Sitedeki Tüm Fiyatları KDV Hariç Gösterme

niTRos001

OpenCart-TR
Web sitesi
www.baylas.com
Merhaba arkadaşlar bundan 6 ay önce bu sorun için baya bir araştırma yapmıştım ve sonuca ulaştım. Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlarda olacağını düşünerek kesinleştirdiğim sonucu sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Ürün Sayfasındaki Fiyatın KDV'siz Görünümü

Şimdi gelelim asıl meseleye.
Çoğu OpenCart kullanıcısı bunu nasıl yapacağını merak etmektedir. Ürün sayfasında ürünün KDV dahil fiyatı üstte ve kalın gözükmektedir. KDV'siz fiyatı ise altta ve soluk küçük bir şekilde yazmaktadır. Sizler ve kendim için bunun çözümünü buldum.

kdves.jpg

Yukardaki resimde de gördüğünüz gibi sitenizde önceden soldaki gibi gözüken fiyat işlem sonrasında sağdaki gibi gözükecek.

Öncelikle gerekli düzenlemeyi dil dosyasında yapalım;
"catalog/language/turkish/product/product.php" dosyasını açın ve 'KDV Hariç:' yazan kısmı 'KDV Dahil:' yapın.

Sonrasında;
"\catalog\view\theme\default\template\product\product.tpl" dosyasının bir yedeğini alın ve açın.

Kod:
<div class="price"><?php echo $text_price; ?>
        <?php if (!$special) { ?>
        <?php echo $price; ?>
        <?php } else { ?>
        <span class="price-old"><?php echo $price; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $special; ?></span>
        <?php } ?>
        <br />
        <?php if ($tax) { ?>
        <span class="price-tax"><?php echo $text_tax; ?> <?php echo $tax; ?></span><br />
        <?php } ?>
        <?php if ($points) { ?>

Bu kodu bulun ve aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
<div class="price">
        <?php if ($tax) { ?>
        <span class="price-tax"><?php echo $text_tax; ?> <?php echo $tax; ?></span><br />
        <?php } ?>		
		<?php echo $text_price; ?>
        <?php if (!$special) { ?>
        <?php echo $price; ?>
        <?php } else { ?>
        <span class="price-old"><?php echo $price; ?></span> <span class="price-new"><?php echo $special; ?></span>
        <?php } ?>
        <br />
        <?php if ($points) { ?>

Bu şekilde gerekli değişiklikleri yapıp kaydettikten sonra sunucudaki dosyanızı güncelleyin ve farkı görün. Ayrıca anasayfada ve kategori sayfalarında da tüm fiyatları KDV'siz göstermek için aşağıdaki adımları takip edin.

Sizin için Seçtiklerimiz Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/featured.php"

Bulun ve açın,
Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $product_info['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Bu kodu bulup aşağıdaki ile değiştirin.

Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($product_info['price'], $this->config->get('config_tax')));

En Çok Satılanlar Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/bestseller.php"

Bulun ve açın,

Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $this->config->get('config_tax')));

Yeni Ürünler Modülü KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/module/latest.php"

Bulun ve açın,

Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Kod:
$price = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['price'], $this->config->get('config_tax')));

Ürün Kategorilerinde KDV'siz Fiyat Görünüm Kodu

"catalog/controller/product/category.php"

Bulun ve açın,

Kod:

Kod:

Sonrasında aşağıda verdiğim kodu da bulun,

Kod:
$special = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['special'], $result['tax_class_id'], $this->config->get('config_tax')));

Ve aşağıda verdiğim kod ile değiştirin.

Kod:
$special = $this->currency->format($this->tax->calculate($result['special'], $this->config->get('config_tax')));

Bütün işlemler bu kadar arkadaşlar. Aklınıza takılan herşeyi sorun birlikte çözümünü bulalım. Ayrıca emek sarfettiğimiz konuları kaynak göstermeden paylaşmayınız lütfen.

canalan

OpenCart-TR
Allah razı olsun usta dediğin gibi yaptım oldu peki bu iki fiyat satırının arasına nasıl Kdv tutarı ekleriz misal 100 tl nin %18 kdv si 118 tl burada 18 tl yi nasıl gösterebiliriz KDV TUTARI : 18 TL diye

artinte

OpenCart-TR
Deneyen vr mı merak ediyorum açıkcası.