne ajax eklenseydi daha iyi olursu.
Banner eklenmesi güzel olmuş
Wishlist zaten olması gerekndi yapmışlar kıyaslamada güzel.
Nakliye modülü daha basit kullanışlı olmuş.
Üst menü ve kategori menülerinin daha albenili olacağını bekliyorsum .sanırım bi sonrakinde değiştirirler.
Modülleri istediğiniz yere istediğiniz kadar atamakda güzel
Checkout biraz daha iyi düzenlenebilirsi.
Dil ve parabirimi eklemede sorun yok.
Ürün hakkında yorumyaz yorum oku linkleri hatalı
Şimdilik bu kadar inceledikçe yazacağım.

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Şimdiye kadar bildirilen hataların listesi burada mevcut
http://code.google.com/p/opencart/issues/list?can=6

Listede göremediğiniz hataları resmi site
http://forum.opencart.com/viewtopic.php?f=146&t=31055
ya da burada bildirirseniz yukarıdaki listeye eklenecektir.

Hatalardan kasıt opencartın kendi hatalarıdır sizin yaptığınız değişikler sonucu oluşan ya da sunucunun kendi hataları değildir. Kullanıcıların çoğu kendinden kaynaklanan hataları opencarttın hatası olarak algılamaktadır. Bu konuya dikkat ediniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...