Yabancı sitelerden hiç tema satın alan var mı? Tecrübeye ihtiyacım var.

kerembos

OpenCart-TR
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 1 aydır opencart üzerinde araştırma ve denemeler yapıyorum. Düzenleme yapabilecek kadar html ve css bilgim var. Ama şu ana kadar hiç host veya domain almadım. Deneme için Ücretsiz hostlarda opencart kurulumu yapmaya çalıştım, başarısızda sayılmam başarılıda.

Konuma gelirsem, Host ve domain alacağım ama önce tema almam lazım.

Themeforest ve templatemela sitelerinde beğendiğim bir kaç tane tema var. Bu sitelerden tema alan varsa özel olarak konuşmak isterim, yardımcı olabilirim derseniz seçtiğim temaları gönderebilirim.

Şu anda aklıma gelen sorular bunlar, eğer benim gibi bu konuyu düşünen arkadaşlar varsa sorulara ekleme yapabilirim.

1) Dil problemi olur mu?
2) Dosyalarda şifreleme var mıdır? Yani istersem tüm kodlarla oynayabilir miyim?
3)En önemlisi alışveriş olayı güvenilir midir?
4) Alacağımız tema domaine lisanlı mı satılıyor? Yani alırken host ve domainimizi önceden mi almalıyız?

Ayrıca sizin yaşadığnız başka problemler oldu mu? Paylaşabileceğiniz tecrübeleriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

memetalpay

OpenCart-TR
merhaba kardeşim themeforest ten alabilirsin genelde dil problemi olmuyor güvene bilrsin hiç bir sıkıntı olmaz genelde bütün temaları editleyebilirsin kodlarında herhangi bir şifreleme yok zaten renkleri düzenlemen için modül kurulu oluyor tavsiye ederim .

kerembos

OpenCart-TR
memetalpay' Alıntı:
merhaba kardeşim themeforest ten alabilirsin genelde dil problemi olmuyor güvene bilrsin hiç bir sıkıntı olmaz genelde bütün temaları editleyebilirsin kodlarında herhangi bir şifreleme yok zaten renkleri düzenlemen için modül kurulu oluyor tavsiye ederim .

Bu renklerin oynandığı ekran böyle bir şey mi? Daha anlatabileceklerin olursa merakla beklerim.

Ekli dosyalar

• admin.png
    admin.png
    197.6 KB · Görüntüleme: 18

memetalpay

OpenCart-TR
buna benzer kullanımı kolay tema ara yüzü
beğendiğin tema var mı

kerembos

OpenCart-TR
mail gönderdim. öm çalışmıyor.

ErdoganAktas

OpenCart-TR
Bende satın alıp kullandım. Ancak temayı satın alırken temanın uyumlu olduğu versiyon ile opencart versiyonunuza dikkat etmeniz gerekir. Temalar genelde yeni versin çıkınca varsa hataları güncelliyorlar.. eski sürüm opencart ile yeni sürüm tema uyumsuz ve hatalarla dolu olarak çalışabiliyor. Kısacası uyum önemli.

Genelde demo sayfaları oluyor oradan özelliklerini inceleyebilirsin. Bir de sadece temayı satın almak yetmiyor, kullanılacak proje için temayı editlemek, bolca plugin almak, vs. gerekiyor. Themeforest benimde tavsiye edeceğim bir site. Temayı satın aldığınız firma yetkilileri genelde gayet ilgililer ve sorunlarınızı çözmeye çalışıyorlar.

kerembos

OpenCart-TR
ErdoganAktas' Alıntı:
Bende satın alıp kullandım. Ancak temayı satın alırken temanın uyumlu olduğu versiyon ile opencart versiyonunuza dikkat etmeniz gerekir. Temalar genelde yeni versin çıkınca varsa hataları güncelliyorlar.. eski sürüm opencart ile yeni sürüm tema uyumsuz ve hatalarla dolu olarak çalışabiliyor. Kısacası uyum önemli.

Genelde demo sayfaları oluyor oradan özelliklerini inceleyebilirsin. Bir de sadece temayı satın almak yetmiyor, kullanılacak proje için temayı editlemek, bolca plugin almak, vs. gerekiyor. Themeforest benimde tavsiye edeceğim bir site. Temayı satın aldığınız firma yetkilileri genelde gayet ilgililer ve sorunlarınızı çözmeye çalışıyorlar.

Teşekkür ederim. editlemek, pluginlerden kasıt nedir? Biraz daha açarsanız, bana ve herkese yardımcı olabilir.

RedWhite27

OpenCart-TR
Web sitesi
www.leventkorkmaz.com
Şuan en gelişmiş opencart temalarını yapan bence bossthemes.
Tema alışverişini 5 dakikada k.kartı ile yapabilirsiniz.
Tüm temaların ücreti 69$ .

Tema paketi içindekiler.
1.Detaylı kurulum bilgisi (ingilizce yazılı ve görsel)
2.Sadece tema dosyaları (ayrı klasör içinde)
3.Temanın demosu (.sql dosyasıyla birlikte. ayrı klasör içinde)
4.Temanın PSD dosyaları (isteğe bağlı olarak küçük bir ücret karşılığında ayrı klasör içinde)
5.Tema için hazırlanmış ücretsiz modüller. (ayrı klasör içinde)

önemli not: kurulumu türkçe olarak yaptığımda sorunlar yaşadım o yüzden temayı nereden alırsanız alın ingilizce OC kurup turkce dil paketi yüklemenizi tavsiye ederim.

bence temaların hepsi birbirinden güzel tabi herkes kendi konseptine uygun olanı seçer.
azcık html birazcık css + fotoşokla harikalar yaratabilirsiniz. :D

ben bu temayı aldım.
satın alınan demosu: http://demo.bossthemes.com/cleverbuying/
hiç bir yeriyle oynanmasına bile gerek yoktu fakat :D azçıkda şurası derken orjinaliyle pek alakası kalmadı galiba.

:angel:
Aldığım ve şuan üzerinde çalıştığım tema: http://gomax.com.tr/opencart/

bu arada temaların hepsi vqmod gerektiriyor bu yüzden vqmod hakkında biraz bilginiz olmalı. iyi çalışmalar...