Açılır Kategori Menü'yü Özelleştirmek?

signon

OpenCart-TR
Selamlar,

Sorunum ile ilgili bulabildiğim aşağıdaki 3 konuyu da inceledim. Fakat yapmak istediğim şeyden bahsedilmiyor.

1.5.1.x Açılır Kategori Modülü
http://forum.opencart-tr.com/thread-5195.html

[MOD] Açılır Kategori Modülü 1.5.x
http://forum.opencart-tr.com/thread-4865.html

Opencart 1.5.1.x Accordion Kategori Modülü
http://forum.opencart-tr.com/thread-6686.html

Peki, ne yapmak istiyorum?
Öncelikli olarak resmimi paylaşayım, müteakiben de izah etmeye çalışayım.

Resimde de gördüğünüz gibi "Açılır Kategori Modülü"nü yükledim ve arkadaşların yapmış oldukları açıklamalar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde çalıştırdım.

Yapmak istediğim şey ise; sol tarafta bulunan açılır kategori menüsünde istediğim kategorilerin görünmesini istiyorum. Misal olarak, resimde de gördüğünüz "Men, Women, Faq, Contact, About" isimli kategorilerin sol tarafta bulunan "Açılır Kategori Menü"de görünmesini istemiyorum.

"Telefon, PDA, MP3" kategorilerini "Üst menüde görünsün/görünmesin" kısmından (admin panel/kategoriler) yapabildim. Fakat üst menüde görünen kategorileri sol taraftaki menüde nasıl gizleyebilirim/kaldırabilirim?

Lütfen, mümkünse olayın dinamik olduğunu ve yeni bir kategori eklendiğinde veya çıkarıldığında değişebilmesi gerektiğini de göz önünde bulundurarak cevap vermeye çalışırsanız sevinirim. Yönlendirmelerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,
signon

Nasıl yaptım?

Tekrar selamlar,

Eklentinin bulunduğu zip dosyasında bulunan dosyaları tek tek inceledim ve şu şekilde çözüm buldum:

Kod:
catalog/controller/module/pro_category.php

dosyası içerisinde bulunan 28. satırda bulunan

Kod:
AND c.status = '1'

cümleciğinin hemen sağ tarafına

Kod:
AND c.top = '0'

cümleciğini ekledim. Category tablosunda "top" sütununda değeri sıfır olanların Yönetim Paneli'nde üst menüde gösterilmesin olarak ayarlanan kategoriler olduğunu farkettim.

Amacım üst menüde gösterilenlerin yan menüde gösterilmemesiydi ve bu küçük eklemeyle de bunu başarmış oldum. Sonuç olarak 28. satırın aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyor (daha önce sizin 28. satırda herhangi bir değişiklik yapmadığınızı varsayıyorum) :

PHP:
$query = $this->db->query("SELECT * FROM " . DB_PREFIX . "category c LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "category_description cd ON (c.category_id = cd.category_id) LEFT JOIN " . DB_PREFIX . "category_to_store c2s ON (c.category_id = c2s.category_id) WHERE cd.language_id = '" . (int)$this->config->get('config_language_id') . "' AND c2s.store_id = '" . (int)$this->config->get('config_store_id') . "' AND c.status = '1'  AND c.top = '0'  ORDER BY c.sort_order, LCASE(cd.name)");

Eğer bu eklentiyi sitenizde aktif olarak kullanıyorsanız ve direk sitenizde bu değişikliği uygulamak istiyorsanız, şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

Aşağıdaki "magaza" sitenizin root dizini ve/veya magazanızı kurarken sizin belirlediğiniz klasör ismi.
Kod:
magaza\catalog\controller\module\pro_category.php
dosyasını açın ve 28. satırı yukarıda bahsi geçtiği şekilde değiştiriniz.

saygılarımla,
signon

dijitalevren

OpenCart-TR
ben dediklerini yaptım ama ana sayfada halen menü görünmüyor solda bunu yapmak çok istiyrum lütfen yardım...