IP Adresim Sunucu Tarafından Sürekli Engelleniyor

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
OpenCart 1.5 Magaza Sayfasında yani Ana Sayfa Linkine veya Site Logoya tıklayınca sunucum tarafından ip adresim bloklanıyor,

Bu sürekli olarak bu bölümde oluyor başka bir bölümde olmuyor, acaba sorun bendemi yoksa OpenCart 1.5 de mi............

Yardımlarınızı bekliyorum.

adobe

OpenCart-TR
engelleme yok gibi ama genede 1.5 sürümünün yaptığı bişi olarak görmüyorum aktif olarak kullanmaktayım

SCAMP

OpenCart-TR
bi kaç defa ardı ardına logoya tıkladım benide blokladı ilginç bi durum :D

osdem66

OpenCart-TR
Web sitesi
opencart-themes.org
Bloklama dediginiz beyaz ekran dönüyor duryyor o mu? bende tıkladım logya malsesef girilmiyor şimdi.. aslında bunu çözmek lazım.. yani sebebini öğrenmek lazım işimize yarayacak bir durum.:d gecenlerde dos sladırısına maruz kalmıştım.. böyle bir şey istiyordum bende:d bir kaç kez üst üste kısa aralıklara giriş yapıldıgında banlasın gibi..ama bence bu sunucyla alaklı..hosting firman hangisi....

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
osdem66' Alıntı:
Bloklama dediginiz beyaz ekran dönüyor duryyor o mu? bende tıkladım logya malsesef girilmiyor şimdi.. aslında bunu çözmek lazım.. yani sebebini öğrenmek lazım işimize yarayacak bir durum.:d gecenlerde dos sladırısına maruz kalmıştım.. böyle bir şey istiyordum bende:d bir kaç kez üst üste kısa aralıklara giriş yapıldıgında banlasın gibi..ama bence bu sunucyla alaklı..hosting firman hangisi....

Sorun bence magaza ekranından kaynaklanıyor, önceki sürümde yoktu bu tür hata, bu sürümde oldu, bence Ana Sayfa çoklu tıklama yapıyor kendi kendine. Bu yüzdende sunucu bunu kendisine saldırı algılıyor ve ip adresini kara listeye düşürüyor. Modem reset yapmadan düzelmiyor.

Beyaz ekran değil, sunucu servere girişimi engelliyor, sunucuya ait olan hiçbir siteye veya aktiviteye ulaşamıyorsun, sunucum ise türkiyenin en iyi sunucularından.

Metelixiz.net

BanSn

OpenCart-TR
Web sitesi
www.proxima.web.tr
bence siz hostinginizi değiştirin.
database i düzgün çalışmıyor ve sürekli ping kaybı yaşanıyor. bi istem bitmeden başka bir istemde bulununca blokluyor.
sorun kullandığınız yazılım değil de hosting kaynaklı gözükmekte.

dmsyazilim

OpenCart-TR
Web sitesi
www.dmsmarket.com
BanSn' Alıntı:
bence siz hostinginizi değiştirin.
database i düzgün çalışmıyor ve sürekli ping kaybı yaşanıyor. bi istem bitmeden başka bir istemde bulununca blokluyor.
sorun kullandığınız yazılım değil de hosting kaynaklı gözükmekte.

Ben ne yapmam gerekir.
Şu an için host değiştirme gibi bir durumum yok.
Host firmamdan ne gibi yardım istememi tavsiye dersiniz..

admin

Administrator
Yönetici
Web sitesi
www.opencart-tr.com
Sunucunuzun json_encode eklentilerinde sorun olabilir. Daha önce modül sattığım yabancı bir müşterim başına gelmişti. IP engelleme değildi ama sunucuda bu eklentiler olmadığı için json_encode kodunun olduğu sayfalarda sunucu cevap vermiyordu. Sunucusuna bildirmesini söyledim düzelttiler. Sunucunuz ile görüşmeyi deneyiniz

ferdi03

OpenCart-TR
Konuyu açan arkadaşımın sorunu ile bendeki sorunda aynı ne yapmam gerekli...

hakanberen

OpenCart-TR
Benimde başıma gelmişti ama opencart ile alakalı bir durum değildir sizin buna birşey yapmanız sözkonusu değil Hosting aldığınız yer ana panelden ip bloklama ile ilgili sıkıntıyı giderecektir eminim.Kurulu olması gereken eklentide sıkıntı var veya versiyon uyumsuzluğu yaşanıyor,siz bildirin halledeceklerdir.