Export/Import - Dışarı/İçeri Aktarma

yoosuff

OpenCart-TR
arkadaslar tesekkür ederim fakat sormak istediğim birşey var

Dosya boyutu yüksek oldugundan sunucu hatası alıyorum.

ürünleri belli adetlerde atmak istiyorum bu seferde eski ürünleri silip üzerine yazıyor dosyayı nasıl düzenlesek sonrakileri de ayrı bir şekilde eklese

meliksah

OpenCart-TR
Selamlar

kurulum yaptım.fakat export yaptığım excel dosyası çok karışık geliyor ve en üst satırda ;

<b>Warning</b>: set_time_limit() has been disabled for security reasons in 76

diye bir uyarı bulunuyor bunu nasıl düzeltebilirim..

tanercan

OpenCart-TR
yonetim' Alıntı:
Kurmak isteyen arkadaşlar bu değişiklikleri de yapınız.
admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['text_backup'] = $this->language->get('text_backup');

SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['text_export'] = $this->language->get('text_export');

admin/controller/common/header.php
BUL
Kod:
$this->data['backup'] = $this->url->link('tool/backup', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');
SONRASINA EKLE
Kod:
$this->data['export'] = $this->url->link('tool/export', 'token=' . $this->session->data['token'], 'SSL');

admin/language/english/common/header.php
BUL
Kod:
$_['text_backup'] = 'Backup / Restore';
SONRASINA EKLE
Kod:
$_['text_export'] = 'Export / Import';

admin/view/template/common/header.tpl
BUL
Kod:
<li><a href="<?php echo $backup; ?>"><?php echo $text_backup; ?></a></li>
SONRASINA EKLE
Kod:
<li><a href="<?php echo $export; ?>"><?php echo $text_export; ?></a></li>

Localhosta denedim sorunsuz dışarı ve içeri aktarıldı.
Örnek dosya

Kardeşim ben bunu yapmayı düşünüyorum ama nasıl yapıldığını baştan sona herkesin anlayacağı bir şekilde anlatırsanız hatasız yapma şansım çok daha fazlalaşacak. Hiç yapmamış bir adam olarak şunu baştan sona biri daha açıklayıcı şekilde yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Bakın şöyle istiyorum, FTP yi aç şu dosyaları şuraya at, sonra şuraya git şu kodu ekle, sonra site admin panelinden şuraya git, şunu yap, sonra şuraları değiştir, sonra şunları da yap sonra kontrol et, bu şekil anlatacak kişi varsa biraz daha açıklayıcı şekilde anlatırsa eğer, herkes sorunsuz yükler, Şimdiden teşekkür ediyorum. Özellikle yönetim bölümünden cevap gelirse çok sevinirim.

yoosuff

OpenCart-TR
arkadaslar 1.5.5.1 sürümünde denedim olmadı hata su yardımcı olacak birileri varmıdır?
Notice: Error: Could not load language tool/export! in /home/alimsat/public_html/system/library/language.php on line 27 ve upload error hatası veriyor

bahtiyaralaman

OpenCart-TR
Arkadaşlar merhaba;

Modulu sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Export ve Importta bir problem yok. Excelde bir değişiklik yapıp Import ettiğimde veritabanımda Türkçe karakter sorunu oluyor site. Excel de bir karakter sıkıntısı yok. Siteye yükleyince sitede oluyor.

Bunu nasıl çözebilirim?

destroyer2

OpenCart-TR
Could not open php://output for writing.
See also 'System > Error Logs' for more details. hatası alıyorum arkadşlar.

hata günlüklerine girdiğimde de
2013-07-13 17:32:17 - PHP Notice: Error: MySQL server has gone away<br />Error No: 2006<br /> Error in: <b>/home/pzirvet1/public_html/catalog/model/design/layout.php</b> line <b>4</b> <br/>SELECT * FROM pzirvet1_layout_route WHERE 'common/home' LIKE CONCAT(route, '%') AND store_id = '0' ORDER BY route DESC LIMIT 1 in /home/pzirvet1/public_html/system/database/mysql.php on line 54

böyle bir hata alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

o hata gitti bu hata geldi :)

2013-07-25 16:10:57 - PHP Warning: set_time_limit() [<a href='function.set-time-limit'>function.set-time-limit</a>]: Cannot set time limit in safe mode in /home/pzirvet1/public_html/admin/model/tool/export.php on line 2474
2013-07-25 16:13:24 - PHP Warning: realpath() [<a href='function.realpath'>function.realpath</a>]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1386 is not allowed to access /tmp owned by uid 0 in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/File.php on line 136
2013-07-25 16:13:24 - PHP Warning: tempnam() [<a href='function.tempnam'>function.tempnam</a>]: Unable to access in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 205
2013-07-25 16:13:31 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 246
2013-07-25 16:13:31 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 247
2013-07-25 16:13:31 - PHP Exception: Could not open php://output for writing. in /home/pzirvet1/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 248

t.ozcan

OpenCart-TR
BUL
Kod:
SONRASINA EKLE
Kod:

Localhosta denedim sorunsuz dışarı ve içeri aktarıldı.
Örnek dosya

[/quote]

Merhaba,
bende admin/view/template/common/header.tpl bu kodun içi boş nedendir ?

t.ozcan' Alıntı:
BUL
Kod:
SONRASINA EKLE
Kod:

Merhaba,
bende admin/view/template/common/header.tpl bu kodun içi boş nedendir ?
[/quote]

alpayberk

OpenCart-TR
AYnı hata bende de var codu ekledim bu sefer 2. bir inport export butunu geldi ikisindede hata veriyor

2013-10-24 17:27:34 - PHP Warning: set_time_limit() [<a href='function.set-time-limit'>function.set-time-limit</a>]: Cannot set time limit in safe mode in /home/pevcilis/public_html/admin/model/tool/export.php on line 2474
2013-10-24 17:27:36 - PHP Warning: realpath() [<a href='function.realpath'>function.realpath</a>]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 1245 is not allowed to access /tmp owned by uid 0 in /home/pevcilis/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Shared/File.php on line 136
2013-10-24 17:27:36 - PHP Warning: tempnam() [<a href='function.tempnam'>function.tempnam</a>]: Unable to access in /home/pevcilis/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 205
2013-10-24 17:27:36 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pevcilis/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 246
2013-10-24 17:27:36 - PHP Warning: ZipArchive::eek:pen() [<a href='ziparchive.open'>ziparchive.open</a>]: Unable to access php://output in /home/pevcilis/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 247
2013-10-24 17:27:36 - PHP Exception: Could not open php://output for writing. in /home/pevcilis/public_html/system/PHPExcel/Classes/PHPExcel/Writer/Excel2007.php on line 248

bakitaro

OpenCart-TR
Web sitesi
opencartfx.com
bahtiyaralaman' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba;

Modulu sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Export ve Importta bir problem yok. Excelde bir değişiklik yapıp Import ettiğimde veritabanımda Türkçe karakter sorunu oluyor site. Excel de bir karakter sıkıntısı yok. Siteye yükleyince sitede oluyor.

Bunu nasıl çözebilirim?

Kısa bir çözüm olarak deneyebilirsiniz.

admin\model\tool\export.php dosyasını açın ve htmlentities yazan bütün yerleri html_entity_decode olarak değiştirin. Bütük ihtimalle sorun çözülür.

ozmofa

OpenCart-TR
bu export ederken boş excell sayfası olayını halledebilen var mı .

1500 ürüne kadar ekledim güzel çalıştı. Şimdi import ederken de export ederken de hata veriyor..
Modül sayfasından 1.6 için modül yapmışlar ben de onu 1.5.5.1 kullandığım sürüme ekledim. Bu sefer de " Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 40 bytes) " şeklinde hata alıyorum...

Tecrübeniz var mı bu konuda ne tavsiye edersiniz

halo2007

OpenCart-TR
koerfrm' Alıntı:
merhaba 1.5.2.1 kullanıyorum. modül dosyalarını ftp ye attım gerekli ayarları yaptım ama şimdi admin paneline giriş yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

aynı sorun bendede oldu 1.5.2.1 olanlar denemesin bile.

Cemre

OpenCart-TR
İyi günler,bir sorum olacaktı.Ürünleri import ettiğimde " ...expected 7 worksheets" gibi bir uyarı alıyorum,bu hatayı nasıl önleyebilirim?Hata nereden kaynaklanmaktadır?Şimdiden teşekkürler..

emrekapcak

OpenCart-TR
Merhaba,

Ben yazılanların çoğunu okudum. Ama hepsini okuyamadım tabi. 2. Sayfadaki güncellenmiş hali de dahil yükledim FTP' den ancak modüllere girdiğimde göremiyorum nedendir? opencart konusunda biraz acemiyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

gezcin

OpenCart-TR
acaba limitler konusunda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır.
bendeki sorun şöyle;
export ediyorum aynı dosyayı import edemiyorum, fakat biraz içeriği azaltınca sorun yok, limit ayarlarını nasıl yaparım acaba
1400 katagori 1500 ürün, ve dosya boyutu 8 küsür MB - silince 7 küsür oluyor

illizynst

OpenCart-TR
gezcin' Alıntı:
acaba limitler konusunda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır.
bendeki sorun şöyle;
export ediyorum aynı dosyayı import edemiyorum, fakat biraz içeriği azaltınca sorun yok, limit ayarlarını nasıl yaparım acaba
1400 katagori 1500 ürün, ve dosya boyutu 8 küsür MB - silince 7 küsür oluyor

Aynı sorunu bende yaşıyorum, bilen arkadaşlar acilen cevap verirlerse sevinirim.

Allah razı olsun şimdiden...

guruseyit

OpenCart-TR
Export edince şu mesajı aldım; Yardımcı olabilir misiniz?

<b>Warning</b>: set_time_limit() has been disabled for security reasons in <b>/home/malzemeofisim.com/httpdocs/admin/controller/tool/export.php</b> on line <b>76</b><b>Notice</b>: Error: Unknown column 'cg.name' in 'field list'<br />Error No: 1054<br />SELECT ps.*, cg.name FROM `product_special` ps LEFT JOIN `customer_group` cg ON cg.customer_group_id=ps.customer_group_id ORDER BY ps.product_id, cg.name in <b>/home/malzemeofisim.com/httpdocs/system/database/mysql.php</b> on line <b>49</b>

guruseyit

OpenCart-TR
Şu mesajı aldım Yardımcı olursanız sevinirim bu mesaj indirdiğim excel dosyasında yazıyordu.

<b>Warning</b>: set_time_limit() has been disabled for security reasons in <b>/home/malzemeofisim.com/httpdocs/admin/controller/tool/export.php</b> on line <b>76</b><b>Notice</b>: Error: Unknown column 'cg.name' in 'field list'<br />Error No: 1054<br />SELECT ps.*, cg.name FROM `product_special` ps LEFT JOIN `customer_group` cg ON cg.customer_group_id=ps.customer_group_id ORDER BY ps.product_id, cg.name in <b>/home/malzemeofisim.com/httpdocs/system/database/mysql.php</b> on line <b>49</b>

hayatadair

OpenCart-TR
Hocam Ben Dediklerinizi Yaptım Ama Bu HAtayı veriyor : Erişim İzniniz Yok!
Bu sayfaya erişim izniniz bulunmuyor. Lütfen sistem yöneticinize başvurunuz. Eğer yönetici iseniz kullanıcı gruplarından yönetici izinlerini ayarlayınız.

Böyle Bir Hatayla Karşılaşıyorum Dışarı Aktar Yapınca : <b>Notice</b>: Error: Table 'online1_online.oc_product_tag' doesn't exist<br />Error No: 1146<br /> Error in: <b>/home/online1/public_html/admin/model/tool/export.php</b> line <b>1938</b> <br/>SELECT p.product_id, pd.name, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pc.category_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS categories, p.sku, p.upc, p.location, p.quantity, p.model, m.name AS manufacturer, p.image AS image_name, p.shipping, p.price, p.points, p.date_added, p.date_modified, p.date_available, p.weight, wc.unit, p.length, p.width, p.height, p.status, p.tax_class_id, p.viewed, p.sort_order, pd.language_id, ua.keyword, pd.description, pd.meta_description, pd.meta_keyword, p.stock_status_id, mc.unit AS length_unit, p.subtract, p.minimum, GROUP_CONCAT( DISTINCT CAST(pr.related_id AS CHAR(11)) SEPARATOR "," ) AS related, GROUP_CONCAT( DISTINCT pt.tag SEPARATOR "," ) AS tags FROM `oc_product` p LEFT JOIN `oc_product_description` pd ON p.product_id=pd.product_id AND pd.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_to_category` pc ON p.product_id=pc.product_id LEFT JOIN `oc_url_alias` ua ON ua.query=CONCAT('product_id=',p.product_id) LEFT JOIN `oc_manufacturer` m ON m.manufacturer_id = p.manufacturer_id LEFT JOIN `oc_weight_class_description` wc ON wc.weight_class_id = p.weight_class_id AND wc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_length_class_description` mc ON mc.length_class_id=p.length_class_id AND mc.language_id=1 LEFT JOIN `oc_product_related` pr ON pr.product_id=p.product_id LEFT JOIN `oc_product_tag` pt ON pt.product_id=p.product_id AND pt.language_id=1 GROUP BY p.product_id ORDER BY p.product_id, pc.category_id; in <b>/home/online1/public_html/system/database/mysql.php</b> on line <b>54</b>

UntimeLy

OpenCart-TR
"
Fatal error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in /home/dukkan/public_html/admin/model/tool/export.php on line 1581
Fatal Error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in /home/dukkan/public_html/admin/model/tool/export.php on line 1581"

Arkadaşlar bu hatayı almaktayım lütfen yardımcı olun :(

NotebookBayii

OpenCart-TR
Web sitesi
www.notebookbayii.com
bu hata ne olabilir acaba

arkadaslar bu hata neden veriyordur ?

Fatal error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in /home/dukkan/public_html/admin/model/tool/export.php on line 1581
Fatal Error: Call to undefined method PHPExcel_Reader_CSV::setReadDataOnly() in /home/dukkan/public_html/admin/model/tool/export.php on line 1581