local host ile ilgili bir sorum oldu. ancak geçen süre içinde hiçbir cevap alamadım.

kemalki

OpenCart-TR
local host ile ilgili bir sorum oldu. ancak geçen süre içinde hiçbir cevap alamadım.
sistemi kuaramadık deneyemedikten sonra ne anlamı var . sanırım boşa yazıyorum. en azından bilinsin.
saygılarımla...

kemalki

OpenCart-TR
Wampserver ile Localhost kurdum. "http://localhost/opencart/install/" de
Çıkan menüde PHP/php.ini dosyasını çalıştırdım.Not defteriyle açıldı.extension=php_curl.dll satırını arattım. ";" işaretini kaldırdım. Değişiklikten sonra dosyayı kaydedip kapattım.. Daha sonra tekrar wampserver işaretine tekrar sağ tıklayıp ve bu sefer "Tüm Sevisleri Yeniden Başlat" ı tıklattım. Bir süre bekledim. ve tarayıcımda tekrar "http://localhost/opencart/install/" adresini çağırdım.
ancak "cURL" yi on yapamıyorum.birkaç defa denedim kapatıp açtım.olmuyor.
hala curl of gözüküyor.
ekte php durumuda görülebilir.

Ekli dosyalar

• curl.jpg
    curl.jpg
    35.6 KB · Görüntüleme: 5
  • phpuzantı.jpg
    phpuzantı.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 6

daygrameon

OpenCart-TR
Bende de aynı sorun oluşmuştu. Çözüm çok basit :) wampserver'i kapattıktan sonra php.ini'den curl'u aktif et. Aynı şekilde apache klasöründe bulunan (bin dosyasındaydı yanlış hatırlamıyorsam) oradaki php.ini dosyasında da aynı işlemi yap. Sonra wampserver'i aç, icona tıkla çevrimiçi hale getir de problem çözülür.

coskunsoft

OpenCart-TR
daygrameon' Alıntı:
Bende de aynı sorun oluşmuştu. Çözüm çok basit :) wampserver'i kapattıktan sonra php.ini'den curl'u aktif et. Aynı şekilde apache klasöründe bulunan (bin dosyasındaydı yanlış hatırlamıyorsam) oradaki php.ini dosyasında da aynı işlemi yap. Sonra wampserver'i aç, icona tıkla çevrimiçi hale getir de problem çözülür.

anlatım içi tşk ederim ama yine olmadı başka ne yapabilirim